ייעוץ בנושא להתחיל שידוכים

אמונה

חששות מבית של תורה

שלום!השאיפה שלי היא להקים בית על אדני התורה והיראה ולהתחתן עם בן תורה שירצה ויאהב ללמוד.השאלה היא, כיצד אדע שיש לי את הכוחות לכך? ומה

להמשך »
אמונה

איך אחתן את הבנות שלי?

יש לי דאגות שמעיקות עלי. יש לי בנות לחתן בע"ה ואני מודאג כי אין לי את הכספים שצריך לזה, אני אדם שמרויח לא הרבה, מספיק כדי לגמור את החודש ב"ה. לא חסכתי במשך השנים ואין לי דירות. אני מודאג מנין אשיג כספים חוץ מהשתעבדות מטורפת לבנקים שאינני יודע איך אעמוד בזה והאם זו הדרך הנכונה.
בנוסף, אני מודאג באופן טבעי מאיך אשיג שידוכים טובים, בפרט במעט שיש לי להציע.
שתי הבנות שלי כבר הגיעו לגיל אך מהססות לגשת לשידוכים וזה מעיק עלי יותר.
אני מנסה להתחזק בבטחון, אבל קראתי שיש גישה בביטחון שלא בטוח שה' יתן לאדם מה שהוא מבקש אלא שאדם צריך להאמין שמה שהוא יקבל זה טוב. זה מעיק, כי מנין לי לדעת מה מגיע לי, אולי הזכויות לא מספיקות חלילה וכדו' כל מיני מחשבות כאלה.
בעיקר אני לבד ואין מי שיחזק אותי, אני בודד בדאגות שלי.
אולי תוכלו לכתוב לי משהו שיכול גם לחזק אותי ולהדריך אותי מה עלי לחשוב וכיצד להתחזק בבטחון, זה יהיה חסד וטובה גדולה, כי זה לא בריא לי המועקה שיש לי.

להמשך »
התחבטויות

נרתעת מהשיחות על רוממות הנישואין

כל הזמן בסמינר דיברו איתנו על מעלות נשגבות בנישואים, על גודל רוממותו של הבעל וכמה צריך להחשיבו כמלך. וזה ממש ממש מפריע לי!
אני מרגישה שאני רוצה להקים אתת הבית שלי עם יהודי, לא עם חרדי!
קשה לי מאד עם ההגדרה הזו, ואני מאד רוצה מישהו יותר חרדל"י, כי הם יותר פתוחים מצד אחד ומצד שני מאד חזקים, הבעיה שאני לא יודעת מה לעשות עם ההורים שלי, שבכלל לא מדברים איתי על שידוכים וזה לא מעניין אותם בכלל.
גם מפריע לי שכל החברות מדברות על שידוכים כל היום, וזה פסגת שאיפותיהן, ואני- לא נעים לומר- מפחדת מאד מהקשר, בעיקר מהדברים הטכניים- לא רוצה לפרט… וזה מרתיע אותי, והן לא מבינות למה ומה לא בסדר בי. אשמח לתשובה על כל הבלבול הזה, תודה!

להמשך »
התחבטויות

חברה טובה או מנצלת?

שלום, אני שואלת המון שאלות. תודה על ההכלה!.. ההקדמה ארוכה… יש לי חברה טובה. בעצם חברתי הטובה ביותר. מאז כיתה א' למדנו באותו מוסד לימודים,

להמשך »
התחבטויות

האם להתחתן איתו?

קודם כל תודה רבה על כל התשובות המיוחדות, באמת תורם הרבה! אני בחורה חרדית, בת 21.הכרתי בחור ואנחנו מאוד מחבבים אחד את השני, יש לנו

להמשך »

מפחיד אותי להתחתן

אני בחורה בת 20, עדיין לא בשידוכים.
אני שומעת מסביבי על המווווווווון זוגות שבהם הבעל לא טוב לא מבין לא נחמד
הרבה מאד זוגות שהנשים סבלו וזה נגמר בגירושין…
מצטייר לי שגברים זה משא שהאישה לוקחת על עצמה וצריכה רק לוותר על הכל בשביל שיהיה בסדר.
ויוצא שיש בי מין תפיסה כזו שממש מפחיד להתחתןלא ממש רעיון נחמד.
{למרות שבפנים אני רוצה ומבינה שכן…..}
כשיוצא לי לראות או לשמוע על בחורים טובים, בעלי מידות, מוצלחים וכו אני אומרת לעצמי שכניראה זה אחד ל…….. וקשה מאד למצוא כזה דבר ולמה שאני אזכה בכזה דבר מיוחד…

להמשך »

אני סגורה רגשית

כשאני חושבת על חיי נישואין עולים בי ספקות לגבי היכולות שלי לעשות את זה עמוק ובריא.
אין לי קשר קרוב עם הוריי. קשר חביב כן, משתף בחלקים מסוימים בחיי, ומצנזר אחרים מהם.
יש לי כמה אחים, אבל איתם אני אפילו פחות בקשר מההורים שלי.
יש לנו במשפחה משו סגור קצת באופי, וגם סגור באווירה ככה שגם מי שפתוח יותר, לא משתף בבת אלא חברים וכו'.
נכון להיום אין לי קשר קרוב עם חברה. חלק נשואות, חלק שקועות ועסוקות בעבודתן.
וגם אני, עסוקה בעבודתי, ואין לי שם קשר מי יודע מה עם אחף אחת מהצוות.
בעבר היו לי קשרים קרובים עם שתי חברות, כל אחת בתקופה אחרת של החיים. אחת בתחילת ההתבגרות, אחת לקראת סופה. שניהם היו קשרים הדוקים למדי, ושניהם הסתיימו לא יפה. אחד בחילוקי דעות קשים, השני בהתרחקות בבחירה שלנו לעשות את זה. אני סבורה שעיבדתי יפה את מה שהיה שם. היום יש לי קשר חביב עם שתיהן. אבל כנראה קצת פחד נשאר לי גם.
אני בן אדם שמחפש להעמיק קשרים. אף פעם לא הייתי צריכה מאה חברות, כן שלוש ארבע קרובות. זו היתה ההעדפה הברורה שלי.
וכשאני חושבת על חיי נישואין, ברור לי על אחת כמה וכמה שאזדקק לקשר קרוב ועמוק.
אני רק תוהה האם יש לי כלים לעשות את זה נכון.
לא בא לי על טיפול רגשי, פשוט משום שלא נראה לי שזה מה שחסר לי.
אבל אם אין לי קשר קרוב עם אף אחד, והקשרים שהיו לי היו לא ממש בריאים, אז איך כשמגיעים לחיי הנישואין יודעים פתאום איך לעשות את זה?

להמשך »

נישואין בגיל צעיר-בעד או נגד?

אני בחור בן 17. ומרגיש צורך להתחיל לצאת בשביל נישואין, אבל הצדדים מציקים לי, כל איש אומר משהו אחר נגד נישואים צעירים.. וזה מכביד עלי נורא. אני באמת מרגיש שלם עם עצמי ועם תובנה עמוקה על חיי נישואין.. לכן אני חייב תשובה שלכם ומוטיבציה שתעזור לי לנתב את דרכי.

להמשך »

אני מוכנה לשידוכים?

אני בת 20 סיימתי סמינר 18 וחצי כך שהצעות לשידוכים הגיעו מוקדם אני נחשבת בחורה מודרנית אך עם טיפה חיצוניות צו"לית -זה מה שאני שואפת אבל הסביבה קצת מקשה. היו לי קשרים ווירטואלים בעיקר ברשתות חברתיות ואני לא באמת שם זאת הסיבה שאני לא רוצה להכיר מישהו דרך העולם הזה. אני כבר הספקתי להיפגש עם ארבעה בחורים (מסע מפרך ביותר שלא מאחלת לאפחד) שחלקם אף תאמו את השקפותי וכדומה אך המשפחות לא התאימו- לא אכנס לזה, זה כבר נושא אחר שבעולם החרדי שלנו הכל לפי סטגימה או מה יגידו כמו שלמשל אבא שלי עובד אז זה יראה לא טוב למשפחה שהאבא שם ראש ישיבה והבחור מתאים לבחורה פרפקט! אבל עזבו אני בעיקר מיואשת שאני לא אוהבת את הדרך של השידוכים אולי בעצם נחזור לנושא אבל זה מה שזה אני כן מדמיינת את בעלי אברך אבל במצב הזה לא! אני כמעט ורציתי להיפגש עם בחור מהאינטרנט. אבל ברגע של מחשבה אמרתי שאני לא רוצה כזה מישהו למרות שגם אני פה, המחשבות שלי כרגע זה שאני לא רוצה להתחתן! אני תמיד חלמתי איך יראה הבית שלי או הילדים אבל אני פשוט לא יודעת איך זה יקרה אם אני לא רוצה להיפגש, ההורים שלי דוחפים אותי ולפעמים אני אומרת יאללה נתחתן אבל אני אומרת אחכ אתגרש חלילה?? לא לזה התכוונו למרות שיש כאלה שבכלל לא חושבים על זה העיקר לחתן ולהתחתן שזה מצב אפסורדי אני באמת מחכה לאחד שלי, רבל בקצב הזה לא נראה לי שהוא יגיע אנשים מסביבי אומרים לי שאולי אני לא מוכנה או בשלה אבל מה צריך להיות מוכנה ובשלה לזה?? האם לקום בבוקר למישהו מעצבן? 🙂 או ילד שמתעורר באמצע הלילה או להכין סעודות שבת? ? במה מתבטא ""המוכנות"" ושנית אולי בכלל אני לא שם לא רוצה את הצד הגברי הוא נראה לי דוחה ומאיים

להמשך »
אקטואליה

קרוע בין העולמות

אני לא מצליח למצוא את עצמי…..כבר לא מעניין אותי תורה ולא תפילות ולא כלום
וזה לא העניין שאני לא עושה אלא שאני לא מרגיש שאני קשור או שייך לעבודת השם
כאילו עוד אדם בעולם בלי מטרה עושה מה שרגיל לעשות בלי שום עניין (וחי כל פעם עם רגשות אשם על מה שאני עושה ועל המצב שלי)
אין לי עם מי לדבר אני ממש בודד…חברים לא ממש אכפתיים ורבנים שכבר מזמן שכחו מי אני….ומשפחה כמו שאמרתי לא היו בתמונה
מאז ומתמיד

אני מרגיש כל הזמן צער על זה שנכנסתי בישיבה "למה לא יכולתי פשוט לחזור בתשובה ולהשאר פשוט" "למה הייתי צריך את כל הצרה החרדית הזאת
על הראש שלי"

להמשך »
דילוג לתוכן