ייעוץ בנושא סרטים

מה הבעיה בסרטים וספורט?

הבנתי שיש בעיה בצפיה בסרטים (משום בעיות צניעות ואלימות וכו') ובספורט (משום ביטול תורה). ורציתי לדעת האם צריך להפסיק את זה בבת אחת או בהדרגה, וכן האם יש חילוק בין טבע של כל אדם ואדם, וכן האם יש בזה חילוק בין סרטים לספורט.

להמשך »
התחבטויות

נפילות באינטרנט-יש איך לצאת מזה?

כבר מגיל ההתבגרות הבנתי שיש לי ניסיונות גדולים בשמירת העניים. היו חודשים טובים עם קבלות והצלחות והיו חודשים שפחות , וכן בזמן הישיבה גדולה היו ימים כאלו והיו ימים כאלו. התחתנתי , ועדיין כל הנושא של מראה , יופי , ונשים מעניין אותי , כל אשה שעוברת לידי ברחוב אני יסתכל עליה ( אולי זה נורמאלי וכולם עושים זאת , אך אני כותב את המציאות שלי) אני אוהב את אישתי מאוד ויש לנו זוגיות מצויינת היא נראת טוב ומטפחת את עצמה,( בשנה הראשונה היה לנו קשיים כי היא יותר צדיקה ואני פחות והיו מריבות על לבוש וכו' אך למדנו לכבד , להעריך , וב"ה כבר 8 שנים זוגיות מעולה .) אך כל זה לא מונע ממשיך להסתכל על נשים אחרות.

להמשך »

יוצאת לשידוכים אבל חוששת מבחירה ואחריות

לאורך שנות ילדותי חוויתי קריעה בין העולם הדתי לעולם החרדי, וזה גרם לי להמון התלבטויות ולייסורי מצפון. לבסוף, הבנתי שהחינוך החרדי מצליח לחנך כיצד לקיים את תפקידנו בעולם הזה; טוב יותר מאשר הציבור הדתי אשר השקפותיו אינן מספיק ברורות והרבה (לא כולם כמובן)נוטים לאחד מהכיוונים: חילוניות/חרדיות.
למרות שאני משתייכת לעולם החרדי-אני לבושה בצניעות, כל חיי הייתי במסגרות נפרדות. למדתי בסמינר ואני משתדלת מאוד להקפיד על קלה כבחמורה

להמשך »
בינו לבינה

האם נכון להתגרש בגלל דבר כזה?

אני ובעלי אוהבים מאוד אחד את השני, תמיד אהבנו ונהגנו בכבוד אחד כלפי השני.
לפני שנה וחצי מצאתי אתרים למבוגרים פתוחים בפלאפון של בעלי. כשראיתי מה שהיה שם, חשכו עיניי. אנחנו זוג מאוד דתי, לא האמנתי מעולם שבעלי מסתכל באתרים כל כך, כל כך(!!!) לא צנועים. חשוב לי לציין שלא חיטטתי לו בפלאפון אלא חיפשתי אטרקציות לילדים בגוגל וזה פשוט היה פתוח.
הייתי נורא נסערת כשגיליתי את זה, הרגשתי גועל ממנו. כשדיברנו על זה הוא ממש התנצל ונשבע שלא יגלוש בזה שוב.. היה אתר אחד שהיה פתוח על צ׳אט חי ובעלי נשבע שזה אתר שקפץ לו והוא ממש לא גלש בזה..
מאז, בקושי רב, ניסיתי להשיב את האמון שאבד בנינו, ניסיתי לשקם את הבית בעיקר בגלל הילדים ואכן, אפשר להגיד שהצלחנו מעט לגשר ולשוב לקשר הטוב שהיה בנינו.
חשוב לציין, שבמהלך כל השנה וחצי האלו תמיד שאלתי וביקשתי ממנו שיידבר איתי על הכל, שנהיה כנים אחד עם השני, גם אם לפעמים אני לא אוהב את הדברים שיהיו לו להגיד או לספר לי ונראה היה שהוא מאוד משתדל.

אתמול, זה שוב קרה. שוב מצאתי אתרים לא צנועים (בלשון המעטה) פתוחים בפלאפון שלו. הרגשתי שבזבזתי את הזמן שלי כל השנה וחצי האלו. תמימה, מושפלת וכואבת על האמון שנתתי בו.
מה עליי לעשות כעת?

להמשך »

איך אפשר להתחתן ככה?

בן 21,חושב כיוןן כללי על חתונה , אבל מכיוון שנחשפתי בעבר לסרטים לא צנועים בכלל !! והיתמודדות שלי לא נגמרת , ואני נופל וקם בלי סוף .. אני שואל את עצמי איך אפשר להתחתן ? איך אני ידע שאהבה שלי עם אישתי תיהיה משהו המשכי ? כי עד עכשיו כל אהבות שאליהם כביכול ראיתי שיש הם נגמרות,ואין להם תוכן,כי הכל גשמי ומגיע ממקום עבירה …
אבל פחד הגירושין מאד מפחיד אותי כתוצאה מכך … אשמח לעזרתכם ..

להמשך »

התמודדות עם הסמרטפון של בעלי

אנחנו משפחה חרדית חסידית, נשואים 7 שנים ב"ה ויש לנו 4 ילדים. בדרכ הזוגיות בינינו טובה ואוהבת.
לבעלי יש סמארטפון שמעסיק אותו הרבה, הוא תמיד יהיה לידו, גם בזמן ארוחה, בנוחיות במחילה.., בכל מקום וזמן פרט לזמן תפילה.
בעלי מגדיר את עצמו כירא שמיים, הוא בן זוג טוב ואבא נהדר, אנחנו מאוד אוהבים ורוצים את הביחד.
הוא קובע עיתים מידי יום וגם מוסר שיעורים.
בזמן האחרון שמתי לב שכמעט כל יום הוא עם הסמרטפון שלו וצופה בטריילרים סרטונים של 2-3 דקות של כל מיני סרטים, סרטי הוליווד ממש, לא סרטים לימודיים. בחלק מהסרטונים הכוכבת הראשית היא אישה, לרוב גם מאוד יפה ומרשימה, מן הסתם. לרוב גם לא לבושה בצניעות, או שבסרטון עצמו יש מס רגעים של סצנות ממש לא צנועות. לא תמיד אני ממש רואה אותו עושה זאת ולפעמים גם חוטאת ובודקת בהיסטוריה, נוכחת לדעת שצדקתי, מרגישה נבגדת ונכנסת לעצבות של כמה ימים. לפעמים אני נותנת לזה לעבור מאליו ולפעמים אני מדברת איתו על זה. ואז זה עוזר אולי לשבועיים ואז הוא חוזר לסרטונים האלה. זה ככה מתחילת הנישואין שלנו עד היום. לפעמים אני פונה אליו בשיחה בעדינות, לפעמים במכתב, בלב נשבר ומתוך אהבה, אבל בפעם האחרונה כבר ממש נמאס לי. לאחרונה כשהערתי לו על כך אז הוא מיתמם. וכשאני "מזכירה" מה היה שם אז פתאום הוא "נזכר"..כשאני מסבירה שזה פשוט אסור, פוגע בי, בשלום בית, בקדושה בינינו, פוגע בו ובשמירת העיניים שלו וכו וכו אז הוא יודע לתרץ מאוד יפה ש:
א.זה רק סרטונים של 2-3 דק' וזה לא שהוא רואה סרט..
ב. שזה מפתח לו את התודעה..שהוא רואה סרטונים על אנשים עם כוחות מיוחדים כל מיני מדע בדיוני. בנוסף לעובדה שהוא יודע איך לדבר ומה להגיד כדי לצאת מכל מיני מצבים ואני מרגישה שזה מה שהוא עשה בנק' הזו, מה גם שהרבה סרטונים שהוא רואה אין להם שום קשר לתודעה
ג.הוא לא מצדיק את מה שהוא עושה אבל אומר שעדיין לא מצא תחליף למה כן לראות כשהוא רוצה לנוח ולהיות עם עצמו
אציין שאני מראה אליו המון אהבה, יחס חם, מבשלת מנקה, מגדלת את הילדים, באמת הכול במסירות

להמשך »
אקטואליה

קרוע בין העולמות

אני לא מצליח למצוא את עצמי…..כבר לא מעניין אותי תורה ולא תפילות ולא כלום
וזה לא העניין שאני לא עושה אלא שאני לא מרגיש שאני קשור או שייך לעבודת השם
כאילו עוד אדם בעולם בלי מטרה עושה מה שרגיל לעשות בלי שום עניין (וחי כל פעם עם רגשות אשם על מה שאני עושה ועל המצב שלי)
אין לי עם מי לדבר אני ממש בודד…חברים לא ממש אכפתיים ורבנים שכבר מזמן שכחו מי אני….ומשפחה כמו שאמרתי לא היו בתמונה
מאז ומתמיד

אני מרגיש כל הזמן צער על זה שנכנסתי בישיבה "למה לא יכולתי פשוט לחזור בתשובה ולהשאר פשוט" "למה הייתי צריך את כל הצרה החרדית הזאת
על הראש שלי"

להמשך »

בעלי מכור לפלאפון!!!

הגיעו מים עד נפש ואין לי כח לשאת לבד
נשואה 10 שנים, 4 ילדים, יש זוגיות טובה, בעלי אדם טוב ויקר לליבי מאד, אבל אני נפגעת שוב ושוב מההתעסקות המוגזמת בפלאפון שלו, רק חוזר מהעבודה ישר נשכב לנוח עם הפלאפון ורוב הערב מבלה איתו, עם זה עוד מנסה להתמודד אבל כשאני מגלה שהוא רואה דברים אסורים כגון סרטים עם נשים לא צנועות או בחיפוש באינטרנט של דברים אסורים ממש, אני נשברת לגמריי, אני עושה בשבילו הכל, מרעיפה אהבה והערכה, מגדלת לו את הילדים, מבשלת, מנקה, תמיד מטופחת ונקיה, משתדלת לא להחסיר לו כלום וזה מוריד את כל הכח והאנרגיות לראות שהוא לא מסתפק ופוזל החוצה, הרי אני לא יכולה להתחרות מול כל הנשים היפות שם…
היו פעמים ממש בודדות שאמרתי לו שראיתי שראה, הוא מתכחש ומשחק אותה כאילו אני סתם חושדת בו, אבל זה מופיע בהיסטוריה באינטרנט כך שאני לא מדמיינת…
הוא לא מוכן לוותר על הפלאפון והאינטרנט, אני לא יודעת איך לשנות אותו, הוא לא אחד שמשתנה מהר, אבל לא יכולה להמשיך כך, זה ממש מצער, מרגישה נבגדת.
הוא הולך לשיעור אחת לשבוע מלבד זה לא מצליחה להשפיע עליו שילמד ויקבע יותר עיתים לתורה.
מה עלי לעשות? מה הדרך לשנות אותו?

להמשך »

מה יהיה עם האמון בינינו???

בחצי השנה האחרונה גיליתי שבעלי מקדיש המון זמן לסמרטפון שלו, כשקצת בלשתי מצאתי שהוא עושה את זה באתרים ממש אבל ממש לא ראויים (זיעה קרה כשאני רק נזכרת ברגע הגילוי) או בסדרות מטופשות שבחיים לא חלמתי שבעלי החכם והטוב ידרדר אליהן.
פחדתי שאתפרץ עליו בלי לחשוב מדי הרבה אז החלטתי לפנות אליו במכתב. כתבתי לו מה ראיתי, מה אני מרגישה, עד כמה קשה לי שהוא לא מה שחלמתי עליו, על כמה הייתי רוצה שהוא יקבע עיתים לתורה, לא יצפה בדברים האלה, ובכלל, יהיה הבעל הצדיק שאני רוצה (ושמגיע לי כי אני כזו נאמנה אליו ומקודשת רק לו אז למה זה מגיע לי..??")
הוא כל היום עם הסמרטפון, לא עוזב אותו לרגע, מרגיש לי שהוא ממש מכור אליו!
הייתי הכי רוצה בעולם להעיף מהבית את המחשב ואת הסמרטפון אבל אני בטוחה שהוא לא יסכים לזה בשום אופן. איך אני גורמת לו להסכים?

להמשך »

או הסמרטפון או הבית

אני בת 17 לומדת בסמינר מאד סגור ויש לי סמארטפון הבעיה שחצי שנה ההורים שלי לא ידעו מכלום אבל לפני כמה ימים הייתי סגורה בחדר כי ראיתי סדרות ואמא שלי חשדה במשהו אז היא בדקת מהחריץ של המפתח וראתה שאני שעות עם הטלפון אז כשיצאתי היא צעקה עלי שאני מקולקלת והיא לא מוכנה שאהיה בבית עם הסמארטפון ומאז אני כל ערב ישנה אצל חברה אחרת קופצת הביתה רק בבוקר כשאמא שלי בעבודה אז מה אני יכולה לעשות כי אני לא קוצה לזרוק את הסמארטפון וההורים שלי לא מסכימים לי שזה יהיה לי. בסמינר אני ניקראת בחורה פתוחה אבל לא בעייתית ואף אחד לא יודע שיש לי

להמשך »
דילוג לתוכן