התפרסם בתאריך:

22/12/2019

מצפה למחוות רומנטיות מבעלי

שאלה מקטגוריה:

בעלי איש יקר מאד!! אני באמת אוהבת אותו אבל הוא לא עושה שום מחוות רומנטיות. אתמול היה לנו יום נישואין וציפיתי שהוא לפחות יכתוב מכתב. יעשה משו. חזרתי מהעבודה וכל הדרך הביתה היתה לי תקוה שהוא יעשה משו. אבל לא היה שם כלום. וזו לא הפעם הראשונה. והעניין היותר מעצבן הוא שתמיד כשאני מעירה לו על זה. ואני משתדלת באמת לעשות את זה בצורה חמודה ולא מתלוננת או מאשימה הוא מתרגז .
מה עושים?? לא לומר לו כלום? אז הוא לא יבין שאני בצער מזה. שזה באמת באמת חשוב לי.
הוא תמיד אומר מה?? את רוצה שאני אהיה עם הארץ? למדתי בצהרים. לא יכולתי לארגן הפתעה. אוי באמת. זו תשובה מאד מרגיזה. אני עושה הכל כדי שיהיה לך אפשרות ללמוד בנחת בלי הסחות דעת. אתה לומד שלוש סדרים ברוך השם. אז מה הבעיה להקדיש איזה חצי שעה לכל היותר למען הקשר בינינו . כבר קרוב לעשר פעמים בשנה האחרונה אמרתי לו את זה בעדינות אבל הוא לא עושה כלום. אולי פשוט לרדת ממנו. להפסיק לקוות. ולהבין שדי, זה הבנ"א הוא לא מסוגל לעשות מחוות רומנטיות וזהו.
מה העיצה שלך בשבילי?

תשובה:

שואלת יקרה,

אני הולכת עם השאלה שלך כמה ימים…

ממש מרגש שעם כל הכאב שלך, את עדיין רואה בבעלך את החלקים הטובים ואוהבת אותו. אבל אולי דווקא בגלל זה מתעצמת השאלה שלך, כי זה כל כך כואב לאהוב, לרצות קשר, ולהרגיש שאין פרטנר.

אני יוצאת מנקודת מוצא שכמעט בלתי אפשרי לשנות את בן הזוג, אבל גם אי אפשר למחוק את הצורך והרצון שלך. לכן, להישאר במצב שבו את מאד רוצה מחוות והוא לא נותן אותן – זה מצב מאד מאד קשה ומכאיב, שאני מאד מקווה שלא תישארי בו..

אז בשורות הבאות אנסה לתת לך כמה נקודות למחשבה, לא בטוח שהן יתאימו לך בדיוק אבל לפעמים עצם פתיחת המבט לעוד כיוונים עוזר להבין שהאופק יותר רחב ופתוח ממה שהיה נראה לנו…

אין בעולם פתרונות קסם, אבל נניח שהיו, והיו מציעים לך אחד משני פתרונות – או שבמטה קסם בעלך יהפוך לאדם שיודע להעניק מחוות רומנטיות, או שבמטה קסם את תהפכי לאדם שלא זקוק למחוות רומנטיות… מה היית בוחרת?

מה שאני רוצה בעצם לשאול, זה האם את רואה במחוות רומנטיות יסוד חשוב בנישואין באופן כללי, שלא היית מוותרת עליו בשום פנים ואופן, או שזה משהו שהוא חשוב באופן אינדיבידואלי עבורך אבל לא חיוני לכל אחד?

השאלה הזו חשובה בעיניי, כי היא מאפשרת להגדיר טוב יותר איפה בדיוק נמצא הצורך שלך, וכך למצוא דרך איך לענות עליו.

שאלה נוספת שאני רוצה לשאול אותך, זה האם בעלך נהנה ממחוות רומנטיות כשהן מופנות אליו, או שהוא באופן כללי לא טיפוס שנהנה ממחוות רומנטיות?

ונקודה אחרונה שאני רוצה להעלות, זה עניין העיתוי ואופן השיחה. לכולנו יש מנגנוני הגנה, שהם כלי חשוב וחיוני שקיבלנו כדי להגן על עצמנו מפגיעות, מתחושת חוסר ערך, ממקומות שאנחנו עוד לא בשלים להתמודד איתם. וכשמישהו, אפילו קרוב ואפילו בכוונה טובה – מציב אותנו מול מקום חלש שלנו, מנגנוני ההגנה שלנו עובדים שעות נוספות…

נחשפתי לאחרונה לספר "5 שפות האהבה" של גארי צ'פמאן. הוא מזהה חמש דרכים בהן אנשים מביעים אהבה ומרגישים אהובים. שפות האהבה הן: זמן איכות, מתנות, מגע, מילות חיבה ונתינה. (אני מוצאת שיש עוד שפות אהבה, כמו עשייה משותפת, לימוד משמעותי, ומן הסתם יש עוד דרכים…). החלוקה הזו לדעתי עוזרת לעשות סדר בראש – מה הן המחוות הרומנטיות החשובות לך, מה הן כוללות, והאם בעלך 'מדבר' באותה שפה או שיש לו שפה משלו?

נראה לי שלרכוש את הספר או לקרוא תקציר ברשת (אפשר למצוא אחד כזה פה:https://www.aish.co.il/f/m/367184761.html) ולדון על זה עם בעלך, בזמן רגוע ובלי שיש אכזבה ספציפית על הפרק – יכול להיות דבר מבורך בפני עצמו, כי עוד לפני מחוות האהבה שהן מהממות ותורמות המון לזוגיות – תקשורת בריאה היא הבסיס. ועצם הדיבור על נושא שהוא בלב הזוגיות שלכם – יכול להעצים ולתרום לתחושת הקשר. וכמובן הערך המוסף של השיחה הזו יכול להיות שאת תוכלי להגדיר לבעלך – בלי מקום של האשמה ושל אכזבה – למה את זקוקה בזוגיות, מה גורם לך להרגיש אהובה, ואפילו לתת לו רעיונות מה יכול לשמח אותך… ומהצד השני תוכלי גם לשמוע את הצד שלו, איך הוא תופס מחוות של אהבה, אולי פתאום תגלי שלו יש שפה משלו להביע אהבה, רק שאת לא הכרת אותה עד היום…

מאחלת לך המון הצלחה, ואם תרצי להמשיך את כיווני המחשבה שעלו כאן, אני כאן [email protected]

אסתי

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

"אקשיבה שלום, איך אפשר לקבל עדכונים ותשובות נוספות?"

תשובה: בכל דרך שרק תרצו!

באימייל? הזינו את כתובת המייל שלכם!
בוואצאפ? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בפייסבוק? לחצו על לייק לדף!
פופאפ צ'אט
דילוג לתוכן