מאת:

התפרסם בתאריך:

14/02/2020

המראה של הבחורה מאד חשוב לי

שאלה מקטגוריה:

שלום!
קודם כל תודה רבה!
אני בחור ישיבה ורוצה להתחתן, נפגשתי עם מספר בחורות והגעתי למסקנה שהמראה של הבחורה ממש חשוב, (אחרי שיצאתי 9 פגישות וידעתי שזה מה שחוסם).
אני יוצא עם בחורות איכותיות, והרבה פעמים אני יודע שבשכל אנחנו מתאימים אבל אני לא מתגעגע, לא מצפה לפגישה הבאה, לא מצפה לשיחת פלאפון.

אחרי שהחלטתי כך אז לא יצאתי בלי לראות תמונה או שיצאתי (כי לא רצו להראות תמונה והמליצו שהיא בחורה איכותית וחבל לא לצאת…), ושוב תמיד יש התלבטות האם להמשיך ואולי נצליח או שאין הבדל.
היו כמה פעמים שהרגשתי התלהבות, למשל שראיתי בחורה שעבדה במקום כלשהו ואז סידרו לנו להיפגש אבל היא לא רצתה להמשיך…

בכל מקרה לא יודע אם זו הדרך, פשוט לחפש קודם כל שהמראה טוב מבחינתי ואפילו יקח הרבה זמן? אבל מרגיש שזה לא כ"כ מתאים לבחור תורני להסתכל על היופי, וגם בטוח אני מפספס בחורות איכותיות ותורניות בדרך זו, ועוד שבנתיים לא מרגיש טוב בישיבה שאין בחורים כבר בגיל שלי רווקים.
אם אפשר לעזור אשמח.
תודה רבה.

תשובה:

שלום וברכה

נהניתי מאוד לקרוא את שאלתך. ניכר שאתה בחור איכותי וטוב, ממוקד מטרה שיודע היטב מה הוא רוצה מעצמו ולאן הוא שואף.

השאלה שאתה שואל היא נכונה ומתבקשת. מצד אחד אנחנו אנשים תורניים, איכותיים ורציניים. לא מתאים לנו להסתכל על דברים ארציים וגשמיים.

מצד שני, אנחנו בני אדם ורוצים גם להרגיש (וגם קצת מצפים שהאחת תגיע עם 'כוכבים ונצנצים') וגם מאוד קשה לנו לקבל החלטות משנות-חיים על בסיס שכל בלבד. הרגש משמעותי מאוד בחיים שלנו. המשיכה הטבעית, התחושות והרגשות פועלים עלינו בצורה חזקה מאוד. חזקה יותר ממה שלפעמים אנחנו מוכנים להודות…

האמת נמצאת כרגיל, היכנשהו באמצע. הקדוש ברוך הוא ברא אותנו עם תחושות ורגשות כיון שהיכולת לחוות ולהרגיש היא קריטית לחיים איכותיים וטובים. ככל שסף החוויה והריגוש שלך הוא גבוה יותר החיים שלך מלאים ושמחים יותר. אסור לנו להתכחש לרגשות ולתחושות שלנו משתי סיבות. דבר ראשון זה לא טוב, הרגשות שלנו נמצאים כאן כדי שנשתמש בהם. אם לדייק ולחדד הרגשות הם אנחנו כמו השכל. ודבר שני זה גם לא באמת יעבוד… אנחנו לא יכולים להתעלם ממה שאנחנו חווים. גם אם ננסה בכוח, בסוף נמצא את עצמנו מתוסכלים, כועסים ומרירים.

הרעיון הוא לנתב. להשתמש בכל הכלים שה' נתן לנו בצורה הטובה ביותר.

וכדאי מאוד להתחיל לנתב את עצמנו ורגשותנו לא תוך כדי שידוך או בנקודת משבר אלא במקומות שיותר קל. להתרגל להתבונן ברגשות, לבחור להתרגש מדברים מסיומים ומאחרים לא. איך עושים את זה ? יש הרבה דרכים ואשמח ללמוד ממך, מה מצליח אצלך. אני מאוד ממליץ להשתמש בדיבור ככלי לעבודה על הרגשות. דוגמא אחת: לא לדבר על דברים שאתה חושב שלא צריך להתרגש מהם. וכמובן להפך לדבר ולשבח דברים שאתה חושב שראוי להתרגש מהם.

להשקיע זמן ולמצוא חבר לשיחות ומחשבות על רגשות שאנו חווים ומרגישים.

כמובן זו עבודת חיים ארוכה אבל העיקר להתחיל.

למעשה, לפי מה שאתה מתאר יש בהחלט בחורות שהמראה שלהן מוצא חן בעיניך. זה לא שאתה מחפש משהו שלא קיים.

לדעתי, כאשר אתה נפגש כדאי שתקשיב לבחורה בכל הלב. תתחבר לרגשות שלה ולמה שהיא מספרת. תפרגן לה בפה ובראש על מה שמגיע לה פרגון. הרבה מאוד פעמים נקודת המבט על המראה החיצוני משתנית אחרי שמכירים יותר את הפנימיות. (אבל אם אחרי שתיים שלוש פגישות אתה מרגיש שזה לא הכיוון, אל תמרח את זה. פשוט תוריד. אל תשכח שהיא עלולה להיפגע סתם) הבחורה המתאימה לך תמצא חן בעינך גם מבחינה חיצונית. כל עוד אתה מרגיש שאתה ניגש לשידוכים כאדם בוגר ואתה יודע שהדברים שאתה מחפש נורמליים, אתה בכיוון.

חשוב לזכור שמראה חיצוני תמיד הוא חלק ממכלול ההכרות. הקשר שלכם יבנה ב 99% מהאישיות והמעשים שלכם.

כדאי, כמובן, שתתייעץ עם רב שמכיר אותך טוב ואתה סומך עליו ומרגיש שהוא מבין אותך. קשר כזה יסייע לך לקבל החלטות מושכלות ולהבחין ולשקף לך מתי ומה חוסם אותך מלהתקדם בקשר.

לא קל להיות רווק מבוגר, אני כותב זאת כמי שבעצמו עבר כמה וכמה שנים כאלה. כל אחד חווה את זה אחרת. לי באופן אישי עזר מאוד ליצור לעצמי פרוייקטים קטנים, תורניים -כמו לסיים מסכת או ללמוד הלכות מסויימות כמו שצריך. משפחתיים-כמו ניהול תורנויות אצל הסבים והסבתות או ארגון אירועים משפחתיים. ועוד ועוד כיד השם שהיתה (ועודנה) טובה עלי וכמובן, אל תשכח שיש הרבה מאוד צעירים בישיבה שאתה יכול להועיל להם מנסיונך העשיר ומחכמת החיים שניכר שבורכת בה. העיקר להיות שמח ולנצל את הזמן שיש לך נכון.

תהיה חזק, ידידי. מאחל מכל הלב שבקרוב ממש תמצא (ותרגיש) את המתאימה לך בקלות ויחד תבנו בית מלא שמחה ואושר!

אשמח לשמוע ממך עוד גם בהמשך הדרך !

בצלאל

[email protected]

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

"אקשיבה שלום, איך אפשר לקבל עדכונים ותשובות נוספות?"

תשובה: בכל דרך שרק תרצו!

באימייל? הזינו את כתובת המייל שלכם!
בוואצאפ? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בפייסבוק? לחצו על לייק לדף!
פופאפ צ'אט
דילוג לתוכן