שאלות בנושא: כללי

כדאי לתת אמון בבני אדם?

ש לי שאלה על אמון. יש לי מעין ויכוח עם אמא שלי. היא אומרת שאי אפשר לסמוך על אנשים. אני מבינה שהיא אומרת את מה שהיא אומרת מתוך כאב שנגרם לה מזה שנפגע לה האמון מס' פעמים בחיים אבל יחד עם זאת אני חושבת שנכון יהיו אכזבות בחיים, חוויתי כמה כאלה, נכון שיהיו אנשים שתסמכי עליהם ואז תגלי שזאת הייתה טעות לסמוך עליהם, יהיו אנשים צבועים, אבל אני מאמינה או רוצה להאמין שרוב האנשים טובים, וגם אם את מתאכזבת מהם לרוב זה לא נובע מרצון לפגוע אלא מזה שהם פשוט אנשים טובים שעשו טעות או בגלל אי הבנות.
אני יוצאת עם בחור כבר תקופה והיא אומרת שצריך לחשוד, שאולי הוא לא כזה טוב כמו שזה נראה. אני מרגישה שהמילה לחשוד היא מילה גדולה מידי ויותר נכון לומר להפעיל שיקול דעת כדי לא להיות תמימים מדי, אבל אני שמה לב שברגע שאני חושדת כמו שהיא ממליצה (וזה לא קל לא לחשוד אחרי שיחות איתה על כמה זה חשוב) אני לא מצליחה לתת לעצמי לזרום בשיחה איתו ומשהו בי נהיה פחות מתמסר לקשר, פחות אמיתי ואז אני חוזרת הביתה מבואסת, מרגישה שיכולנו יותר בפגישה. בפעמים שאני מחליטה לשים את העצה שלה בצד, לתת לעצמי יותר לסמוך ופחות לחשוד תוך הפעלת שיקול דעת מסוים אני מרגישה יותר חופשיה בשיחה, יותר אני, יותר אמיתית, והשיחות מצליחות להגיע לעומקים ורבדים ואני מאוד אוהבת שזה קורה.
שיתפתי אותה היום על זה שאני לא רוצה שהיא תדבר איתי על חשדנות בגלל שאני כן מאמינה בטוב של אנשים וכל מה שרשמתי למעלה על מה שאני מרגישה לגבי אמון. היא אמרה שיש הרבה אנשים מחייכים וטובים ומאחורי הגב הם לא כאלה כלפייך, ושאני מדי צעירה כדי להבין את החיים האלה. האמירה הזאת כבר הייתה הקש ששבר את גב הגמל. מצאתי את עצמי בוכה ומדברת עם ה', אמרתי לו: טאטע, אני רוצה להאמין שהעולם שבראת טוב, בבקשה תעזור לי. אני לא רוצה לאבד את העונג שיש בלתת אמון שזה לבנות קשר טוב ועמוק.
והאמת שאני כבר מותשת מסוגיית האמון הזאת. אשמח לתשובה

לקריאת התשובה >
שידוכים https://textratz.co.il

האם להיפגש שוב אחרי שכבר היו פגישות בעבר

שלום אני בן 22 לומד בישיבה ליטאית מאוד נחשבת לפני כמעט 8 חודשים קיבלתי הצעת שידוך עם בחורה שעל פניו מוגדרת כמוכשרת, חכמה ,ובעלת יר"ש כמובן שכל התהליך ההדדי של הבירורים החל ובסופו של דבר נפגשנו בסה"כ 3 פעמים וכאשר

לקריאת התשובה >

המגזר החרדי הוא הכי טוב בשבילי?

איך אנחנו יכולים כבר עכשיו להגיד כמה המגזר החרדי הוא טוב ומועיל? מה אנחנו יודעים עליו בכלל? פשוט ככה גדלנו ככה חנכו אותנו וככה אנחנו קצת רגילים להיות רובוטים כאלה
מי אמר שהציבור הדתי לאומי פחות טוב?
הרי הם (אני מדברת על האיכותיים והרציניים שבהם) גם לומדים תורה וגם עושים עוד דברים חשובים וגם מתחנכים לאהבת ארץ ישראל גדולה מאד מאד. ?למה זה פחות טוב?
איזה עיקרון ורשימת עקרונות עומד מאחורי החרדיות שלנו? יש בכלל דבר כזה??
אשמח למענה

לקריאת התשובה >
מי אמר שאלוקים קיים

מי אמר שאלוקים קיים?

שלום לצוות אקשיבה!! תודה רבה על האתר הנפלא, אני קורא בו הרבה ומוצא את עצמי מחכים מאוד. רציתי לשאול: איך אני יכול להאמין בבורא עולם? א. אינני רואה אותו. ב. אינני יודע מיהו. ג. לא יודע בכלל אם הוא קיים. תודהה

לקריאת התשובה >

מה להגיד לחברה שאבדה אבא

אבא שלי חברה טובה שלי נפטר היום בבוקר. היא חלה בקורונה באיזור פסח, ומאז העינינים התדרדו והתדרדרו. היא יותר גדולה ממני ןהתחתנה לפני כחצי שנה. היא גרה בחול. מאז שאבא שלה ניהיה חולה- לא העזתי להרים טלפון ולהתקשר אליה.( אף פעם לא היה לנו קשר יום יומי- אבל הייתי מתיעצת איתה המון, הייתה מעין אחות גדולה שאין לי..) ידעתי על מצבו רק בגלל קבוצה של אמירת תהילים שהיא עדכנה שם כל היום מה קורה איתו.
עכשיו שהוא כבר איננו פה. אני לייבת להרים את הטחפון ולנחם. ולדבר. מה אני אומרת? עדיף להתקשר אליה? או לשלוח לה מייל? מה אני אמורה לכתוב/ להגיד??? אשמח שתכוונו אותי ממש איך לדבר.. כי אני קצת מאוד חושששת….
תודה רבה g

לקריאת התשובה >

יותר מדי אמפתיה?

שמתי לב בתקופה האחרונה שאני לוקחת אישית וללב כל מיני צרות של אחרים שלא בהכרח קשורות אליי באופן ישיר, למשל אם חברה מסרת לי על בעיה שלה אני ממש 'חיה' את זה וחושבת עלזה ודעתי לא נחה עד דאני מוצאת פתרון.. ברור לי שאמפתיה זה חשוב אבל גם ברור לי שאצלי במקרים מסןיימים זה כבר מוגזם ופוגע בעצמי. רציתי לדעת מאיפה זה מגיע ומה ניתן לעשות

לקריאת התשובה >
פופאפ צ'אט
דילוג לתוכן