הקורונה בבני ברק

מאת:

התפרסם בתאריך:

12/04/2020

הקורונה בבני ברק

שאלה מקטגוריה:

שלום לאתר אקשיבה
אני בת 19 מבני ברק
אני רואה את כל החולים שיש פה
וזה פשוט מזעזע אותי
אני לא מבינה
1) איך השם עושה ככה לציבור שעובד אותו הכי הרבה?
2) איך אנשים מזלזלים ככה בחיים שלהם ושל הסובבים אותם. יש לי אח שהיה לו סרטן וכעת המערכת החיסונית שלו חלשה וכשאני רואה איך השכנים שלי לא שומרים על ההוראות זה מכעיס אותי מאד כי זה מסכן את החיים של אח שלי!!! הוא עלול למות בגללם!!! ל-מ-ו-ת.
איך הם לא מתביישים? אני לא אסלח להם לעולם!

תשובה:

שלום לך יקרה

השאלות שלך הן שאלות כבדות משקל מאד.

אני לא דוברת של הקב"ה ולא יכולה לומר למה ומדוע הוא נוהג כפי שהוא נוהג, אני כן יכולה לומר שהשם מנהיג את העולם בדרך הטבע, ומה שקרה בבני ברק – הוא טבעי. נכון שיש ניסים, וכולנו ציפינו וייחלנו לנס שיוכיח ויראה לכולם את מלכות השם, אבל פה זה לא קרה מסיבות שאנו בראייה האנושית שלנו לא מבינים.

ברוך השם שאצלכם בבית פנימה שומרים על ההוראות כך שאחיך ב"ה מוגן. (אפשר להתייעץ עם "זכרון מנחם" "עזר מציון" וכד' איך למגן אותו עוד יותר ובשעת הצורך אולי ללכת לקרובי משפחה בעיר אחרת?)

בנוגע לנקודה השנייה, אודות אנשים שמְסַכְּנִים אחרים: לא מעט רבנים זעקו וקראו לשמור על ההוראות ואמרו שמי שלא עושה כן הוא בגדר רוצח כמעט. ובכל זאת את רואה במו עינייך שאנשים לא עושים כך ואין ספק שזה מכעיס ומבהיל. אני לא אסנגר ולא אצדיק את האנשים הללו כי הם באמת נוהגים מאד לא בסדר.

אני רק אזכיר לך שהם לא מייצגים את התורה ולא את דעת תורה. בורא עולם נתן לנו תורה טהורה ויקרה שציוותה עלינו "ונשמרתם מאד לנפשותיכם". כידוע לך "פיקוח נפש" דוחה כמעט הכל, השם רוצה שנוקיר את המתנה הכי מדהימה שהוא נתן לנו: החיים.

האנשים שנוהגים ההפך מ"ונשמרתם" אינם מייצגים את דעת גדולי הדור (שגם אלה שהתירו ללכת למניין וכדומה הורו לעשות זאת רק עשרה אנשים, עם שמירה של שני מטר זה מזה, עם כיסוי לפה וכו' וכו', ואנו רואים אנשים שלא עושים כן) .

עלינו להבדיל בין התורה שעליה מבוססת היהדות, לבין בני אדם שלפעמים הם טועים, לעיתים הם שוגים ולא תמיד הכי נבונים.

כללית, כדי לחיות נכון יש להבדיל בין עיקר לטפל; גם פה, נסי לזכור שהעיקר זה לקדש את החיים: לשמוח בהם ולקיים את התורה מתוך בריאות ושמחה. אנשים ששוגים – הם לא העיקר. הם לא מייצגים אותך, אותי ועוד רבבות מהציבור שלנו שכן שומע לגדולי הדור ומציית להוראותיהם.

בנושא הסליחה לאותם שכנים – לא נראה לי שכרגע את צריכה לחשוב על סליחה, את זה אפשר לדחות בכמה חודשים אחרי שבע"ה הסכנה תעבור והכל יהיה בע"ה יותר בהיר ואז תכתבי לי שוב וניזכר בכל המוסדות וגופי החסד העצומים שיש בבני ברק…. אבל זה בעתיד, לא כעת כשאת מבוהלת, תשושה וכועסת. בינתיים, עד שהכל יעבור, כשאת מרגישה כעס גדול שעולה בך תביני שזה מאד טבעי ונורמלי.

אל תנסי להדחיק, אבל כדי שהרגש המר הזה לא יצא מכלל שליטה נסי להסיח את דעתך בעזרת ספר, משחק, שיחת טלפון נחמדה, בישול ואפייה או כל דבר אחר שעושה לך טוב. (כדאי לך לעשות רשימה של דברים שמשמחים אותך כדי שאם אופפות אותך מחשבות לא חיוביות מיד תוכלי "לשלוף" מהרשימה פעילות שתנתב אותך למקום הנכון).

הימים הללו לא פשוטים לאף אחד, בטח לא למי שחווה טלטלה בריאותית כמו במשפחה שלך, לכן אנחנו צריכים להיות רכים עם עצמינו ולתת לעצמינו חיזוקים, אור ומחמאות. נסי לפתח תחביבים בעת הזו (אני התרשמתי שאת כותבת מצוין, אולי זה הזמן לתעל זאת לאפיק מקצועי?)

מאחלת לאחיך היקר הרבה הרבה בריאות, בע"ה, ואורך ימים טובים ומאושרים.

יעל ר.

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

"אקשיבה שלום, איך אפשר לקבל עדכונים ותשובות נוספות?"

תשובה: בכל דרך שרק תרצו!

באימייל? הזינו את כתובת המייל שלכם!
בוואצאפ? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בפייסבוק? לחצו על לייק לדף!
דילוג לתוכן