שאלות בנושא: קורונה

קשה לי מאד עם הילדים בבית

אני אמא לילדים במגוון גילאים התקופה הזו קשה לי ממש, אני מרגישה שאני כל היום "מפרפרת" סביבם, מציעה תעסוקה, מארגנת, מפעילה, מכינה אוכל מנקה אחריהם, כאילו אין לי חיים, אבל יש לי.. אני צריכה זמן מסוים ביום להקדיש לעבודה וגם קצת זמן שקט ושפוי עבורי וכרגע כשאין לי אותו אני מרגישה שזה לוקח לי את השלווה ואת היכולת לתת,
איך מנהלים חיים בשגרת החרום המוזרה הזו ונשארים שפויים ואולי אפילו שמחים?

לקריאת התשובה >

מה אתה רוצה ממני?

לא מבין מה הקב"ה רוצה מאיתנו? כל יום גזרות חדשות, הפחדות חדשות, אני מרגיש שאני בקרוסלה ורק רוצה להיות בטוח שמי שמסובב אותי מתכוון לעצור אותה בקרוב..
למה השם עושה את זה? מה התפקיד שלנו בזמן כזה? שבקושי אפשר להתפלל בקושי אפשר ללמוד, תחושות קשות. אודה לעזרה!

לקריאת התשובה >

מה יהיה הסוף עם הסיוט הזה?

אני בן אדם שצריך המון שליטה בחיים שלי,בבית, בעבודה במשפחה, התקופה הזו מביאה אותי לחוסר אונים של ממש, מבחינת הילדים שבבית, הפרנסה שבסימן שאלה, הזוגיות שאין לה ממש מקום, אני מרגיש שאני צריך איזה קצה חוט, אלומת אור בקצה המנהרה החשוכה הזו, מישהו פה יכול לתת לי אותה??

לקריאת התשובה >

תפילה בבית הכנסת בשבת

לאור המצב במדינה.ולאור ההנחיות שאין להתקבץ יותר מ-10 אנשים במקום אחד.כיצד עלינו לנהוג לעניין תפילות השבת בבית הכנסת?בית הכנסת שלנו די גדול.ויש אפשרות לשמור מרחק של 2 מטר האחד מרעיהו.גם עם כמות של 40 איש.מה ההצעה הנכונה?

לקריאת התשובה >

תפילה במנין והשתדלות בתקופת הקורונה

שלום ראשית תודה על האתר המצוין אשמח לקבל תשובות לכמה שאלות פרקטיות 1. האם להתפלל ביחידות או במנין (לצערי היכן שאני גר לא מספיק מקפידים על הנחיות משרד הבריאות, לכן איני מצליח להתפלל נורמלי ) 2. האם אפשר ללמוד בבית

לקריאת התשובה >
דילוג לתוכן