שאלות בנושא: עבודת השם

מה לעשות כדי שאחותי תתחזק גם?

לפני כמה חודשים הגעתי למסקנה שאני רוצה להתחזק . בהתחלה זה היה בסתר ואחרי התחלתי יותר להיפתח אל אחותי חשבתי שאם אני אספר לה את התהליך שעובר עלי גם היא תתחזק בגלל ששתינו מאוד דומות
אבל זה ממש לא היה ככה היא התחילה להרגיש מותקפת ולהתקין בחזרה קצת נפגעתי אבל הבנתי שזה מתוך פחד שלה וכנראה עשיתי משהו לא בסדר ולא הייתי צריכה להיתערב
זה היה קשה לקבל את זה בהתחלה כי אני מרגישה ממש קשורה אלייה אנחנו דומות יותר ממה שהיא בעצמה יודעת
אך קצת לפני שאני התחלתי להתחזק הגענו לנקודות שונות היא הלכה לכיוון ההפוך וזה לא בגלל שהיא רעה או לא מאמינה זה בגלל שהיא דיברה עם האנשים הלא נכונים וקיבלה רושם ממש גרוע על החרדים והיא פוחדת שישנאו אותה בגלל שתוקפים אותה גם איש מסוים וגם ברשת
ועכשיו היא מתחילה לשנוא אותי בגלל שאני רוצה להיות חרדייה יותר אני לא יודעת מה לעשות
אני רוצה שהיא תתחזק אבל אני לא הבן אדם המתאים
אני רוצה לחזור לאהוב אותי ולדבר איתי בלי להיות מותקפת ולהתקין
ואני גם חושבת שעדיין אפשר למנוע ממנה לרדת
אם לא יתעלמו ויניחו לה
אז איך אני יכולה לעזור לה בזה יש עדיין תאהב אותי
ואם אפשר עוד תשובה
האם אני חושבת דברים לא נכונים בגלל שאני קטנה

לקריאת התשובה >

למה העולם שלי כזה חנוק??אני מרגישה בכלא

לא מבינה כלום!!! אולי אתם תוכלו להסביר או לפחות להרגיע את רוחי…
בינתיים אני שומרת מצוות בלי שום אמונה בלי כלום מכמה סיבות פשוטות.. 1 אני לא מעיזה להפוך את כל העולם שלי ושל הילדים שלי ושל בעלי ביום אחד לעזוב הכל ושלום 2 מתוך הרגל ואיזה פחד מדגדג שאולי זה כן נכון כל הסיפור הזה ואז אמצא את עצמי בגיהנום וכל הבלה בלה בלה של ההפחדות… 3 לא מכירה מספיק את העולם החילוני 4 לא ישאר לי כלום אהיה לבד ועוד ידברו עלי שאני בוגדת ועזבתי וכל מה שאפשר להגיד על כזה דבר
סליחה על הביטויים אבל אני כועסת נורא 5 מרגישה שזה לא בריא לנפש שלי לשנות עד כדי כך
אני מרגישה בכלא! מצד אחד אין לאף אחד!!! תשובה מניחה את הדעת אין שום ראיה חותכת על כלום! חוץ מלהגיד שבגלל הרגש מרגישים קשיים באמונה ובגלל כל מיני דברים בעצם אין תשובה אמיתית שכלית ואז מגיעה התשובה שהשם אם הוא קיים… יצר את המציאות כדי שנאמין ככה בלי באמת ראיות חותכות ועל זה יהיה השכר… עכשיו בהגיון גם כת אומרת כאלו דברים וזאת טכניקה פשוטה מאוד להגיד אתה נערך מלשון ערך -יותר כי אתה לא יודע… דבר שני אם בסוף אנחנו צריכים לא לדעת מה אנחנו שונים ממאמינים אחרים?? ועוד יותר גרוע למה צריך או רצוי או ראוי לשמור מצוות??? תכלס זה קשה לשמור ועוד יותר גרוע שנתקעים לצורך הדוגמא שלי בעולם חרדי שמי שרוצה לשמור מצוות ושבניו גם צריך להיות לצערו בקהילה זו… ושם זתאמרת כאן… סובלים מזה שתוקעים לך בגיל שעוד לא התחלת את גיל ההתבגרות ואת עדיין לא יודעת איך קוראים לך בטח לא מה את רוצה את הגבר הראשון שההורים "מוכנים!" אחרי בירורים שלהם! שתפגשי איתו וכמעט בטוח שתגידי כן כי 1 הם כבר הכינו את הכיבוד! 2וואו הוא היה מקסים! נו בטח הראשון שפגשת אחרי שאת מכירה רק בנות החיוך של גבר הראשון הוא מקסים אם יש לך איזו נטיה מזערית למיניות, ואז עוד לפני שהספקת לקלוט שאתם יכולים ביחד רק…. לריב! כבר יש לך 2 ילדים וכשאת קולטת מה קורה את כבר לא תעזבי, והבחור שמגיע ממקום כל כך סגור הוא בכלל לא יודע איך מתייחסים לאשה ומה שונה ממנו לאשתו בקטע של גבר ואשה חוץ מהסתייגות אחת גדולה מציבור הנשים, וכמובן שלא יהיה כסף בבית כי הוא צריך ללמוד וכולי וכולי
נננמממאאאאסססס
ולמה? למה אני לא יכולה לבחור מישהו לב

לקריאת התשובה >

מתי הנאות גורמות לנו אושר?

מהי הזכות לחיות כיהודי בכלל?
– אם הייתי נולדת כגויה ח״ו האם החיים שלי היו טובים יותר?
– האם כל הגויים שחיים חיים רק נהנתנות וגשמיות ״ישלמו״ עלזה יום אחד?
– או שנגזר עליה להיולד כגויים ולהנות מבלי להיענש?
– האם לעתיד לבוא נוכל לראות ולהראות להם את הזכות שלנו מולם?

לקריאת התשובה >

מילוי החסרון בבין הזמנים בקורונה

חיכיתי הרבה זמן ל"בין הזמנים" הזה והתכוונתי להחליף כוח לפני ה' "זמן קיץ" הבעל"ט במיוחד שאני שיעור ג' ועומד להבחן לישיבות גדולות והקב"ה החליט אחרת…
ואני עכשיו בבית…
רציתי לשאול כמה שאלות
1. איך אני משתחרר בתוך הבית?
2. מה אני אעשה בשעות הפנאי שאין לי כוח ללמוד
3. מה הקב"ה רוצה מאיתנו שהוא אוסר עלינו הלכתית להתפלל במניין
בברכת וקווי ה' יחליפו כוח (מתישהו אני מקווה)

לקריאת התשובה >

קשה לי עם כל הנושא של בורא עולם

קשה לי עם כל הנושא של בורא עולם
אינני מצליחה לעשות מצוות, להתפלל לעלות ברוחניות מתוך שמחה מתוך אפשרות של בחירה, וכתוצאה מאוד רע לי.
בכל הזדמנות ראשונה שיש לי אני עושה את ההיפך למשל אני לא אוהבת לחכות שש שעות בין בשר לחלב כשההורים שלי או מישהו מהמשפחה רואה אותי אז לידם אני לא יאכל חלבי אחרי בשר שלא במרחק של שש שעות אבל אם אני לבד או שאני אצל דודים, אני יאכל ולא יקפיד על כך.
אני לא מבינה בכלל מה זו המשמעות בת של מלך כולם מדברים על בת מלך את בת של בורא עולם אז מה אני לא מבינה את זה
מאוד קשה לי להתפלל, לעשות מצוות, אני מרגישה שאין לי אהבה כלל מבורא עולם וכמובן שגם אני לא אוהבת אותו….
אני לא יודעת מה לעשות…
אני מרגישה שאת הכל אני עושה באילוץ.
אבקש עזרה.
תודה רבה

לקריאת התשובה >

נכשלתי בכעס -איך מתקנים?

לצערי נכשלתי בעוון הכעס.
ראיתי בספרו של רבי חיים ויטאל זצ"ל שכל התיקונים שעשיתי לפני הכעס בטלים מצ"ב הציטוט מתוך ספר שער רוח הקודש.
"ואף על פי שעושה האדם תיקונים לנפשו, ותשובה מעולה על כל עוונותיו,ומצוות גדולות ורבות הכול נאבדין ממנו לגמרי….וצריך שיחזור פעם אחרת לחזור ולתקן כל התיקונים הראשונים"
זה פשוט מזעזע אותי!
האם כל התיקונים והמצוות שעשיתי עד עכשיו נאבדו ממני ואני צריך שוב לעשות את כל התיקונים? זה ממש קשה לי המחשבה הזאת.

לקריאת התשובה >

קשה לי עם קברי צדקים

אנחנו חסידים. זה לא דבר יוצא דופן אצלנו ללכת להתפלל בקברי צדיקים.אני יודעת שבחסידות זה ענין גדול אבל אצלי עדין זה לא ממש ברור. קשה לי להיות בקברי צדיקים ואנסה לתאר את מה שאני מרגישה כשאני שם….כשאני מגיעה לקבר של צדיק אני לא מרגישה רגש מיוחד , אני רואה את כולם מתרגשים ומתכוונים בתפילה ואני  נשארת אדישה, ואז אני מרגישה לא טוב שבטח לא ניצלתי את ההזדמנות, לא התפללתי מספיק וכו.כשאני שם אני מתבלבלת למי אני פונה בתפילה : " ה' תביא את משיח צדקנו בזכות הצדיק שקבור כאן " או " רבי שמעון תמליץ טוב בעדנו אצל יושב מרומים…."אני מחכה שהזמן בקבר יעבור כמה שיותר מהר .בשנים האחרונות אני פשוט אומרת כמה פרקי תהילים ויוצאת כי אני לא מוצאת את עצמי.גם בכותל , אני מרגישה מוזר שכולם כ"כ מתרגשים ואני כמו גוש קרח לא מרגישה כלום.גם כשאני הולכת לקברים של סבים וסבתות שלי זה מוזר לי מה צריך לעשות – לדבר אליהם?הם שומעים? כשיש נסיעות של חברות לקברי צדיקים או נוסעים עם המשפחה לקברי הסבים והסבתות אני לא מתלהבת , מגיעה אבל מחכה כבר לסיים. אני רואה אנשים שממש נהנים מזה ואני מרגישה גשמית – מחכה לחלק הגשמי שבטיול כי זה כבד עלי, תמיד קובעת להיפגש 10 דקות אחרי ההגעה לקבר.בכלל מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד היה לי קשה במקומות כאלה , אני מרגישה כמו נטע זר.הדבר מאוד אכפת לי אני לא רוצה להיות כזו , אולי אם אבין בדיוק מה ההשקפה לגבי קברות צדיקים ומה אני צריכה לחשוב וכיצד להתפלל יהיה לי יותר קל.אשמח לתשובתכם. תודה רבה!!

לקריאת התשובה >

העיפו אותי מהישיבה

העיפו אותי עכשיו מהישיבה בה למדתי כ3 שנים, ישיבה גדולה מכיון שחסרתי כמה סדרי ג'. אני מרגיש מאוד מאוד קשה עם זה, מאוד. אני בחור מאוד רגשי, קשה לי עם ההיפרדות מהישיבה, מהבחורים האיכותיים, ההתנתקות מהכל. אני מרגיש שנמאס לי, אני רוצה פשוט לשכור דירה לבד ולישון שם כל היום, אני לא בחור מקולקל שילך לדירת רווקים, פשוט שברו לי את כל מהלך החיים שהיה לי ושבניתי בעמל וביזע רב. נמאס לי, אני פשוט רוצה להעלם לאנשהו, לאיזה חור בגלובוס ולשבת של כל היום ולבכות.

לקריאת התשובה >

לומר ברוך השם?

אני עובדת כעצמאית מהבית ומבצעת שיחות טלפון רבות ללקוחותי, אנשים אנונימיים שאיני מכירה כלל המשתייכים לכל המגזרים: יהודים ולא יהודים; חילונים ודתיים; נשים וגברים.
שיחות הטלפון הינן בדר"כ קצרות ואינפורמטיביות כשלעיתים השיחה מתפתחת לשיחה ידידותית מעט יותר ומעט יותר ארוכה- מתוך מטרה עסקית כמובן, וסתם בגלל שאני בנ"א נחמד:)
עכשיו לשאלה: כנהוג בשיחות כאלו אנשים שואלים "מה שלומך?" מתוך נימוס או מבוכה. ואני עונה "בסדר, תודה". במגזר שלנו היה נהוג להוסיף גם "ברוך ד'" אך מכיון שאין לי מושג עם מי אני משוחחת אני לא רואה לנכון להגיד ברוך ד' מכיון שאני לא רוצה להכניס אלמנטים אישיים לשיחה; בדיוק כמו שאני לא מציגה את דעתי הפוליטית או מצבי האישי. בנוסף האנשים שעונים ב"ה מחוץ למגזר שלנו פעמים רבות אינם משתייכים לסגנון האנשים איתם אני מדברת ואני לא רוצה ליצור רושם כזה.
אני בסדר גמור עם הגישה הזו ולא רואה בה כלל בעיה. הענין הוא שבעלי נמצא בבית בשעות העבודה שלי, שומע את השיחות ומעיר לי עליהן בכל פעם מחדש. לדידו זה שאני לא אומרת ב"ה מראה על מצבי הרוחני. בכל פעם שמישהו חילוני אומר ברדיו/במקום ציבורי ב"ה הוא אומר לי "את רואה? גם את צריכה להגיד ב"ה".
אשמח לדעתכם, כיצד אכן ראוי לנהוג?
אני מנצלת את הבמה לשאלה נוספת שצצה תו"כ הדברים. כפי שציינתי אני בנ"א נחמד ושירותי מאד. בלי להתכוון אני יוצרת שיחה נעימה באווירה טובה, ובעלי מתלונן אח"כ שאני מידי נחמדה עם גברים בטלפון. מדובר בשיחה שאינה חוזרת על עצמה, טלפונית בלבד ואורכה דקות ספורות.. יש בעיה בלהיות נחמדה ושירותית בטלפון?

לקריאת התשובה >
פופאפ צ'אט
דילוג לתוכן