ייעוץ בנושא נגיעה

בינו לבינה

קשר בעיתי ותלותי בחברה

לאחרונה הזדמן לי ליצור קשר קרוב עם משהי שהכרתי – גם היא חרדית נשואה. ונוצר בינינו מן קשר מאוד טוב בעיני. בהתחלה הקשר מצידי היה התאהבות (מה שאצלה לא היה) ברמה שהשתוקקתי לקרבה גדולה ממנה,(גם פיזית
) לשמחתי קלטתי את זה מהר ולא נתתי לזה לקרות כי בעבר כבר ניפגעתי מקשר כזה ולא רציתי ליפול לשם שוב…
לאט לאט הקשר התחזק ונוצרה פתיחות ברמה הנפשית. אני מוצאת שאנו משתפות אחת את השניה בחיים, בהצלחות ונפילות ומקבלות אחת מהשניה חיזוקים ועידוד – מן סוג של תמיכה אחת בשניה.
רק שעם הזמן הרגשתי שהקשר מעיק עלי לכן פניתי לעזרה כדי להבין מה מעיק ומפריע לי וכל אשת מקצוע כוונה אותי לכוונים שונים.
פניתי לשני נשות מקצוע אחת בתחום הNLP ואחת מטפלת בהתמכרויות וכל אחת כוונה אותי לכוון אחר וזה יצר אצלי בלבול.
דרכם הבנתי שיש לי בעיה בליצור קשר בריא.

להמשך »

מה מניע אותי לרצות להתחתן?

סמינר כל הזמן מדברים על כל הנישואין כאל עבודת ה' והתכלית להגיע לשלמות ולתפקיד שלנו בחיים-וזה נותן הרגשה ממש נוראית….מה?!אני כ"כ רדודה שזה מה שמעניין אותי?אני כן רוצה להרגיש כמה הנישואין חשובים להשלמת התפקיד?איך אני מכניסה את זה להבנה ולרצון שלי??

להמשך »

החלמה מפגיעה

הקשרים המשפחתיים אצלנו הדוקים יחסית ונפגשים הרבה , בגיל צעיר עברתי פגיעה מינית קשה ע'י בן דודי שנמשכה זמן רב . היה מאוד קשה ולא חזרתי למסלול, עד שפגשתי איזה בחור בנסיבות שונות שנכנס איתי לקשר עמוק ועזר לי לצאת ולשכוח מההטרדה שעברתי.. הוא עזר לי לתת שוב אמון בגברים.. אני לא שמרתי נגיעה ממנו.. אחרי קשר מוגזם החלטנו לפרק את החברות אבל הוא כל הזמן בלב שלי ובמחשבות שלי.. מה עושים

רוצה לחזור לקשר איתו ..הוא עזר לי..

עכשיו גם אני לבד וגם ההטרדה שעברתי מעיקה ומכאיבה לי..

להמשך »

מה לייעץ לחברה

אני חרדית נשואה בת 24,
יש לי חברה שאני במגע יומיומי איתה שהיא עם חבר, חברה שלי מגיעה מבית של חוזרים בתשובה, אבל היא מגדירה את עצמה היום כ"דתיה", חבר שלה הוא חילוני ובצבא , כמובן שהם לא שומרים נגיעה.
היא יצאה איתו 5 חודשים, בלי שהוריה ידעו, עכשיו אמא שלה גילתה את זה, אמא לה לוחצת עליה להתחתן, והיא הבינה שזה בעצם מה שהיא רוצה, אבל הוא רוצה לפחות שנתיים, הוא לא מוכן להתפשר.
היא אוהבת אותו מאוד, והיא יודעת שכלית שהוא לא כל כך מתאים לה, וששניהם מפונקים, ושהם עקשנים, רבים המון על שטויות ושהיא יורדת רוחנית (כמעט ולא שומרת שבת…), אבל רגשית היא לא מסוגלת והיא משקרת את עצמה שהוא מתחזק ועכשיו הוא מתחיל להניח תפילין.
אני רוצה לעזור לה, והיא מחפשת שאני איעץ לה, אבל אני לא יודעת איך…

להמשך »
בינו לבינה

התמודדות בשידוכים עם העבר שלי

היו לי בעבר קשרים לא ארוכים שבהם לא שמרתי נגיעה ועל כך יש לי חרטה וממש רוצה להקפיד על לשמור ולא ליפול שוב ..
שאני שוב יצא לפגישות אני יצטרך לספר על כך או שלהסתיר ? (זה בעיני קושי שלי שלא לספר את האמת)
אני יודעת שבחורים ממש קשה להם שבחורה לא שמרה נגיעה .
ועוד דבר שמקשה עלי זה הקושי להשאר לבד
שלפעמים אין הצעות או שידוכים שלא צלחו והיה לי ממש קשה אם זה ואני די מתפרקת מזה ושוב פעם לאגור כוחות להתחיל מחדש.
אני מרגישה מוכנה להקים את הבית שלי ולפגוש את המיועד לי
אבל למה זה כל כך קשה וצריך לעבור כל כך הרבה
אני יודעת שהשם מכין לי משהו טוב בשבילי אבל עדיין קשה לי
ומאיפה אני יכולה להכיר בחורים טובים ואיכותים
שאין אנשים או משפחה שמציעים לי
אני מרגישה אבודה בכל העולם הזה של השידוכים והכרויות

להמשך »

בעלי חולה?

.אודה למענה לגופו של ענין ובלי התלהמות . זה קשה אבל אשתף…אני נשואה פלוס ארבע…אתחיל מהסוף ….בעלי חשוד על מעשה מגונה

להמשך »

קשה לנו עם האיסור

אנחנו חרדים נשואים ארבע שנים +ילד אחד ,אנחנו עוברים כרגע טיפולי פריון ותמיד בזמנים הכי קשים בד"כ אנחנו אסורים, קשה לי עם זה מאוד ,יש

להמשך »

התמודדות עם הימים האסורים

כמו הרבה מאוד כמוני, מרגישה שבימים שאנחנו אסורים בעלי הוא אדם אחר לגמרי.
הוא נהיה פתאום אדיש. הוא משתף אותי שקשה לו ואני ביחד איתו מבינה ומכילה. וככה זה ממשיך במהלך השבועיים.. הוא יותר מנותק, יותר אדיש, פחות איתי. דיברנו על כך רבות.. הוא אומר שזה לא בשליטתו ומאוד קשה לו אני מאוד מבינה אותו אבל יש לזה השלכות על הנפש שלי. גם השיחות שלנו הן שונות. אנחנו שנינו יודעים שהתקופה הזו אמורה רק לחבר בנינו עוד יותר אבל בפועל היא מאוד מרחיקה. אני מרגישה שבכל תקופה שאנחנו אסורים, אני בתת מודע יותר מתרחקת ממנו והאמון שלי בו טיפה נפגע. ממש לא יודעת מה לעשות. אשמח מאוד להכוונה

להמשך »

להחזיר אותה בתשובה?

אני כ-בן 20. בזמן האחרון ברוך השם אני מתחזק יותר ויותר והתחלתי לשמור נגיעה ולשמור על הברית ומשתדל להרבות כמה שיותר בשמיעת התורה ולימודה.

אני נמצא בקשר עם מישהי כבר זמן ארוך ויוצא לנו הרבה פעמים לדבר על הדת ועל כך שאני מתחזק והיא לא מקבלת את שמירת הנגיעה והיא עושה את זה מתוך סבל וכעס . דיברתי איתה על כך והסברתי לה את החשיבות שמה היה פעם איתי ואיתה לא יחזור ואני חזרתי בתשובה ואני רוצה שהיא תשים כיסוי ראש כאשר נתחתן ונשמור על טהרת המשפחה ונקים בית בארץ שהוא דתי ! והיא אומרת לי "נראה ". "לא בטוח" אני מצד אחד מאוד מחובר אליה ומאמין שהיא בן אדם מתאים בשבילי אבל מצד שני…
מה לעשות?
להמשיך לנסות.? להלחם

להמשך »

האם לגלות להן מה עשיתי בעבר?

גדלתי בקהילה חסידית. התחתנתי בגיל 18, ובגיל 20 התגרשתי. אחר הגירושין גם יצאתי ממגזר החרדי. נהייתי יותר מודרני, סוג של דתי לאומי כזה. בגדול שמרתי תורה ומצוות, ורק הלכתי רחוק מאורח חיים החרדי בו גדלתי, אבל לא יצאתי בשאלה. רק דבר אחד לא שמרתי,היו לי קשרים עם בנות שעברתי בהם על ההלכה, למשך תקופה ארוכה. עכשיו אני בגיל 26, ושוב התחזקתי וניתקתי קשר עם בנות, ואני רוצה להתחתן ולנהל אורח חיים דתי לחלוטין, אכן מודרני ולא כמו בעולם החרדי, אבל עדיין דתי לגמרי לא חילוני. אני מתחיל לצאת עם גרושות ממגזר הדתי לאומי.

השאלה היא מה אעשה בקשר לשנים אלו שהייתי גרוש והיה לי קשרים. האם אגלה את זה בכלל? הבחורות שאני יוצא איתן עכשיו יודעות שהייתי נשוי והתגרשתי, אבל הן יודעות שבשנים אלו אחר הגירושין עדיין הייתי דתי מודרני ולא חילוני, אז הן מן הסתם לא חושבות שהיה לי אז קשרים כאלו, הן אולי חושבות שהייתי בקשר עם בנות סתם קשר ידידותי, . אז מה עלי לעשות עכשיו? האם לנסות להסתיר את זה בכלל, או שעדיף כן לגלות? אולי יתוודע להן אחרי החתונה, ואז יהיה בעיה אמיתית… האם זה אמור להפריע להן בכלל או שממש לא ישנה להן מה עשיתי בעבר? ואם עדיף כן לגלות, אז איך אעשה את זה? מה אגיד להן???
ואולי אכן מומלץ עבורי לצאת רק עם בעלי לתשובות שחזרו מאורח חיים חילוני, ולא עם דתיות מלידה?

להמשך »
דילוג לתוכן