מאת:

התפרסם בתאריך:

03/08/2016

קימה מאוחרת ונישואין-הילכו יחדיו?..

שאלה מקטגוריה:

שלום.
יש לי בעיה המתחלקת לשתי בעיות.
הבעיה היא שאני קם מאוחר.
הבעיה מתחלקת לשתי בעיות:
1. עצם הקימה המאוחרת.
2. הבעיות שקימה מאוחרת עלולה לגרום בחיי נישואין.

השאלה היא, כיצד אוכל לקום מוקדם. מאוד מאוד קשה לי לקום מוקדם. ניסיתי לעשות הכל, אבל אני מרגיש שזה גדול עלי… כמובן שאין הקב"ה נותן לאדם ניסיון אא"כ יכול לעמוד בו, אבל תכלס' זה קשה לי מאוד. מה אעשה?
ושאלה שניה, האם זה באמת מעכב לנישואין. אני יודע שזה מאוד גרוע לנישואין, אבל הענין הוא שבכל שאר הדברים ב"ה אני אכן מוכן, (עפ"י התייעצות, ואין כאן המקום), ורק בזה יש לי בעיה, השאלה היא אם זה מעכב אותי מלהתחיל שידוכים?
אשמח לתשובה מהירה

תשובה:

בס"ד

 

לפונה היקר שלום רב.

 

קראתי את שאלתך וראשית אני רוצה לשבח את עצם פנייתך לקבל עזרה וסיוע בפתרון הקושי שלך לקום מוקדם בבוקר, זה מראה שהדבר חשוב לך ועל כך תבורך.

בשאלתך לא פירטת מדוע קשה לך לקום מוקדם האם מפני שיש לך עייפות כרונית שגם אם אתה ישן מוקדם עדיין אתה ישן שעות רבות מעבר לסטנדרט או שזה מפני שאתה ישן מאוחר בלילה.

אם זו האופציה הראשונה כדאי שתפנה לרופא משפחה ותערוך בדיקות לבדוק את מקור העייפות, יתכן שזה מחסור בוויטמינים או תופעה אחרת ולכן בדיקה רפואית מקצועית יכולה לעזור מאוד בהבנה של מקור העייפות ובטיפול יעיל בה.

אם האופציה השנייה נכונה אז כדאי שתדע שפעמים הדבר נובע מסדר יום שבנית לעצמך אשר מתאחר עד לשעות הלילה המאוחרות ומהווה את מקור הקושי לקימה בבוקר ולכן כדאי לסגל לעצמך סדר יום אשר יאפשר שעות שינה בשעות הלילה סביר להניח שבבוקר יהיה לך יותר קל לקום.

בנוסף פעמים רבות הקושי לקום נובע מחוסר בדבר המחייב, כך שאדם שמסגל לעצמו לימוד עם מישהו שלא נעים לאחר אליו או יציאה בשעות הבוקר סביר להניח שהדבר יאלץ אותו לקום מוקדם ולא להמשיך לישון.

אנשים רבים שהיו רגילים לסדר יום מסוים וחשבו שהדבר בלתי אפשרי אחרת כמו קימה בשעות מאוחרות בבוקר או שינה בשעות הצהרים, לאחר שנכנסו למסגרת שדרשה מהם אחרת הצליחו להסתגל במהירות למציאות החדשה תוך שהם משנים את סדר יומם כדי לעמוד בדרישות המסגרת אך בד בבד לא להזניח את הצרכים שלהם למנוחת הגוף והנפש.

ולכן לעצם שאלתך הדבר אפשרי ואף רצוי ואני בטוח שאם תהיה מעונין בכך אף תצליח להתמודד עם זה

גם לגבי הנישואין הדבר תלוי ראשית בהבנת מקור העייפות האם זו עייפות הנובעת מסיבה רפואית שאז צריך עזרה מגורם רפואי או שזה נובע מסדר יום שאז זה תלוי ברצון שלך לשנות את ההרגלים, הדבר לא קל אך אני בטוח שאם תרצה בכך הדבר אפשרי וכבר אמרו חז"ל אין דבר העומד בפני הרצון.

בתודה

מאיר

[email protected]

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן