מאת:

התפרסם בתאריך:

16/05/2020

לפסול מראש בגלל מראה חיצוני?

שאלה מקטגוריה:

שלום, אני רווקה בת 25 , מיואשת לגמרי מהשידוכים, כבר פסימית לגבי כל הצעה ובטוחה שרק נס יביא לי את הישועה והלוואי והייתי יכולה לשכוח מזה עד אז… ההורים שלי ממש משכנעים אותי לצאת עם בחור שנשמע שכן יכול להתאים מבחינת אישיות וכיו"ב, אך ראיתי תמונה שלו וממש ממש לא אהבתי, אז נכון שתמונה היא לא משקפת (בד"כ גם לא מבקשת) אבל זה לא שמשהו מסוים הפריע לי ואולי במציאות זה נראה אחרת, אלא פשוט לא אהבתי באופן כללי וממש לא הייתי שמחה אם היו מבטיחים לי שזה בעלי, וגם אם במציאות הוא יראה קצת שונה, ודאי שהוא לא לגמרי ישתנה..
האמת שאני כמעט בטוחה שגם פה אשמע שתמונה ממש לא משקפת ומה אכפת לך לצאת ולראות אם חוץ מזה הכל טוב וכו'… (ובאמת קשה מאד למצוא בחור שהוא גם. וגם. וגם.., אבל מה אני יעשה שאני ינסה להתחבר למשהו שאני לא אוהבת כברירת מחדל?? ויותר מזה, אם באמת אני יאהב את האישיות שלו וכו' , למה אני צריכה לצאת? כדי להסתבך? לא רוצה אותו חיצונית!) אם לא הייתי מיואשת באמת לא הייתי מנסה לשלוח גם פה, רק שאולי בכל אופן אשמע שזה בסדר מבחינתי ואני לא סתם מתעקשת..  זה פשוט ישמח אותי שאני עושה את הדבר הנכון, ייתן לי כח ויעודד אותי 🙂

תשובה:

שלום לך שואלת יקרה

אהבתי את השאלה שלך, את מתנסחת בבהירות ועזרת לי ממש להרגיש אותך..

אני מבינה אותך. את אומרת כמה שונה כבר יכולה להיות המציאות מהתמונה וכבר פיתחתי נוגדנים על הבחור הזה ולא מתחשק לי להתחיל ממקום שלילי..

באופן עקרוני אני מאד מאמינה באינטואיציות של בן אדם כלפי עצמו, ואם לבך אומר לך שזה לא שייך הייתי כן שומעת לקול הזה ולא ממהרת לפסול אותו בטיעונים שכליים.

אבל אם כבר העלנו את הנושא הזה בואי נדבר קצת על מראה חיצוני בשידוכים, מתאים לך?

בעיני כשבאים לפגישה עם בחור נכון להסתכל על המכלול, לראות אותו כאדם שלם,

באדם שלם יש את החכמה שלו והגובה שלו, את עומק השיחה איתו ואת הריח שלו, יש את האינטלגנציה הרגשית שהוא מביא ויש את צורת ההליכה שלו, יש את הקול שלו ויש את מידת החרדיות שלו.

מראה חיצוני הוא פרמטר חשוב. בהחלט. אבל הוא בפירוש לא עומד בפני עצמו, הוא חלק מכל מה שמרכיב אותו כאדם.

זה מזכיר לי שפעם עניתי תשובה לבחורה שהתלבטה על בחור שהוא מתאים לה מושלם היא רק מבואסת שהוא נמוך, אמרתי לה הגובה שלו זה אחד המאפיינים שלו, את לוקחת מכלול שלם שנקרא יוסי לצורך העניין, איך יוסי כאדם שלם בשבילך? יוסי שהוא בחור רגיש וחכם ועדין ו…נמוך ונעים שיחה.להתיחס אליו בעיקר כנמוך זה מאד מצמצם את ההסתכלות שכדאי שתהיה רחבה ומקיפה יותר.

לשפוט מאד לפי החיצוניות בעיני יש פה החמצה. כמובן שכאשר התחושות לגבי החיצוניות חזקות ורציניות לא נכון להתעלם מהם,

אני רק אומרת למסגר את זה במקום הנכון באשר לשאר חלקי אותו אדם.

אז מה שאני באה לומר לך תהיי בקשב עם בקולות שעולים בך, תכבדי אותם, ואל תלכי נגד עצמך,

מצד שני תרשי לעצמך גם לחשוב מחשבות חדשות ולהרגיש אחרת אולי בבוא הזמן, דברים שאנו מרגישים היום לאו דווקא נרגיש מחר. מותר לנו לחשוב אחרת.

שיהיה בהצלחה גדולה!

תמר

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

תגובה אחת

  1. פסילה על מראה חיצוני היא אחת הבעיות הגדולות של הדור שלנו. זה נכון שזה קשה לקבל מראה שלא חלמנו עליו (או שהתמונה המושלמת המשתקפת בתקשורת וכו' לא חלמה עליו? וד"ל), אבל באמת שווה להתבגר ולא להתחתן בגלל זה? כשמתבגרים מוצפים ביותר הצעות? נקודה למחשבה.

    שה' יעזור לנו, הדור של עקבתא דמשיחא, להתמודד עם כל מה שעומד בפנינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

"אקשיבה שלום, איך אפשר לקבל עדכונים ותשובות נוספות?"

תשובה: בכל דרך שרק תרצו!

באימייל? הזינו את כתובת המייל שלכם!
בוואצאפ? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בפייסבוק? לחצו על לייק לדף!
דילוג לתוכן