מאת:

התפרסם בתאריך:

06/12/2016

איבדתי את הרצון לחיות

שאלה מקטגוריה:

איבדתי את הרצון לחיות.
לא מוצאת סיבה לקום בבוקר. לא עושה כרגע כלום עם החיים שלי לא עובדת לא משקיעה בלימודים
מרגישה כבויה ממש .
עוצרת את עצמי בגלל משפחתי
אני אשמח אם תוכלו להביא לי דרכים למצוא רצון לחיות .

תשובה:

שואלת חשובה

אני מורידה בפניך את הכובע, על הרצון הכנה והחיפוש דרכים להמשיך למצוא דרכים בשבילך ובעיקר בשביל משפחתך להישאר איתנו. התרגשתי לקרוא את דבריך וחשתי את הבערה בתוכך תרתי משמע, הן המציאות העגומה שהנך חשה כבולה או זרוקה בתוך בור והן לשבחך יאמר הרצון לתת משמעות לחיים שהוא תמצית קיומינו ואת לא מוותרת עליו!!

בשטף החיים יש עליות וירידות, כשאנחנו נמצאים במצוקה זה נראה לנו נצחי ולא חולף. לגיטימי ביותר התחושה שלך שאת פשוט לא מסוגלת לזוז מהבית. גם משימה שגרתית בעבודה או אפילו פעולה מהנה כמו לצאת עם חברות, מעוררת בך תחושה של עייפות וחוסר רצון. המצב הזה,  בו האנרגיה כמו התנקזה לגמרי מהגוף,  כולנו חשים מדי פעם לפעם, הוא מצב טבעי אבל בהחלט אפשר לשנותו.

הגוף שלנו הוא כמו סוללה שנטענת באנרגיה חשמלית או מאבדת אנרגיה ונחלשת כשמתנהגים איתה בצורה לא נכונה.

 

איך מייצרים אנרגיה?

על האדם להתחיל התחלה חדשה בכל רגע מחדש גם 100 פעם ביום.

אבל איך מוצאים כוחות להתקדם קדימה ולא משנה מה קרה ברגע הקודם?

 

כאשר אדם נמצא בשדה הקרב, מאיפה יש לו לאדם אנרגיה להמשיך להלחם ללא אכילה ושתייה? מאיפה האדם מוצא את הכוחות הפיזיים לעשות דברים שמעולם הוא לא האמין על עצמו שהוא מסוגל לעשות אותם? תשובה: על ידי זה שהוא מסתכל על התכלית והמטרה שלו.כאשר האדם נמצא בעיצומו של הקרב, הוא לא מתעניין בשום דבר חוץ מאשר באיך לנצח את הקרב.

כאשר האדם ממוקד במטרה שלו, הוא לא בודק האם הוא נפל או קם, הוא לא בודק האם הוא מצליח, הוא לא בודק האם הוא נכשל, הוא בודק כל הזמן רק דבר אחד, כיצד להגיע אל המטרה. כל השאר איננו. הוא כל הזמן אך ורק מתקדם אליה בלבד בלי להסתכל לצדדים.

כתבת שיש לך משפחה, ושהמשפחה הזו חשובה לך. אולי התמקדות במשפחה שלך תיתן לך משמעות, תיתן לך מטרה ממוקדת, מטרה של שליחות כלפי אחת או אחד מבני המשפחה שקרובים ללבך.  האנרגיה החיובית שתנסי לפזר תטעין אותך באנרגיה מחודשת, תכניס איזו רעננות לשגרה האפרורית.

אגלה לך גם סוד נוסף ששמעתי פעם שהסֵבל, הוא כמו אנרגיה הכיצד? הוא יכול להיות מנוף לצמיחה, הוא הופך אותך לרגישה יותר לאנשים סביבך, ערנית יותר לקשיים שאנשים חווים,  למבינה יותר כיצד לסייע להם בהתמודדות, ומצחיק לומר שלעיתים גם הסבל נותן סיפוק של כח ובטחון עצמי, בכל פעם שאת צולחת את הגל.

חשוב לי לציין, יתכן  שמדובר במשהו פיזי שגורם לך לתחושות הללו  כמו דכאון וכדו'.  תחושות כאלו ניתן לפתור  ושווה לפתור אותן, כדי לא להחליש את האנרגיה החיובית המפעמת בתוכך ומטעינה לעשייה.

 

אסיים בשני המרכיבים המשותפים לאנשים המצליחים ביותר:

רמת המודעות הגבוהה שבה הם חיים ורמת האנרגיה שלהם.

 

המרכיב של רמת המודעות קיים אצלך, עובדה את עדין לא מתייאשת ומחפשת אתגרים משמעותיים כדי לשמור על ייצר הקיום שלך. כעת השקיעי במרכיב השני והעלי את רמת האנרגיה, אם זה באמצעות תשומת לב לחיוך של קרוב משפחה, לשמש שבחוץ, לאנשים טובים שישנם פה ושם, לכוחות שבתוכך, לייעוד שלך ולשליחות שלך.

 

זכרי!

אלוקים אוהב ומצפה לחיוכך, הוא גם לא נותן פעמיים סטירת לחי [ גם אם זה נדמה לך].

הושיטי יד לכל קרן אור שנשלחת.

נשמח שתפני אלינו שוב במידת הצורך

ברכה

[email protected]

 

 

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

תגובה אחת

 1. הי..

  אני לא יודע אם את עדיין נכנסת לשאלה הזו, אבל חשוב לי להגיב לך בכל זאת כי אני מרגיש שהשאלה שלך כל כך חשובה.. אני מבין שאת מרגישה ריקה ומיואשת, כאילו את כבר מתה מבפנים, ונשמע שאת בעצם נשארת בחיים ולא מתאבדת רק כי את לא רוצה להכאיב למשפחה.. ויחד עם זאת באת לכאן לבקש עצה ועזרה, ואני מבין שיש בך צד שמסרב להיכנע לריקנות, שאת מנסה בכל הכוח למצוא משהו להיאחז בו, להחזיר לעצמך את התכלית והמשמעות שאבדו, לחזור לחיות גם למען עצמך ולא רק למען אחרים..

  יקירה, אני עצמי לא יכול לתת לך סיבות לחיות, אבל אני כן יכול ורוצה לנסות להקשיב ולהבין את המצוקה שאת מרגישה, את הגעגועים למה שאבד לך. אני מתנדב באתר סה"ר ויש לנו צ'ט בכל ערב בין תשע לחצות – אולי תרצי לבוא ולדבר עם מתנדב או מתנדבת, לשתף בעייפות הגדולה, במחשבות האובדניות, במאמצים להחזיק מעמד. אנחנו נרצה שלא תהיי לבד עם הכל, שיהיה לך מקום שבו תוכלי לשתף בפתיחות בכל מה שעובר עלייך, ואולי יחד נוכל גם לחשוב לאן תוכלי לפנות לעזרה נוספת..

  נחכה לך

  מתנדב סה"ר
  http://www.sahar.org.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

"אקשיבה שלום, איך אפשר לקבל עדכונים ותשובות נוספות?"

תשובה: בכל דרך שרק תרצו!

באימייל? הזינו את כתובת המייל שלכם!
בוואצאפ? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בפייסבוק? לחצו על לייק לדף!
דילוג לתוכן