כל השאלות

עמוד 211

אח מעצבן

בזמן האחרון אחי הגדול נהיה מעצבן בטרוף, מציק לי על כל דבר שקשור ללימוד ולמצוות וללבוש . ההורים שלי דווקא אומרים לו לרדת ממני, אבל הוא לא מפספס שום הזדמנות לרדת עלי כאילו הוא אדמו"ר צדיק. איך מורידים אותו ממני?

לקריאת התשובה >

חזרתי בתשובה וקשה לי עם מצוות

אני בן 47 רווק חוזר למסורת כבר מספר שנים אבל קשה לי לקיים מצוות ומרגיש שאני לא מספיק מתפתח אין לי כל כך עם מי לדבר ולהתיעץ זה חלק מזה ואני יודע שיש בורא עולמים אבל קשה לי להאמין בו כיון שמרגיש שהכל סגור לי בחיים ואין לי מושג למה ,מבקש עזרה והדרכה

לקריאת התשובה >

טבח בבית כנסת – מה עושים?

מכל היום המטורף הזה אני לא מצליח להבין כלום. איך ה' עושה דבר כזה? באמצע תפילה! בבית כנסת! לראש כולל! מה זה אומר בשבילנו? "רק להתחזק" כדברי המשגיחים והמעוררים? מה זה עוזר????

מה עושים עם ארוע כזה? אני סה"כ בחור בישיבה, אין לי נשק או כח אחר. אז מה לעשות?

לקריאת התשובה >

הרהורים בעקבות הפיגוע

הפיגוע שהיה היום זעזע אותי באופן מיוחד. איך אפשר להבין את זה שיהודים נרצחים בשעה שהם מתפללים לאלוקים?זה גורם לי להרגיש מי זה האלוקים הזה שבאמצע שמתפללים אליו לא מונע ממרצחים לרצוח את המתפללים לו? האם אנחנו לא אמונים על :"שלוחי מצווה לא ניזוקים"?איך בכלל אפשר לחזור לשפיות אחרי דבר כזה?
וגם לא ברור לי מה תפקידנו בזמן כזה: לשקוע בדיכאון ולראות את התמונות המזויעות שוב ושוב? כמו שאומר המשגיח לקבל קבלות?(זה יעזור בכלל?)בקיצור אשמח לקצת סדר בכל הבלגן הזה.תודה

לקריאת התשובה >
כללי

לחיצת יד בין אישה לגבר

שלום רב, אשתי עובדת כעורכת דין בחברה נחשבת בישראל. לאחרונה היא פגשה במספר נשים חרדיות, עורכות דין כמותה, שלוחצות ידים לגברים. לטענתם הדבר חשוב מאוד בעולם העסקי בו הן פועלות ו"הן חיות בסדר עם זה". אשתי הייתה מאד נבוכה כשהתברר

לקריאת התשובה >

חינוך ל"או שחור או לבן"

הצורה שבה מנסים להעביר מסרים לציבור צורמת. הופכים משום מה המון דברים לשחור ולבן. לא נותנים דרגות ביניים. עשו טלפון כשר. אבל ישנם אנשים שלהם אפשרות שליחת הודעה שימושית ביותר, אז אותו אדם יזדקק לטלפון לא כשר. ויש עוד דוגמאות רבות.

לקריאת התשובה >

משעמם לי בישיבה

משעמם לי בישיבה. התקבלתי לאן שרציתי , לא קשה לי, יש לי חברים. בתכל'ס , משעמם אותי הלימוד, ההגדרות. עוד סוגיא ועוד ומה אז… לא יודע מה בדיוק לחשוב. ספרי מוסר ומחשובה גם לא מוצא כ"כ. (המשגיחים לא מבינים בכלל מה אני רוצה)

לקריאת התשובה >

טלפון לא כשר

הרב שלנו בסמינר אומר שטלפון לא כשר יותר גרוע ממיתה, משום שמוות הוא לגוף והטלפון הורס את הנשמה. קשה לי לקבל את זה. האם זה נכון?

לקריאת התשובה >

יחליטו בשבילי מה צנוע?!

ההורים שלי עושים לי את המוות בכל מה שנוגע לצניעות. הם רוצים שאתלבש גם אחרי הצהרים לפי התקנון של משמר התורה ולא מוכנים לוותר על כלום אפילו לא על דברים שהם לפי ההלכה. אני מרגישה שההתנהגות שלהם איתי גורמת לי לשנוא צניעות ואני לא רוצה להרגיש ככה. האם אני חייבת להקשיב להם?

לקריאת התשובה >
פופאפ צ'אט
דילוג לתוכן