קושי גדול בימי האיסור

לפני שהתחתנו היה לנו ברור שנשמור את כל הלכות טהרה היטב כמו שלימדו אותנו,
עם החיים אנחנו מגלים שזה מאד מאד קשה לנו.
הלכות ההרחקות מרחיקות אותנו גם נפשית, אנחנו לא מסתדרים עם הימים האלו, אנחנו בקושי מצליחים לקיים את ההלכות,
אני מרגישה שלי זה יותר חשוב מאשר לבעלי ואם לא הייתי חומה בצורה זה לא היה נראה כך, אבל באופי שלי אני רכה וכנועה ולכן מאד קשה לי להיות זו ששמה את הגבולות
בכל התחומים האחרים בעלי הוא הצדיק וה"רב" של הבית שלנו אבל בנושא הזה זה לא ככה, המצב הזה מאד קשה לנו
אציין שבימי ההיתר פשוט טוב לנו כ"כ וזה באמת בעיה ספציפית של ימי האיסור
האם התפקיד של האישה לשים את הגבולות בבית או שצריך להיות אישה שעושה רצון בעלה.
אשמח מאוד לתשובה
תודה מראש

האם היצרים שלי נורמליים??

האם אני בנ"א נורמלי עם יצרים בריאים שצריך לעבוד ע"ע יותר ביראת שמים וכדומה
או שאני ברמה שצריך ללכת לרופא ולקחת כדורם להרגעת היצרים שלי

התמודדות בימי הרחקות

זמן רב שאני מחפש להבין מה הרעיון האלוקי באיסור בימי הנידה [ההסבר הפשוט לא מספק אותי], ובנוסף איזה סוג קשר צריך להיות בזוגיות כדי שאוכל להתמודד עם זה יותר בקלות, אולי יש שתי סוגי קשר, ואיך ליצור להרגיש קרובים גם ללא מגע? בקיצור אשמח להרחבה בנושא בכל צדדיו והשלכותיו!

בירור בעניין נישואין וצניעות

אני רווקה, ויש נושא שלא ברור לי. ניסיתי לברר אותו בייעוץ מקצועי מול נשים תורניות, טרם הצלחתי. אולי מדמות גברית זה יובן. נאמר לי ממספר מקומות שיש לי הנחת יסוד שגויה, בסגנון של 'הוצאו דברים מהקשרם'. אשמח לעזרה וליבון בנושא.
תמיד הבנתי שמצוות הצניעות קשורה ב"לפני עיוור לא תיתן מכשול" שהיצר הגברי מאוד עצמתי וחזק, וקשה לו להתאפק.
יותר מזה, בעולם התשובה מחנכים נערות (ובחורות) לשמור על כבודן, ולא לתת לגבר לנצל אותן – הוא רואה בהן רק אובייקט לתאוותיו. וכשהיא צנועה הוא פחות יכול לעשות זאת.
ועכשיו, כשאמורים להתחתן, אני די כועסת על גברים שהם כאלה. וממש מרגישה שהקרבה שבנישואין פירושה ויתור על כבודי, להיות מנוצלת, הוא ישתמש בי, ובכלל תחושה ש"התחייבתי להיות הפתרון לצורך שלו". (לא למדתי אותה כמובן, כי עוד לא הגיע הזמן. אני מדברת רק מתחושה).אני מרגישה שהנישואים, עבור גבר דתי, הם רק דרך להסדיר מסגרת הלכתית למילוי היצר שלו.
חשוב לי להדגיש, אני מגדירה את עצמי כתורנית, ומשתדלת להקפיד על קלה כבחמורה. בחור ירא שמיים (אמיתי, שגם בפנימיות וגם במעשים אכפת לו מה ה' רוצה ממנו עכשיו) זו האופציה היחידה שאני רוצה. אני פשוט מנסה להבין במה הוא שונה מבחור ברחוב, הרי הנפש שלו היא אותה נפש גברית. יש לו את אותם צרכים ותאוות כמו לכל גבר.
נחשפתי להמון ציטוטים (ממקורות וספרים תורניים, ביניהם היו גם ציטוטים כמו "הכל יודעים כלה למה נכנסת לחופה") שיצרו לי בנפש את התפישה הזו, ואני לא ממש מצליחה לזהות מה אני מבינה לא נכון. איך מה שהיה ניצול, שימוש בחפץ, מילוי תאווה, זלזול, חוסר נאמנות וחוסר כבוד – הופך לקדושה, מצווה, נאמנות וחיבה? במה מחויבות הופכת את זה להוכחה שהוא לא רואה בי אובייקט? במה כתובה משנה לו את הנפש (ואם היא לא משתנה אז למה לי לחבור לנפש כזאת?)? [זה כמו לחם? שבפסח הוא איסור חמור, ובשבת הוא מצווה נעלה?]
בחוויה שלי, יש לו בדיוק את אותה נפש, שרואה באישה אובייקט. הוא פשוט מרסן אותה כי יש הלכות שאומרות לו שלא הכל מותר, ומה החובות שלו. אבל ברצון – הוא רוצה רק למלא את התאוות שלו. לשמח ולכבד את האישה זה לא הרצון שלו – אלא הוא צריך וחייב, אז הוא עושה. כמו עול.
ובכלל כל העניין הזה שאישה צריכה להתייפות לבעלה (ולבחורים שמציעים לה….), עוד יותר מדגיש את היותה אובייקט. (מזכירים את העניין הזה במקרים של שלום בית, ההכוונה להשתדל להלך בתאוות ליבו של הגבר, להשקיע מאוד כי יש לו צורך, קשה לו לשמור על העיניים, הרחוב בחוץ קשה, ועוד ועוד)

אם הגוף מושך את תשומת הלב לגוף במקום לאישיות, איך אישה יכולה לדעת שבעלה מתעניין באישיותה ולא בחיצוניותה?
אני יודעת על גברים שלא נאמנים ולא מחויבים ורק מפזרים אמירות שהאישה רוצה לשמוע לצורך מילוי רצונם, ואני תוהה :בחור בפגישות? וגבר בנישואים? במה הוא שונה? אולי גם הוא רוצה להתחתן רק עבור התוכניות בראשו, ומספר סיפורים רק בשביל זה?"
ובנישואים? איך פתאום אלו לא יהיו יחסים אינטרסנטיים של תן וקח? איך שם זה לא נחשב שהיא נתנה את כבודה וגופה? גם בנישואים אפשר לומר מילים יפות מתוך אינטרס.
מה במחויבות משנה את התמונה?…

קשר בעיתי ותלותי בחברה

לאחרונה הזדמן לי ליצור קשר קרוב עם משהי שהכרתי – גם היא חרדית נשואה. ונוצר בינינו מן קשר מאוד טוב בעיני. בהתחלה הקשר מצידי היה התאהבות (מה שאצלה לא היה) ברמה שהשתוקקתי לקרבה גדולה ממנה,(גם פיזית
) לשמחתי קלטתי את זה מהר ולא נתתי לזה לקרות כי בעבר כבר ניפגעתי מקשר כזה ולא רציתי ליפול לשם שוב…
לאט לאט הקשר התחזק ונוצרה פתיחות ברמה הנפשית. אני מוצאת שאנו משתפות אחת את השניה בחיים, בהצלחות ונפילות ומקבלות אחת מהשניה חיזוקים ועידוד – מן סוג של תמיכה אחת בשניה.
רק שעם הזמן הרגשתי שהקשר מעיק עלי לכן פניתי לעזרה כדי להבין מה מעיק ומפריע לי וכל אשת מקצוע כוונה אותי לכוונים שונים.
פניתי לשני נשות מקצוע אחת בתחום הNLP ואחת מטפלת בהתמכרויות וכל אחת כוונה אותי לכוון אחר וזה יצר אצלי בלבול.
דרכם הבנתי שיש לי בעיה בליצור קשר בריא.

מה מניע אותי לרצות להתחתן?

סמינר כל הזמן מדברים על כל הנישואין כאל עבודת ה' והתכלית להגיע לשלמות ולתפקיד שלנו בחיים-וזה נותן הרגשה ממש נוראית….מה?!אני כ"כ רדודה שזה מה שמעניין אותי?אני כן רוצה להרגיש כמה הנישואין חשובים להשלמת התפקיד?איך אני מכניסה את זה להבנה ולרצון שלי??

החלמה מפגיעה

הקשרים המשפחתיים אצלנו הדוקים יחסית ונפגשים הרבה , בגיל צעיר עברתי פגיעה מינית קשה ע'י בן דודי שנמשכה זמן רב . היה מאוד קשה ולא חזרתי למסלול, עד שפגשתי איזה בחור בנסיבות שונות שנכנס איתי לקשר עמוק ועזר לי לצאת ולשכוח מההטרדה שעברתי.. הוא עזר לי לתת שוב אמון בגברים.. אני לא שמרתי נגיעה ממנו.. אחרי קשר מוגזם החלטנו לפרק את החברות אבל הוא כל הזמן בלב שלי ובמחשבות שלי.. מה עושים

רוצה לחזור לקשר איתו ..הוא עזר לי..

עכשיו גם אני לבד וגם ההטרדה שעברתי מעיקה ומכאיבה לי..

מה לייעץ לחברה

אני חרדית נשואה בת 24,
יש לי חברה שאני במגע יומיומי איתה שהיא עם חבר, חברה שלי מגיעה מבית של חוזרים בתשובה, אבל היא מגדירה את עצמה היום כ"דתיה", חבר שלה הוא חילוני ובצבא , כמובן שהם לא שומרים נגיעה.
היא יצאה איתו 5 חודשים, בלי שהוריה ידעו, עכשיו אמא שלה גילתה את זה, אמא לה לוחצת עליה להתחתן, והיא הבינה שזה בעצם מה שהיא רוצה, אבל הוא רוצה לפחות שנתיים, הוא לא מוכן להתפשר.
היא אוהבת אותו מאוד, והיא יודעת שכלית שהוא לא כל כך מתאים לה, וששניהם מפונקים, ושהם עקשנים, רבים המון על שטויות ושהיא יורדת רוחנית (כמעט ולא שומרת שבת…), אבל רגשית היא לא מסוגלת והיא משקרת את עצמה שהוא מתחזק ועכשיו הוא מתחיל להניח תפילין.
אני רוצה לעזור לה, והיא מחפשת שאני איעץ לה, אבל אני לא יודעת איך…

התמודדות בשידוכים עם העבר שלי

היו לי בעבר קשרים לא ארוכים שבהם לא שמרתי נגיעה ועל כך יש לי חרטה וממש רוצה להקפיד על לשמור ולא ליפול שוב ..
שאני שוב יצא לפגישות אני יצטרך לספר על כך או שלהסתיר ? (זה בעיני קושי שלי שלא לספר את האמת)
אני יודעת שבחורים ממש קשה להם שבחורה לא שמרה נגיעה .
ועוד דבר שמקשה עלי זה הקושי להשאר לבד
שלפעמים אין הצעות או שידוכים שלא צלחו והיה לי ממש קשה אם זה ואני די מתפרקת מזה ושוב פעם לאגור כוחות להתחיל מחדש.
אני מרגישה מוכנה להקים את הבית שלי ולפגוש את המיועד לי
אבל למה זה כל כך קשה וצריך לעבור כל כך הרבה
אני יודעת שהשם מכין לי משהו טוב בשבילי אבל עדיין קשה לי
ומאיפה אני יכולה להכיר בחורים טובים ואיכותים
שאין אנשים או משפחה שמציעים לי
אני מרגישה אבודה בכל העולם הזה של השידוכים והכרויות

בעלי חולה?

.אודה למענה לגופו של ענין ובלי התלהמות . זה קשה אבל אשתף…אני נשואה פלוס ארבע…אתחיל מהסוף ….בעלי חשוד על מעשה מגונה