ייעוץ בנושא התחבטויות

התחבטויות

אני אברך ונופל באינטרנט

אני ב"ה אברך כולל נשוי +ילדים חמודים ורק חוזר מהכולל מיד לאינטרנט (אלחוטי רימון מהשכנים) אני בצהרים לבד האשה בעבודה ילדים במעון וצהרון ואני מחפש להעביר שם את הזמן מחיפוש אחר דברים מלוכלכים עד כמה שאפשר איך אפשר להיגמל מהגועל הזה אני אוהב את הקב"ה שעושה לי רק טוב בלי הפסקה וחבל שיש לי את הכלי משחית הזה בבית שאני לא מצליח להתנתק ממנו אגב כבר מגיל צעיר מאד עניין אותי לכלוך ופחות קדושה.

להמשך »
התחבטויות

זוגיות רעועה?

משום מה, פעמים רבות אני חש כאילו הזוגיות שלנו איננה איתנה. כמובן שאיני מתכוון לזוגיות איתנה כאילו אנו נשואים 10 או 20 שנה, אבל ביחס לשלב הנוכחי, הייתי חושב שאמורה להיות לנו זוגיות איתנה ויציבה יותר.

להמשך »
התחבטויות

אדישה לשידוכים, חוששת מנישואין ולחוצה מהחיים

אני חרדיה בת 20 ובשלב שבנות גילי מתחילות לצאת לשידוכים ואני לא ככ רוצה. אין לי בעיות בתקשורת אני דווקא אדם מאד חברותי שמסתדרת  כולם ואני לא חוששת מעצם השידוך ומהסיטואציה, אבל אני מבינה שכ"כ קשה להיות נשוי וזה ככ עול שאיו לי רצון להתחתן. אני אדישה לגמרי לגבי הענין. למה להתחתן, יחסית טוב לי וחתונה עם כל הטוב שבזה זה לא אביר על סוס שפתאום החיים מושלמים וקסומים, אז למה שאני ירצה??
בנוסף לזה יש לי גם הרבה פחדים מלתחתן: מה אם אני יטעה בהחלטה? אני די מסתדרת עם כולם וגם רואה אחרים בעניים טובות כך שאא"כ הבחור יראה צד מאד אגרסיבי או תוקפני בפגישה אני יחשוב שהוא בנאדם טוב… לדג הבנאדם היחיד שיצאתי איתו היה בחור שדוקא הגיעה בעבודה, בחור ממש טוב שעבדתי איתו שנה, התעניינו אחד בשני והחלטנו לצאת לשידוך ,אומנם הוא היה במנטליות אחרת לגמרי ממני,ממיגזר אחר עדה אחרת וסגנון משפחה שונה אבל למרות הכל מאד הסתדרנו ואהבנו, והכיוון היה חתונה, לכרגע זה ירד כשהרב שלנו נפגש עם הבחור והחליט שלמרות שהוא ממש נשמה טובה והכל הוא צעיר ואינו מספיק מוכן לקראת נישואין.. בקיצור אני די לא החלטית בהכל בחיים וכמובן עוד יותר כשמדובר במשהו כזה גדול…
גם רציתי לשאול האם זה שאני לא רוצה זה בסדר ורק מעיד על כך שלמרות שאני בוגרת אני עוד לא בשלה? או שברגע שאני יצא אז אני יתחיל לרצות?

להמשך »
התחבטויות

לא מאמין שיש בי כוחות

גדלתי בבית חרדי ללא אהבה, עם חינוך נוקשה וכפייה של הדת. זה גרם לי לחרדות ולתסבוך רב, מאסתי בדת.

קראתי תשובה שלך ב'אקשיבה' והבנתי שלא באמת רציתי להתנתק מהדת כפי שכתבתי בשאלתי הראשונה, שאינני אשם בנסיבות החיים ושבאחריותי לשנות ולקחת אחריות על החיים שלי, אך עדיין קשה לי לתרגם את זה "הלכה למעשה"…

איך עושים את השינוי הזה??

הכפייה של ההורים והסביבה, החינוך הנוקשה וחסר האהבה מוטבעים כי כל כך חזק ואני לא מאמין בעצמי שאני אצליח לשנות אותו, לא מאמין שיש בי את הכוחות בכלל ומסתכל קדימה למשך עוד המון זמן ושנים של מלחמה ומתייאש.

אני ממש מרגיש שנדפק לי כבר המוח סופית. מה עושים עם זה?

להמשך »
התחבטויות

מבולבלת בדרך שלי

אני חבדניקית שחזרה בתשובה בגיל החטיבה.
לאחרונה אני מתלבטת בדרך שלי.
מצד אחד אני מאוד אוהבת את העולם החבד"י אבל מצד שני כבר לא מרגישה מחוברת אליו מאוד. אני מתחברת לעוד סגנונות בעבודת ה', כמו כיפות סרוגות. אני לא מבינה מה עובר עליי.
האם זה הופך אותי ללא חב"דניקית? יש לי הרגשה שונה בחברה.
זה מקשה במיוחד בנושא השידוכים מכיוון שאני לא יודעת מה לחפש.
אני לא שוללת להתחתן עם מישהו לא חבדניק אבל אני מפחדת שאני טועה וזה לא באמת מה שאני רוצה.
מקווה שהבנתם. תודה רבה 🙂

להמשך »
התחבטויות

מקצועות חול זה תורה?

היום היה לי ויכוח עם חבר על מהי חשיבות החשבון או כל מקצוע חול לעומת תורה. ואני הבאתי על הויכוח משל: האדם הוא כמו בריכה שהוא יכול למלא אותה בכוס של במים נקיים לשתייה שזה לצורך העניין גמרא או שולחן ערוך . אבל אני וחבר שלי התוכחנו לגבי אם חשבון או אנגלית וכו, נחשב תורה אז לגבי המשל אני אמרתי שללמוד חשבון זה כוס מים עכורים לא לגמרי אבל חצי חצי כזה. והוא אמר שללמוד חשבון זה כמו כוס של מים לא לגמרי מלאה אבל עדיין נקייה. תודה רבה על זמנך אשמח לדעת מי יותר דייק ולקבל את דעתך כמובן אשמח מאוד למקורת ואם יש אז לשני הצדדים תודה רבה

להמשך »
התחבטויות

אשמנו ,בגדנו, גזלנו…

אני אמא לילדים ולצערי הרב נפלתי בגניבה בסופר מתוך מצוקה כספית. נתפסתי על ידי מנהל הסופר והחוויה היתה איומה. כמובן ששילמתי על הכל וחתמתי על הצהרה שלא אחזור על המעשה אך כעת אני לא מצליחה להתרומם. אני חווה שנאה גדולה לעצמי, איך נפלתי ככה, איך עשיתי דבר כזה ואיזה בושות עשיתי לעצמי. רק חסר לי שבעלי ידע… אני שונאת את עצמי, לא מצליחה לצאת מהמחשבות השליליות עלי… אני מרגישה איומה, גרועה ונוראית. בקושי מתפקדת עם הילדים בבית ולא יכולה לשתף את בעלי רק מהפחד. מה עושים???? אני בחרדות נוראיות שהסופר יגישו נגדי תלונה במשטרה ואז בכלל הלך עלי. אני חייבת לציין שזו היתה מעידה חד פעמית ואני אישה נורמלית… רק המקרה הזה ריסק לי את הדימוי העצמי והביטחון המועט שהיה. אשמח לעזרה לצאת מהבור הזה…

להמשך »
טהרה וכפיתיות
התחבטויות

רוצה להרשים את המטפלת שלי

אני בחורה בת 19 ומטופלת בטיפול פסיכולוגי ואני מרגישה שאני מאד צריכה להרשים אותה עם הבעיות שלי .. כל שבוע מחדש לפני שאני מגיעה אליה אני חושבת מה לדבר איתה מראש ואיך זה ירשים אותה.
אני חושבת שאני יודעת מה מביא אותי להרגשה הזאת זה בגלל שאני מפחדת להגיע לסוף הטיפול אני פשוט נהנת ללכת כל שבוע לטיפול וזה מביא אותי למצב שאני צריכה להרשים אותה עם הבעיות שלי כי אז זה יאריך את משך הטיפול.
כל פעם שאני הולכת אליה או יוצאת ממנה אני חושבת לעצמי מענין עוד כמה פגישות אני יסיים … אני לא חייה את ההווה עם הטיפול הזה בגלל שאני כל הזמן חוששת שזה הולך להסתיים.
אני שואלת חברות לכמה זמן הם הלכו? ואז אם זה נגיד מלא זמן אני כזה חושבת לעצמי איך אני יעשה את זה שגמלי זה יהיה כזה מלא זמן.
זה קשה לי כי זה הופך את כל הטיפול ללחץ.
חשבתי שאולי אפתח איתה את הנושא אבל אני פשוט לא מסוגלת לפתוח איתה כי אני לא חושבת שזה נורמלי לפתוח את הנושא הספציפי הזה עם המטפלת .

להמשך »
אקשיבה ייעוץ דיסקרטי חרדי שאלות באמונה קושי נפשי זוגיות שידוכים תפילה בינו לבינה
התחבטויות

שאלה בעניין ירושה שהתגלגלה אלי

שנים האחרונות יש לי בעיות כלכליות לא פשוטות שגורמות לנו להתנהל בצמצום גדול, זה לא קל אבל אשתי ואני באותו ראש ועמלים שלא יחסר כלום לילדינו כמה שאפשר.
בעודינו מתפללים לבורא עולם על פרנסה טובה. רעייתי קיבלה מייל מוזר על מתנה שהיא קיבלה כירושה מאשה בשם תוט אסתר קלמן ממדינת טוגו. מדובר בסכום עתק ואני אמרתי לרעייתי שזה בלוף כמו מקרים אחרים מפורסמים כעוקץ וכבלוף.
התבקשנו לשלם 1000 $ על מנת לקבל את מסמכי הירושה. רעייתי היתה עם הרגשה פנימית חזקה מאוד שזה אמיתי וזה מענה לכל תפילותינו .ואני טענתי בעקשנות שזה בלוף..עד כדי ויכוח.
בכדי להימנע ממריבה שהיא נדירה בביתינו כי באמת ב"ה זכינו לבית מלא בשלום ואהבה אמון וכבוד הסרתי את התנגדותי להמשך ההתכתבות עם העו"ד בטוגו. ואישרתי לרעייתי לגייס את הכסף הדרוש כהלוואה מחברים וכך אכן עשתה.
לתדהמתי, הגיעו אלינו מסמכים ותעודות אמיתיים המעידים על רעייתי כיורשת של סכום עתק 6.8 מליון $ [כ21 מליון ₪]
פנינו לעו"ד מומחה בתחום, ולאחר בירורים ובדיקות מטעמו הוא פסק שהכל אמיתי ושריר ובריא וקיים. ואף קבענו את שכר טרחתו שישולם מתוך הכספים שיתקבלו.
כ3 חודשים חלפו מאז. אנחנו ניצלנו כל חבר שיכול לסייע לנו בהלוואה לצורך תשלומי שכירות ומעט כלכלה. הגענו עד למצב שאזלה ממש הפרוטה מהכיס, והחובות מצטברים.
מבחינת העורך דין הכספים קיימים ויגיעו אך הביוקרטיה היא ארוכה ואין לו יכולת לחזות מתי יסתיים הטיפול בפרשה. אם בכלל.
וכאן מגיעה בקשתי אליכם.
האם ישנה אפשרות להביא בקצרה את סיפורי הזה בפני אחד מגדולי הדור שיוכל לקבוע האם באמת אנחנו נקבל את הכספים הללו בקרוב? או שחלילה הכל עורבא פרח?

להמשך »
התחבטויות

השתוקקות למשהו משמעותי למלא את הנפש

מזה זמן אני מחפש אחר משהו מעניין שימשוך אותי להתעסק בו, תוכן שיעניין אותי ללמוד ללא הפסקה, מעין משהו פנימי שאומר לי לחפש משהו עמוק יותר, אך איני ממש מצליח לבטא מהו,
קצת עלי,
אני ב"ה נשוי +4 ילדים, אחרי לא מעט עבודה על עצמנו ועל הזוגיות מצבנו ב"ה טוב ומשתפר מיום ליום,
אני עובד ומתנדב בתחומים מגוונים, נוער בסיכון, הדרכת טיולים, עבודה עם אוכלוסיות מיוחדות , מד"א ועוד.
אני משתדל לקבוע עיתים לתורה, אך לצערי לא מצליח לעמוד בכך בקביעות (אל תגידו לי שפה הנקודה, כרגע זה המציאות, ואני לאט לאט מסגל לעצמי גם קביעויות נוספות)
אחזור לנקודה,

להמשך »
דילוג לתוכן