מאת:

התפרסם בתאריך:

20/12/2021

אני דוגרית-להיות כזו גם בפגישות?

שאלה מקטגוריה:

שלום וברכה!!!!!
ראשית כל-רוצה להגיד תודה רבה על האתר המבורך הזה שנותן לי תשובות ברמה היומיומית לשאלות שאני שואלת את עצמי,יישר כח ענק למשיבים הנפלאים!!!
שנית-אני בחורה רווקה כבת 23 בשידוכים ויש לי שאלה קטנה שהייתי רוצה לשאול,אני מטבעי נחשבת לבחורה דוגרית וקלילה שלא אוהבת פגישות רשמיות מידי ורציניות,כלומר,ברור שאני מדברת על נושאים מהותיים ורצינית בזה אבל חשוב לי שהפגישות תהיינה עם אופי קליל ולא כבד מידי…כמו למשל,אני זורקת עקיצות ובדיחות לאויר…
אבל תמיד כשאני יוצאת מפגישות אני אומרת לעצמי:"לא הגזמתי מידי?אולי הוא נבהל מהכנות שלי?,אולי הדוגריות שלי גסה מידי בשבילו?"
תמיד אני יוצאת מהפגישות עם ההרגשה הזאת,
מצד אחד חברות שלי כל הזמן אומרות לי שזו מי שאני ומי שירצה אותי באמת יאהב את זה ומצד שני אני אומרת,אולי זה מוקדם מידי,אולי הפגישות צריכות להיות יותר רציניות,אבל אם אני אהיה כזאת,אני לא אציג את האני האמיתית ואז הוא יקבל רושם אחר ממני.?
מתחבטת עם עצמייייייי
איך אני צריכה להתנהג???????
אשמח לתשובה ושוב תודה רבהההההה:)))))

תשובה:

שלום לך שואלת יקרה מאד!

לפני הכל, אני חייבת לציין שפשוט התחברתי לשאלה שלך… כתבת כ"כ מתוק ואמיתי ומשתף, וממש אפשר לקרוא בין השורות וגם בהן עצמן- שאת בחורה עם כושר ביטוי מעולה, ויכולות וורבליות טובות ממש.

ולגופו של עניין…

אתייחס ברשותך קודם באופן כללי לגישת ה'דוגריות והקלילות' שאת מציינת, ואח"כ באופן אישי לעניין השיח והשיחות בפגישות.

מתחילה ממקום אישי: אני חושבת שקלילות וספונטניות, או מה שמכוּנה בלשון העם אנשים 'זורמים' – אלו תכונות מצויינות שהלוואי שעוד חלק ניכר באוכלוסיה היה זוכה להתברך בהן🙃

בגישה חיובית וקלילה, אפשר לפתור הרבה בעיות, ולפעמים אפילו למנוע מהן להיווצר. בעיני זו ברכה לבית שהאישה/האימא שם (או כל מישהו אחר מבני הבית…) התברכו בחוש הומור, והם משדרים את זה לסביבה.

אני משערת לעצמי שאת בחורה נבונה, ויש בך עומק שיודע גם להתייחס ברצינות לנושאים שבהם נדרשת מחשבה רצינית יותר.

נשמע באמת שאת בחורה כיפית, זורמת ואחת כזו שאוהבים להיות לידה, כי שוב- אנשים מתחברים לחיוניוּת ולחיוביוּת…

לגבי בנושאי שידוכים/פגישות:

את מציינת שאת רוצה שהפגישות יהיו קלילות ונעימות, וממילא לפעמים את 'זורקת עקיצות או בדיחות לאויר'. נראה לי שכדאי לנסות לדייק ולשאול את עצמך: מה עומד מאחורי ההתנהגות הזו?

-האם זה פחד משתיקות? אולי את מנסה למנוע אותן?

-האם זה מפני שאת רוצה שהמועמד יכיר אותך כמו שאת (as it…) וממילא את כבר רוצה שידע בדיוק מהן תכונות האופי שלך?

– האם העקיצות או הבדיחות האלו עלולות לפגוע במישהו?

-אולי זו מין מסיכה שמנסה למנוע היכרות עמוקה יותר? פחד מחשיפה?

כדאי לשבת רגע ולנסות להבין מה עומד מאחורי הדברים שאנחנו עושים. אני משערת שאם שלחת שאלה לאקשיבה (ותודה על המחמאות… מעבירה למנהלי האתר), כנראה שיש בתוכך את השאלה שרוצה לדעת איך לנהוג.

אני חושבת שבשום שלב בחיים אסור לנו לוותר על מי שאנחנו. אם את טיפוס קליל וזורם- ממש לא כדאי לך לנסות לשדר שאת מישהי אחרת.

אז מה כן? אולי לפעמים לא כדאי לפתוח בבת אחת את כל הקלפים, פשוט לתת לשיחה להתנהל באופן טבעי, גם אם יהיו שתיקות מביכות, וגם אם תהיה אוירה קצת רצינית. וגם אם תדברו על דברים של 'ילדים גדולים'…

קחי בחשבון ששלב הפגישות הוא שלב מאד ראשוני והתחלתי בהיכרות שלכם (גם עם מדובר על פגישה שהיא כבר לא הראשונה או השניה או השלישית…)

ועוד יהיו לכם בעז"ה לפחות 99 שנים של לחיות ולצחוק ביחד ☺

אז אולי כן כדאי בשלב מסוים, פשוט להעלות את הדיון הזה לשולחן, לקרוא לילד בשמו, ולומר: כזאת אני. רוב הפעמים הקלילוּת הזו חיובית ונכונה, אבל ייתכן שלפעמים יווצרו פנצ'רים, וזה בסדר.

בעז"ה תלמדו ביחד להכיר מה מיטיב עם האחר, ולהתחיל לבנות לכם את הדרך הנכונה ביותר לשניכם.

מאחלת לך שבקרוב ממש תמצאי את האיש שלך, וביחד תיצרו לכם אינספור רגעים משמחים ומצחיקים, כאלו שבעוד 100 שנים תתרפקו עליהם ביחד, בנחת…

תמשיכי להיות כזו מקסימה, בדיוק כמו שאת (ואני יודעת שאת כזו!)

ותחזרי כדי לבשר לנו רק דברים משמחים 🤩

בהצלחה בדרך!

לאה ש.

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן