ייעוץ בנושא חינוך ילדים

האם לקנות סמארטפון
כללי

הבן שלי רוצה סמארטפון

שלום, בני בן 13 וחצי לומד בישיבה תיכונית לישיבה אין להגיע עם פלאפונים – ואם כן אז רק ניידים כשרים. הבן מספר שלכולם יש פלאפונים

להמשך »
התחבטויות

בני לא מקבל מרות ועושה ככל העולה על רוחו

בני בן 17 וחצי. ילד מורכב ומאתגר. אי אפשר לתאר כאן את כל השנים האחרונות שעברנו איתו,במוסדות החינוך שלו, טלפונים מהמורים כל שני וחמישי, השעיות מהלימודים, התחצפויות, הרבה קושי.
הוא מאובחן עם הפרעת קשב ומטופל ע"י כדורים מתאימים.
בכל פעם שהוא מגדיש את הסאה בהתנהגותו הוא מבקש את סליתחנו…לצערי איני מאמינה לו. אבל זה מילא.
לצערי יש לו סמרטפון פתוח מה שמוביל לפתיחת גבולות נוספות ומצערת מאד.

להמשך »

הילדה שלנו משקרת

אנו שמים לב שבת הזקונים שלנו, בת 10, במקרים רבים אינה דוברת אמת. הילדה מבולגנת מאוד ולא דואגת לסביבתה, ותמיד כששואלים אותה האם היא עשתה דבר מסויים, היא טוענת שלא. ישנם מקרים רבים שבהם ברור שהיא עשתה את הבלגאן, אבל תמיד היא מתנגדת ואומרת שזו לא היא ואף בוכה ונעלבת. ברור כי היא משקרת, והדבר חוזר על עצמו המון. מה ניתן לעשות ? תמיד חינכנו את ילדנו לומר את האמת, ועם האחים הגדולים לא היו בעיות כאלה. נשמח ליעוץ בנושא

להמשך »

מפחדת מלהתייאש שתהיה לי משפחה

אני בת 34, בחורה שמאוד רוצה קשר משפחה ולא מצליחה בגלל אולי מפחד להיפגע. היה לי קשר עם בחור שמאוד מאוד אהבתי חשבתי שזה זה, ואחרי שלושה חודשים אמר לי שהוא מרגיש שזה לא זה וכך סימנו את הקשר. היה לי מאוד קשה מאוד אהבתי אותו היה לי קשרים אחרים שלא נקשרתי לא נמשכתי אז לא המשכתי והקשר האחרון שנקשרתי אליו לא נקשר אלי לבסוף בגלל הרצון לילד ,לתינוק .הרצון שלי היה בגוף בנפש בנשמה עד כדי כך שהיתי בוכה אני מרגישה מאוד לבד בודדה המשפחה שלי תומכת בי אבל אני לא מרגשה צורך לשתף אותם בהרגשת מרגשה שלפעמים הם לא מבינים אותי אני כולי רוצה שהשם יתן לי לפחות ילד אחד אני כותבת את זה מלאה בדמעות לא ויתרתי על זוגיות לא מצליחה למצוא זוגיות להתחבר מרגשה סגורה כאלו אין אף אחד בעולם שיבין אותי אני מאוד רוצה זוגיות להתחתן ורצון לילד יותר גדול אני מפחדת לא להיות אמא מפחדת שאתייאש מרגישה שכאב לי כבר הלב אנא דברו אותי אולי לדבר עם מישהו אחר יותר קל

להמשך »

התמודדות קשה בגיל ההתבגרות

רציתי לדעת איך להתנהג עם ילד בן 16 בגיל ההתבגרות. הוא מאוד ממורמר ומתוסכל. אנחנו כמעט בטוחים שהוא מחזיק בישיבה סמארטפון וכל הזמן הוא מספר על תוכניות חילוניות ושירים חילוניים, הפך לעצבני מאוד ופה מלוכלך להורים עד כדי קללות גסות להורים. וטוען ש"התעללנו" בו. מדבר עם חברים ואומר להם שהוא מעדיף שיקחו אותו למוסד ולא לחיות עם ההורים שלו. זה הגיע למצב הזה עם ילד ספציפי שפעם אחר פעם הוא מדבר להוריו כמו חבר מקלל מזלזל ומחפש שיגידו לו קום וקח את הרגליים.וזה מה שעשינו. הצבנו לו עובדה שייצא החוצה לחשוב ויחזור עם התנצלות הוא העדיף ללכת במקום להתנצל. יש לו חממה אצל הסבתא למרות שהוא פרק עול לגמרי הכולל חילולי שבת, ממשיך לקלל את ההורים, וטעון מאוד על ההורים וחושבים שהוא מתחיל להמציא המצאות ודברים לא נכונים על ההורים, וזה החמיר כשהכנסנו אותו לישיבה לנוער שוליים.
הוצאנו אותו מהישיבה כי הלך והדרדר והחזרנו אותו ללא פנימייה, כי באנו לטובתו וחשבנו שתהיה לו פחות פגיעה מהסמארטפון ,אך לצערינו זה לא עזר ומרגישים שהוא רוצה לפרוק עול לגמרי ולטעום את חיי החילוניות. שזה אומר סמארטפון חופשי, חילולי שבת , בנות, וללא כיפה והחלפת תלבושת.
אנו עובדי עצות. הוא לא מוכן לבחון מסגרת חדשה ,נורמאלית יותר, הוא רוצה אך ורק את המסגרת הזאת שבא הוא רק מתדרדר. מאז ומתמיד מגיל גן עד היום תמיד הוא בחר את החברים הבעייתיים עם בעיות התנהגות ופה מלוכלך.
הוא לא מוכן לקבל שום עצה וטיפול. אנו עובדי עצות . כרגע הוא מתגורר אצל הסבתא שהיא לא חושבת שהיא צריכה לחנך אותו ומרחמת עליו, ולכן לא אכפת לה לאן הוא הולך ,או אם הוא מתפלל , או הולך עם כיפה ואיך הוא מתלבש.
רציתי לדעת אם זה חכם לפנות לרווחה. אני האבא פגוע נפש. ואם הם לא יפגעו לי בחינוך וישלחו אותו למקום חילוני. אני חושש שהוא יאמר לרווחה שאנחנו מתעללים בו ,כמו שהוא אמר לרבנים שלו בישיבה, למרות שמעולם לא הרימו עליו ידיים בבית. לא מרימים עליו את הקול. ישנה הרמת קול לעיתים רחוקות מאוד כשמגיעים מים עד נפש בגלל ההתחצפות הזלזול והקללות. האם ישנו חוק שמאפשר לי לחייב את הישיבה לא להכניס אותו. כי שם הוא נמצא בלילות כשהישיבה סגורה עם הסמארטפון. וגם יש לו מפתח ולא מונעים ממנו להיכנס למרות שביטלנו את ההוראת קבע. הם טוענים שהוא לא נמצא בישיבה וחברים שלו אומרים שהוא כן בישיבה .הוא פשוט מתחבא מהרבנים שלא יראו אותו

להמשך »

רוצה לחנך את ילדי למצווות

אני גרושה במשך 11 שנים עם 2 ילדים בני 12 ו 10
כשהתגרשתי ילדיי היו מאוד קטנים
אנחנו מנהלים אורח חיים חרדי לכל דבר
כולל לימודים במוסדות חרדיים
לאחרונה ביתי מצהירה בפניי שהיא לא רוצה להיות חרדית ( למרות שכל החברות שלה חרדיות )
אוהבת יותר את הלבוש הלא צנוע
מרבה לשמוע שירים חילוניים וגן לשיר אותם
דבר שגורם לנו לעימותים וויכוחים רבים

אני מרגישה שאנחנו מתרחקות כי אני פחות מתחברת לכל הווי החיים שהילדה שלי אוהבת

אני טוענת שילד צריך להיות ילד ולא לחשוב על דברים של מבוגרים

כמו ( בנים , לבוש כזה או אחר וכו ,)

הילדים לא רואים את אבא שלהם ( חשבתי שאולי בגלל זה המשיכה היא שונה )
אני מנסה למצוא את הדרך הנכונה להנחיל את היהדות באהבה לד'
ומצד שני יודעת שבריחוק וכפיה כלום לא יכול להיות

להמשך »

קשר עם הבת שלי

יש לנו בת בת 8, חכמה ומקסימה שמרווה אותנו נחת ב"ה. לאחרונה היא התחילה לומר שוב ושוב באוזננו: "אתם לא אוהבים אותי". יצויין שהבית שלנו לרוב, הינו בית שמח, מלא באווירה טובה. אנחנו מודעים לחשיבות הרבה בלתמלל את האהבה (ביננו לבין ילדינו, בין ההורים,וכו'). אנחנו משקיעים בה, קונים לה מתנות מדי פעם, פתקים נחמדים, יחס אישי, מאחר והיא הבכורה היא גם הולכת לישון מעט יותר מאוחר מאחיה. ויחד עם זאת היא שבה וחוזרת על האמירה הקשה הזו. אשמח לדעת מה לדעתכם נכון ורצוי לעשות בכזה מקרה.

להמשך »

מה יהיה עם הילדים שלי?

יש לי 3 בנים מעל גיל 20 שלא מוצאים את עצמם לא בעבודה לא בישיבה לא בלימוד מקצוע וכמובן לא התחתנו

כמה שאני מדברת איתם לא עזר מה אפשר לעשות

להמשך »

מה לעשות כשאחותי מרביצה לי?

אני בת 19, ויש לי אחות קטנה ומקסימה שאני באמת אוהבת. היא בת 9. אבל יש איתה בעיה.. היא מרביצה. המון. לפעמים זה בצחוק, ולפעמים זה רציני. שני המקרים לא נעימים לי, וזה יכול להתלוות עם חפצים לפעמים, ובאמת קשה לי עם זה… זה הדבר היחיד בבית שמוציא אותי מהכלים, ואני בן אדם יחסית רגוע. יחסית למי? יחסית לשאר בני הבית.. אחיי וההורים שלי הרבה פעמים יראו בצעקות פתרון, וזה בדיוק מה שאני *לא* רוצה לעשות…
אחותי מרביצה כשקשה לה, כשכואב לה ואפילו כשהיא סתם רוצה לשחק..ניסיתי לדבר איתה, להסביר לה שזה לא נעים לי, וכשאני מבקשת די – אז להפסיק. אפילו הצעתי שתהיה לנו כמו מן סיסמה, להגיד "די באמת"…אבל גם זה לא עזר.
אני באמת אובדת עצות, הרבה פעמים אני מוצאת את עצמי צועקת עליה ואפילו הודפת אותה, ואני לא רוצה להגיע למצבים כאלה. במיוחד שבתור אחות אני לא במקום של לחנך אותה… אני רוצה לפתור את הבעיה בנחת ובנעם, ושהבעיה הזאת לא תמשיך איתי גם כשיהיו לי ילדים משלי בעזרת ה'..בשורה התחתונה: באיזו גישה לנקוט איתה כשהיא מרביצה? מה לעשות כשזה קורה?
אשמח לעזרה! תודה רבה 🙂

להמשך »
דילוג לתוכן