מאת:

התפרסם בתאריך:

09/01/2022

קשה לי להרגיש משוחררת וטבעית ליד אנשים

שאלה מקטגוריה:

שלום
דבר ראשון תודה על האתר המדהים הזה! והאפשרות הזו לכתוב שאלה בלי להזדהות
ולשאלה-
אני בחורה בת 21 ויש לי בעיה שאני ממש מרגישה בן אדם לא זורם, קשה לי להרגיש משוחררת וטבעי ליד אנשים, וגם כשאני עם חברות אני מרגישה שזה מלאכותי, אף פעם לא הרגשתי תחושת זרימה, קלילות, וזה מאד קשה לי, מרגישה שמשהו תקוע לי, מה שלבני אדם אחרים נראה ממש בטבעי. זה מרגיש יותר חזק בעיקר בארוע עם הרבה אנשים , כולם נכנסים וישר אומרים שלום, מדברים מחייכים צוחקים, ואני מרגישה צופה מהצד ולא מעורבת בתוכו. גם כשאני מנסה אני מרגישה שזה מלאכותי. יש לציין שאני בן אדם יותר שקט ועדין
אבל עדיין זה קשה לי מאד
אשמח לתגובה
תודה רבה!!

תשובה:

שואלת יקרה שלום לך, ותודה על המחמאה המרגשת!

השאלה שלך מקסימה בעיניי, מהשאלה שלך משתקפות כל כך הרבה תכונות יפות שלך: כמו שכתבת בעצמך, את אדם שקט ועדין, ומהשאלה עולה גם שאת אדם מתבונן ועם מודעות עצמית וגם כנות גבוהה, קשה לך עם התנהגות שאת חווה כמלאכותית. ובנוסף אני רוצה לציין שיחד עם זאת שאת כותבת שאת מרגישה שחסרה לך תחושת זרימה וקלילות, השאלה שלך מאד זורמת בהירה ומנוסחת יפה:)

את מתארת מצב שבו היית מרגישה שהיית רוצה לאמץ לעצמך תכונות של זרימה וקלילות שאת לא מזהה בתוכך, במיוחד באירועים חברתים גדולים.

אני רוצה להעלות כמה נקודות למחשבה:

ראשית, את אומרת שאת כן יודעת לפתוח בשיחה ולדבר, אבל בתוך תוכך את מרגישה שזה מלאכותי. ייתכן מאד שזה פשוט נובע מהמודעות והכנות שלך, והרבה אנשים שמרגישים כמוך – לא חווים את הפער הזה כי מבחינתם זה בסדר גמור שיש את העולם הפנימי ויש את העולם החיצוני והם לאו דווקא זהים אחד לאחד.

יותר מזה, האם היינו רוצים תמיד לפתוח את כל העולם הפנימי שלנו בפני כל אחד? אני חושבת שדווקא תכונות העדינות והשקט, מסייעות לנו לשמור על הגבולות הפנימיים שלנו, ולהפריד בין מה שמתאים לי לשתף כל אחד, לבין מה שמתאים לי לשתף רק חברות, לבין מה שמתאים לי לשתף רק ממש מספר מצומצם של אנשים שקרובים אליי.

שנית, אני רוצה להסתכל על התמונה שאת מתארת במשקפיים אחרות ולשאול אותך, מה התכונות החזקות שלך יכולות לתרום לך דווקא בהקשרים חברתיים? אני בכוונה לא שואלת אותך מה הם יכולים לתרום במעגלים אחרים, כי אני כן מרגישה שאת מחפשת מענה לתחום החברתי.

אני זורקת לך כמה רעיונות אפשריים, ואת ממש מוזמנת להוסיף משלך עוד.

לדוגמא: העדינות והשקט שלי מאפשרים לאנשים אחרים להתבטא לידי ולהביע את עצמם בחופשיות. זה שאני לא מייד מתערבת במעגלים אלא מתבוננת מהצד, מאפשר לי לזהות מה השיחות שמעניינות אותי ולהשתלב בתוכן. זה שאני צופה מהצד גורם לי לאסוף תובנות ומחשבות ולהעשיר את העולם הפנימי שלי.

אני מציעה לך את זה, כי לפעמים אנחנו מזהים חסר מסוים, ו'נעולים' על פתרון אחד ויחיד שימלא את החסר הזה. אבל אם נתבונן מעוד זוויות וננסה לבדוק איזה 'כלים' עומדים לרשותנו בארגז הכלים הפנימי של החוזקות והיכולות שלנו, נגלה דרכים יצירתיות נוספות כדי לפתור את החסר הזה, או לגשת אליו ממקום שונה.

ונקודה אחרונה למחשבה, אני מאמינה שכולנו זקוקים לאוזן קשבת ומחפשים הקשבה, מישהו שרואה אותנו באמת ומתעניין בכנות במה שיש לנו להגיד ולהביע. אולי במבט ראשון את מרגישה שרק את עומדת בצד וכולם מעורים וצוחקים, אבל אני משערת שאם תתבונני עוד, תגלי שיש עוד אנשים שלא ממש מרגישים חלק, שהיו שמחים להצטרף בשיחה אבל לא מצליחים. וגם אלו שעומדים במעגל וצוחקים עם כולם, לפעמים מנסים שוב ושוב להוציא משפט ואף אחד לא מקשיב להם.

אני מרגישה שעם התכונות היפות שלך, של התבוננות, מודעות, כנות ועדינות, את יכולה להעניק מעצמך כל כך הרבה עבור האנשים האלו, ולפתח מעגלי שיח מרתקים ומלאי תוכן.

מאחלת לך הצלחה רבה,

אסתי.

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן