התפרסם בתאריך:

26/07/2019

איך לספר להורים שלי שמצאתי לי אישה שונה ממה שחשבו?

שאלה מקטגוריה:

אני מגיע מבית חרדי.
מאז ומעולם לא הרגשתי קשר מיוחד לדת, הייתי מנסה להקפיד על ההשלכות מתוך הרגל נטו.
לפני כשנתיים+ התחילה אצלי ירידה בנושא, וכיום איני שומר שבת, כשרות, תפילין, או כל דבר אחר.
לא מתוך שנאה לעניין, אלא מלמידת הנושא לעומק וקבלת החלטה שאורח החיים הנ"ל אינו מתאים לי, לפחות לא כרגע.
במקביל, אני חי אצל ההורים.
יש לי כבוד אליהם, ולכן בשהותי בסביבתם אני משתדל לא לעורר את כעסם ולצערם, אלא מנסה לחיות לפי אורח החיים אשר הם קבעו בביתם, ככל שניתן.
יש לציין שאני לא בחור אשר מסתובב ברחובות ומחפש תעסוקה, אלא עובד בצורה מסודרת בעבודה מכובדת, במקביל מנהל אופציית מתנדבים רחבה למדי באחד הארגונים הגדולים בארץ, למרות גילי הצעיר.

לפני כ4 חודשים הכרתי בחורה, חילונית, וכיום אנו ביחד.
היא מכירה את סיפור חיי.
בפעם האחרונה שיצאנו, היא ביקשה ממני לספר להורים שלי אלינו.
זה דבר שאני מעוניין לעשות מהתחלה, אבל לא מצאתי את הדרך הנכונה.
אני לא רוצה להגיע למצב שאני אאלץ לעמוד מול בחירה קשה בין ההורים והבית, לבין החברה – שהיא באמת אדם אשר אני לא מוכן לאבד.
לא היה לי אף פעם אדם כמוה בחיי.

אשמח לקבל הכוונה מה היא הדרך הנכונה והטובה ביותר לעשות את המהלך, אשר כולם יצאו ממנה ללא חיכוכים מיותרים, וחלילה לא לאבד את אחד מהצדדים.
תודה רבה מראש.

תשובה:

בס"ד

שלום לך שואל יקר.

טרם אנסה לגשת לגוף שאלתך תרשה לי להביע בפניך את התרגשותי העצומה מהכיבוד הורים הנפלא שאתה מצטיין בו, לאורך כל דבריך ניכר כמה אתה חש לכבודם של הוריך בכל צד וצעד, ומעבר לברכת התורה למען יאריכון ימיך, ההיסטוריה מלמדת שמי שכיבד את הוריו ילדיו כיבדו אותו (זה נתון לבחירה אבל בדרך כלל זה כך), ומרגש אותי לפגוש כזה יהודי יקר הדואג לכבוד הוריו, דבר שנדיר בנוער של היום.

אם אינני טועה בקשתה של חברתך גם מגיע מבסיס נתון זה, היות והעברת לה שדרים כל כך חיובים על הוריך ואת הכבוד שאתה חש אליהם, חשוב לה שהוריך יהיו מעורבים במציאות חייך ויתנו את ברכתם לזיווגכם, וזה מיוחד ומרגש.

לנושא שאלתך, אינני מכיר את הוריך ומה היא דרך חייהם בקבלת השונה מהם, אך ככל שהם קיבלו אותך על אף השוני שנוצר בך עם השנים ואתה עדיין מתגורר בביתם, בטוחני שאם תעשה איתם שיחה טובה, הם בהחלט יכבדו את בחירת ליבך,

השאלה הגדולה היא איך עושים שיחה טובה?! שיחה טובה תלויה בכמה נתונים! 1. מיקום נוח ונעים ובעיקר בטוח למשתתפי השיחה, 2. על האנשים להיות במצב רוח רגוע ונעים ולא עייפים או בלתי נינוחים מכל סיבה (מכבים פלאפונים כולם!), 3. המסר שאמור לעבור בשיחה חייב להיות מחודד היטב ברמה כזו שתכין את המילים שאתה עומד להגיד מראש ואולי אפילו להקריא להם מכתב שתכתוב מבעוד מועד. מניסיון במקרים רבים מורכבים מזה כללים אלו עשו את שלהם (אולי תוציא את הוריך למסעדה, או תקיים איתם שיחה בזמן שתבקש מהם מראש שהבית יהיה פנוי).

"איך הוריך יגיבו" – זוהי שאלת השאלות שאינני נביא ולא אוכל להשיבך, אך אם תצליח לתאר להם את אופי חייך האמתיים נכון לעכשיו, ואת מעלותיה האצילות של בחירת ליבך ובכך שאתה מוצא בה את הדמות האידיאלית להקים את ביתך או לכל הפחות שאתה צועד לשם, סביר להניח שהם יקבלו את זה, אך עליך להגיע מאופק מראש ועם הרבה אוויר לנשימה עמוקה, גם אם הם יגיבו לא בצורה הרומנטית שעליה אתה מפנטז ומתפלל, תבין לליבם… תן להם להוציא את רחשי ליבם, תאזין להם, תקשיב להם, אל תיקח למקום רגשי בכדי שהשיחה לא תגיע לפיצוץ, תהיה אתה הדמות האבהית בסיטואציה שכזו, האבא התומך כביכול, כי יתכן וההורים יהיו זקוקים לתמיכה רגשית באותם רגעים ורק אתה תהיה שם בשביל זה…

טיפ אחרון לקראת סיום דברי, תרשה לי ידידי היקר כאדם שיש לו תלמידים רבים חרדים/דתיים/חילונים וכולם בקשר מעולה איתי (ואולי בגלל שאינני שופט איש על בחירתו החופשית) אם אתה רוצה בית טוב, אם אתה רוצה אשה נאמנה, אם אתה רוצה אהבה פורחת בבית, על אף שבחרת לעזוב את קיום המצוות, תקפיד בביתך העתידי על טהרת משפחה, יש לי הכרות עם מאות משפחות חילוניות לגמרי שמודים לי על טיפ זה, הקפדה על כללי הטהרה תשמר לך את אהבה הגדולה שאתה שרוי בה, עד 120 שנות נישואין, ומלבד הרווח האישי שלך ושל אהבת חייך, הרווח הנוסף שכשתבשר להוריך על הקשר, תבשר להם שבביתך תשמור על טהרת המשפחה, ובטוחני שזה יעבור אצלם בקלות גדולה, ותזכה מהם לתמיכה גדולה ואהבה גדולה ל והם יאהבו מאוד גם את אשתך, וכולם יצאו מורווחים. (ישנם ארגונים רבים שישמחו בקלות וללא הטפה לדת להסביר את הרווח העצום של טהרת המשפחה כמו ארגון קשר יהודי וכדומה)

אח יקר חזק ואמץ אשמח לדעת מה עלה בגורלך, מתפלל להצלחתך!

אברהם ב.

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן