מאת:

התפרסם בתאריך:

20/01/2016

למה אלוקים בראני שמן?…

שאלה מקטגוריה:

יש לי בעיה באמונה. למה ה ברא אותי שמן . למה אני מגיל קטן צריך להילחם על כל קילו ? למה ה לא ברא אותי רזה כמו רוב בני אדם?

תשובה:

שואל יקר

זמן רב הקדשתי בחשיבה על שאלתך. ימים רבים חככתי בדעתי מה לענות לך על שאלתך הכנה והאמיתית כל כך. בכל פעם שרציתי להקליד עבורך את שעולה בראשי עצרתי. ולא בגלל שלא היתה לי תשובה מתאימה עבורך. אלא דווקא בגלל שלא ידעתי מהיכן להתחיל…

כל כך הרבה תשובות יש לי עבורך.

אך לבסוף, החלטתי לשתף אותך בסיפור שקרוב לליבי והשפיע עלי המון. בטוחני שתוכל להתחבר לסיפור חיים זה וממנו לשאוב כח.

הסיפור מספר על ילד קטן. כבן 8 שאף הוא סבל מהשמנה..מהיום הראשון שזכר את עצמו הוא זוכר שהיה מוקף ב"נשמות טובות" שהיו עסוקות בלשקף עבורו את מצבו העגום. הגדילו לעשות בנות בית יעקב החסודות שלמדו בסמיכות לתלמוד תורה בו למד הילד. אותן בנות, בקביעות ובעקביות,  עמדו הכן מחוץ לכיתות ובסמוך לגדר הסמוכה לתלמוד תורה וחיכו בסבלנות לבואו של הילד. או אז פצחו בתזמון מושלם בקריאות גנאי לעברו של המסכן. קריאות בסגנון מזלזל ופוגעני.

הילד, שגם כך התקשה בהתמודדות עם מצבו כמו גם עם דימויו העצמי הירוד, בחר להאריך תדיר את דרכו לתלמוד תורה וממרחק של דקותיים עד ליעד, בחר בהליכה מאומצת של כחצי שעה בקירוב.

מובן שאיחוריו התדירים לתפילת שחרית עמדו לו לרועץ. הוריו הוזמנו למנהל ושמעו לתדהמתם על איחוריו של בנם,  שהצטיייר בעינהם ( ובצדק.. ) כילד משקיען ואכפתי.

מהר מאוד יצא המרצע מן השק וסיפורו העגום של הילד הועבר מכלי ראשון ורטוב מדמעות אל הוריו.

לאותו ילד זכורה לטוב עד היום תגובתה של אמו ששתקה זמן ארוך לאחר שסיים בנה את תאורו העגום על ההתעללות בו בפרט, ועל מצבו העגום בכלל וניגבה את דמעותיו שהעזו, לאחר זמן כה רב לצאת ממסתור.

לאחר שתיקה ארוכה, פנתה אליו אמו בשאלה:" ומה עוד טוב בך?"

והוא הביט בה בתדהמה והקשיב להמשך:

" כשאני מביטה בך, אני רואה בך גם את טוב הלב והרגישות שלך, את ההכלה שלך את האחר, את מידת הנתינה שבך. "

והיא המשיכה: " לכולנו ישנם התמודדויות. חלקן ניתנות לפתרון. חלקן לצערנו לא. ברוך ה שאלו הקשיים שלך. כל כך הרבה טוב יש בך לפתור את הקושי לכשתרצה ותוכל. "

אותו ילד הפנים את הדברים, בחר להביט לאותן בנות בעיניים. לרחם עליהן בשקט ולקוות שיבינו בשלב כל שהוא בחייהן את הטעות שעשו.

והוא המשיך בחייו. ניסה ככל שיכל להוריד במשקל. עבר התמודדויות שצלחו מעט ונכשלו יותר כשמילותיה המחזקות של אימו מלוות אותו תדיר: " ומה עוד טוב בך.."

כיום, אותו ילד, אב ובעל , לאחר ניתוח טבעת שהשילה ממשקלו לפחות משקל של אדם אחד. אדם שפעם האמין, מן הסתם בעצמו פחות,

אותו ילד לשעבר, בחר לבסוף לספר לך את סיפורו האישי. כאן. על הכתב.

ומהמקום האישי שלי אני מעז לשאול אותך,  שואל יקר," מה עוד טוב בך"?

אני מזמין אותך לקרוא שוב את סיפורי  האישי ולענות לי על שאלתי, שאלתה וציוויה של אימי ולכתוב לי, או לספר לי אישית:" מה עוד טוב בך"? כי אני משוכנע שיש בך כוחות מתאימים,  אתה רק זקוק לתמריץ הנכון.

בהצלחה רבה !!

מעריך ומבין

ישראל

[email protected]

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

"אקשיבה שלום, איך אפשר לקבל עדכונים ותשובות נוספות?"

תשובה: בכל דרך שרק תרצו!

באימייל? הזינו את כתובת המייל שלכם!
בוואצאפ? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בפייסבוק? לחצו על לייק לדף!
דילוג לתוכן