מאת:

התפרסם בתאריך:

30/01/2019

איך לעזור לחברה שהוציאו אותה מהבית?

שאלה מקטגוריה:

שלום,אני חרדיה וש לי חברה גם כן חרדית אולי כלפי חוץ פחות אבל אני יודעת שבפנימיות שלה היא נשמה גבוהה מאוד.
לפני כמה חודשים ההורים שלה הוציאו אותה מהבית בשל התנהגות שפחות התאימה להלך הרוח שלהם. היא ב"ה הסתדרה ומצאה מקום לגור בו אבל אני לא רגועה ולא מבינה איך זה הגיוני שהורים יוציאו את הילד שלהם בגלל שהם חושבים שהוא איזה תפוח רקוב חלילה. הרי זה לא ברור שאם למישהו קשה צריך לעטוף אותו בחום ואהבה ביתר שאת?? אני מנסה לעזור לה ע"י הקשבה כשהיא מדברת על המצב אבל אני לא ממש יודעת מה להגיד לה. השאלה שלי היא כזו: איך אני יכולה להקל ולעזור לה במצב שהיא נמצאת בתוכו?

תשובה:

שלום לך חברה טובה ויקרה.

אני מעריכה ואוהבת את זה שאת בעלת עין טובה שכזו. איזה כיף לך! את מצליחה לראות מעבר לחיצוניות של חברה שלך ולקבל אותה למרות שיש אנשים אחרים שלא מצליחים לעשות זאת וגם בהמשך השאלה רואים את הרצון שלך לעזור ולסייע ובאמת, היא ברת מזל שאת קיימת בחייה.

בכמה שורות קצרות העילית שתי נקודות חשובות ואני אשתדל להתייחס לשתיהן. האחת היא התנהגות ההורים. קשה מאוד לראות אנשים שאמורים להיות המשענת והתמיכה והאהבה של ילדיהם והם לא ממש מצליחים בכך. אבל היות ואת באמת מצליחה לראות 'מעבר' אז אני מאמינה שתצליחי לראות 'מעבר' גם בסיטואציה הזו. אולי להורים האלה גם מאוד קשה? אולי יש התנהגויות שפוגעות בילדים אחרים וחברה שלך לא מספרת לך עליהן? אני רוצה שתדעי שאני מסכימה איתך וגם לי מאוד קשה לראות ילדים שמוצאים מביתם רק בגלל שהם לא הולכים בדרך שההורים רצו ואני מאמינה שהורים צריכים להיות עם ילדיהם בכל מצב, אבל ברור לי שזה ניסיון לא פשוט בכלל לראות את הילד שלך פוגע ונפגע ועדיין לחבק אותו.

לגבי החברה שלך כתבת שאת מנסה לעזור לה על ידי הקשבה וזו הדרך הכי נכונה ובוגרת ומרשימה לעזור למישהו. כל כך הרבה אנשים בעולם מסתובבים מתוסכלים וזה בדיוק מה שהם צריכים, שיקשיבו להם. ואת עושה את זה אינטואיטיבית אז באמת כל הכבוד לך ותביני שאפילו רק הקשבה בפני עצמה היא כלי חשוב שעוזר.

מצד שני, וזה צד שלא קל לשמוע אותו, אינני יודעת בנות כמה אתן אבל אני יודעת שלפעמים כשנורא רוצים לעזור למישהו שטובע אז מצליחים להציל את הטובע ולא תמיד חוזרים לחיים באותו אופן- כלומר, נפגעים גם. אני לא יודעת מה הסיפור של חברה שלך שאני מאמינה לך בכל ליבי שהיא נשמה גבוהה, אבל תשמרי גם על עצמך. תדעי מהן גבולות העזרה שלך. אני גם לא יודעת על אילו דברים חשבת כששאלת איך אני יכולה לעזור לה במצב שהיא נמצאת בתוכו אבל אני עצמי מנסה למצא רעיונות ובאמת הדבר שאני הכי יכולה להמליץ לך עליו הוא לפנות לגופים או אנשים שבידיהם ידע וניסיון עם נערות שהוצאו מביתן והם יוכלו להוציא מידייך את האחריות הזו ולתת לחברה שלך את הפתרונות שהיא זקוקה להן.

ושוב אני חוזרת למה שכתבתי קודם, את חברה שגם רואה את הטוב שבה ואת הנשמה הענקית שבה וגם מקשיבה לה. זה בפני עצמו עולם שלם. את פשוט חברה מדהימה בעיני!

אם את רוצה להסביר קצת יותר סיטואציה ומיקום של חברתך ולקבל ממני הפניות לגורמים מתאימים אשמח לעזור לך.

ותזכרי את חברה נהדרת ואת עצמך חשובה לא פחות. תשמרי גם עלייך.

שלך

נועם.

[email protected]

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

"אקשיבה שלום, איך אפשר לקבל עדכונים ותשובות נוספות?"

תשובה: בכל דרך שרק תרצו!

באימייל? הזינו את כתובת המייל שלכם!
בוואצאפ? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בפייסבוק? לחצו על לייק לדף!
פופאפ צ'אט
דילוג לתוכן