מאת:

התפרסם בתאריך:

07/03/2020

ואם אראה יפה ממנה?

שאלה מקטגוריה:

אני יוצא עם מישהי כמה שבועות. מישהי שהכרתי מהחיים כמה זמן לפני שיצאנו. אני ממש אוהב אותה ואפילו רוצה להתחתן איתה. וכך גם היא ועוד יותר. אנחנו מסתדרים מאוד טוב האחד עם השנייה, נעים לנו יחד ומאוד נח לנו האחד בחברת השנייה.

אני חושב שהיא יפה ומאוד חמודה. תמיד חשבתי. מסתבר שגם אובייקטיבית היא כזו, למרות שממש לא מזיז לי כך או אחרת. ובכלל זה הולך אצלי תמיד יד ביד עם האופי והבן אדם. אני לרוב לא עושה את ההפרדה בין האדם למראה שלו. יש הלימה נהדרת ביניהם. אנשים נראים כמו שהם והם כמו שהם נראים.

אלא לפעמים כשאני מציץ בטעות בבנות אחרות ברחוב, אני מוצא את עצמי חושב על אחדות מהן שהן הרבה יפות ממנה. העניין הוא שבעבר יצאתי עם מישהי שמאוד אהבתי ולא הסתדר לנו בסוף. יצאנו אז תקופה ארוכה של כמה חודשים, ואני לא זוכר שאז זה היה אותו דבר. אני זוכר שאז חשבתי שהיא הכי יפה בכל העולם.

יכול להיות שאני עושה קצת צביעה וורודה של הזיכרון, אבל זה בהחלט היה אחרת. וממש באופן הפוך, למרות שאני נמשך יותר לזאת שאני יוצא איתה היום מאשר זו שיצאתי איתה אז. אבל כנראה שההיא הייתה יותר יפה בעיניי.

נראה לי שזה בגלל שהיא אמנם מאוד יפה, אבל לא אקזוטית כמו שתמיד חלמתי. . אבל היא עצמה ומה שהיא בשבילי זה ממש מה שתמיד חלמתי באופן פלאי ואקזוטי.

ומה אני רוצה בעצם עם כל הקידוחי נפט האלה?! א. אני לא מבין למה אני מרגיש ככה והאם זה אומר משהו. ב. אני בעצם רוצה לא להרגיש ככה. אני רוצה להתחתן איתה לכל החיים, רק איתה, אבל אני לא רוצה כל החיים להסתובב עם תחושה כזאת. שכל פעם שאראה מישהי קצת יותר יפה בעיניי אומר לעצמי "היי פספסת משהו".
בתודה כפולה ומכופלת.

תשובה:

שלום לך שואל יקר

הרבה זמן לא נהניתי לקרוא שאלה כמו שנהניתי בשאלה שלך. הניסוח המדויק יחד עם הניתוח המעמיק מראים בצורה יוצאת דופן שמדובר בבחור חכם ונבון בעל ניסיון חיים עשיר ומחכים.

בשאלתך אתה נוגע באחד הנושאים המורכבים ביותר בבניית קשר זוגי. היא מטרידה לטעמי באופנים שונים חלק ניכר מהבחורים והבחורות בדרכם לחיי נישואין, לכן ננסה לעסוק בה בכובד ראש.

כבני אדם האישיות שלנו מורכבת מחלקים שונים שנראים לעיתים סותרים.

מחד, אנחנו שכלתניים, חושבים ולא נותנים לתחושות לשלוט עלינו. אנחנו לא רוצים לאפשר לתחושות ולחוויות להשפיע על כושר השפיטה שלנו. מאידך, אי אפשר להתכחש אליהם. נרצה או לא נרצה, הרגשות הקטנות והעדינות הם אנחנו. אנחנו לא יכולים להתעלם מכך שהחשקים והאמוציות שלנו מהווים גורם בלתי נפרד מחיינו.

האתגר עמו כולנו מתמודדים הוא כיצד חיים בצורה שהשכל והרגש שלנו לא יהוו סתירה אחד לשני אלא אדרבה ישלימו זה את זה.

לטעמי בנישואין במיוחד כדאי להתחיל עם השכל ואז לעבור ולהתחבר לרגש. ראשי התיבות של מל"ך הם: מח כבד לב, כדי לצאת מלך כדאי להתחיל עם המוח ואם הכל בסדר להמשיך אל הלב.

את הקשר כדאי מאוד לבסס על הבנה, הדדיות, התחשבות ושותפות. על קרבת דעות וזיהוי שכלי שאכן כדאי לצאת לדרך יחד. מומלץ ורצוי לעשות זאת בעצה עם רב או איש חכם שיכול לתת זווית ומבט אובייקטיבי.

לאחר שמגיעים למסקנה שכלית שזו זו, מגיע הזמן להתרגש יחד. להתמקד בתחושות ובחוויות האישיות, לפתח את הקשר הכי קרוב ופנימי שאפשר.

קשר שנבנה בצורה כזו הופך עם הרבה עבודה אישית וזוגית להיות איתן ויציב. כך שגם דברים נוצצים מבחוץ אינם מאפילים על הקשר שנוצר, כיון שמערכת היחסים היא הרבה מעבר ליופי או למשהו קטן וקורץ כמו שכתבת בצורה מדויקת. מראה חיצוני הוא תמיד חלק, לעולם לא הכל. מערכת כזו היא יציבה ומיוחדת מאוד.

בשאלתך אתה מתאר פגישות טובות עם בחורה מיוחדת. הקשר שלכם משלב אופי ויופי, זאת אומרת שבעיינך היא בחורה נאה ויש לה תכונות פנימיות טובות עם נראות חיצונית שיש בה חן. לכן הייתי מציע לך לנסות ולהשתדל לחוות בתקופה הקרובה מה שמייחד את מערכת היחסים האישית שלכם. ויחד ננסה לחשוב על כמה נקודות שאולי יעזרו לך בהתמודדות כעת ובעתיד.

– בכל דבר משמעותי שנעשה בחיינו נוכל לחשוב מה פספסנו בעקבות הבחירה שלנו. תמיד כשנבחר משהו\י בעצם אנחנו מוותרים על המשהו האחר. בנישואין אנחנו יכולים להרגיע את עצמנו בקלות יחסית כי יד השם בנושא הזה יותר מבכל נושא. ובכל אופן נצטרך לחזק את עצמנו ברגעי קושי ומחשבה לאחור בבחירה שהיתה נכונה וביד השם שהיתה עמנו.

– בכל מערכת נישואין שתבחר דע לך שזו עבודת חיים לשמוח בה ואיתה. בכל פרמטר ולאו דווקא במראה חיצוני, ההשקעה האישית והזוגית הם שיקדמו אותך אל חיי אושר.

– כל אדם שחפץ בחיים יצטרך ללמוד לא להסתכל על נשים אחרות. כולם מתמודדים עם זה, ברמה כזו או אחרת. העבודה היא א. לחזק את החיים, החוויות והמחויבות בבית. ב: השתדלות גדולה לא להסתכל ג. להבין שבכל דבר יש גם חסרונות שלא נראים במבט ראשון ואז זה פחות ימשוך אותנו.

כמובן שכל העבודה הזו היא לטובתך וגם לטובת מי שתהיה רעייתך, זו עבודה אישית וקשה להציע לך דרכים מעשיות ממרחק המכתב אך נראה שאתה בחור חכם ותמצא בהשקעה קטנה את השיטות שיועילו לך, אציע לך כלי קטן כבר כעת- רשום לעצמך מידי יום משהו מיוחד שראית בה. תכונה אצילית, מעשה טוב שהיא עשתה ואפילו חיוך קטן שמבטא המון. תתמקד בדברים הללו ותבליט אותם בעיני עצמך. תשאל את עצמך ואותה: נרצה את אותו סוג חינוך לילדים? יש לנו על מה לדבר? תתמקד בלבנות קשר זוגי איתן שלא מבוסס על דברים חד פעמיים אלא תראה איך הכל הופך למכלול מושלם ויפה.

בעזרת ה שתי השאלות שלך יפתרו. אתה מרגיש כך כי אתה בן אדם וכך כולם מרגישים בתחילת הדרך.

הנה משפט קטן משיר שיכול לעזור לך לזכור את כל זה "ישנן יפות יותר ממנה, אך אין יפה כמוה."

וכמובן, אם תצליח להעמיק ולייסד את הקשר ביניכם כראוי, שום דבר מהצד לא יקעקע את עומק ועוצמת הרגשות שיהיו ביניכם.

בהצלחה רבה לך

ואשמח לשמוע ממך

בצלאל

[email protected]

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

"אקשיבה שלום, איך אפשר לקבל עדכונים ותשובות נוספות?"

תשובה: בכל דרך שרק תרצו!

באימייל? הזינו את כתובת המייל שלכם!
בוואצאפ? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בפייסבוק? לחצו על לייק לדף!
פופאפ צ'אט
דילוג לתוכן