התפרסם בתאריך:

17/03/2020

אין לי ביטחון עצמי שמישהי תרצה להתחתן איתי

שאלה מקטגוריה:

קודם כל אשריכם על עבודת הקודש ועל החסד של אמת שאתם עושים זה לא מובן מאליו בכלל ואתם ההוכחה לכך שיש אנשים טובים בעולם שרוצים לעשות טוב רק בשביל לעשות טוב ולא על מנת לקבל תגמול או אפילו מילה טובה ,
אני בחור בן 28, רגיש עדין ואפילו שברירי.. יש לי בעיה גדולה בביטחון העצמי שלי עקב משברים שעברתי שהורידו לי מאד את הביטחון, נעשיתי אדם בודד ומסוגר , אבל כמו שאתם בוודאי יודעים האדם הוא יצור חברתי וה"לא טוב" הראשון ואולי היחיד שאמרה התורה זה לא טוב היות האדם לבדו , אני כבר בן 28 ומוצא את עצמי בודד ולא מתקדם לשום מקום מבחינת החיים הגשמיים שלי תקוע במקום די רחוק מבחינה פיזית ובמקום די רחוק מבחינת דרישות של נשים , הביטחון העצמי שלי הוא ברמה נמוכה כך שקשה לי להאמין שמישהי תרצה להתחתן איתי , אני משתדל להעצים את עצמי ולשמוח בכל הטוב שיש בי וגם יודע שיש המון טוב אבל אכזבות החיים הביאו אותי להרגשה פנימית ובלתי נתנת לשליטה של " טוב לא יכול לקרות " כי הוא פשוט לא קרה עד עכשיו , חשוב לי להדגיש שאם הייתי צריך לענות לעצמי יש לי את כל התשובות פשוט התשובות האלה כבר לא משכנעות אותי וראיתי משהו בתשובות שלכם שהוא יוצא מגדר הפתרונות הרגילים לא יודע אם הסברתי את עצמי נכון אבל מקווה לתשובה שתכניס לי קצת תקווה בלב . בצורה פשוטה אני כבר פשוט לא מאמין שאצליח להקים בית ,אני רוצה לקבל את זה באמונה ולהמתין בסבלנות אבל בשביל זה אני חייב לדעת שיש משהו שאני ממתין לו ואני לא מחכה סתם לאשה שלא תבוא

תשובה:

שלום רב לך, איש יקר!

הדבר הראשון שניכר בבירור משאלתך הוא – שאתה אדם מאד מיוחד!

אתה רואה את הטוב שבאחרים, אתה מחפש לעשות טוב, ואתה מוכן להשקיע הרבה בשביל הטוב.

אתה אדם אמיתי. החזרה בתשובה שלך היא ההוכחה הכי טובה לכך שאתה מחפש אמת, ומוכן להקריב בשבילה. השאלה שלך בנויה מחיפוש אחר האמת. (וזה לא סותר את המסכות שעליהן דיברת…)

אתה כותב שאתה שואל שאלות ומחפש תשובות כבר הרבה זמן, ואני חושב שלמרות שחיפשת אותם במקומות נכונים – עדיין לא חיפשת אותם מספיק, במקום שבו הן נמצאות.

התשובות נמצאות בתוכך.

בן אדם – תאמין בנשמה שלך!!!

הקב"ה ברא אותך עם נשמה מיוחדת במינה (כל מי שקורא את השאלה שלך, קולט את זה מייד), נשמה מלאת רגש, תובנות, עומק רב. יש לך כוחות מיוחדים, ואתה כל הזמן בחתירה אחר האמת, ואתה לא מבין שהתשובות לשאלות שלך כבר נמצאות בתוכך.

הקב"ה לא סתם "זרק" אותך למשבצת שלך.

הוא רצה שתיוולד במשפחה שבה נולדת, שתעבור את כל מה שעברת, ושתחווה את כל זה מבעד לנשמתך המיוחדת. ואם תיקח לעצמך שעת שקט, ותתבונן בנשמה שלך ורק בה. תנסה להבין אותה, מה היא רוצה – לא דרך משקפיים של אחרים, ולא דרך תפיסות של אחרים – אלא דרך המשקפיים הייחודיות לה, אתה תבין מה היא רוצה, לאן היא חותרת, ומה עושה לה טוב.

חשוב לי שתבין – שהתפיסה שאני מציג לך כרגע, היא לא תפיסה פסיכולוגית, אלא תפיסה יהודית. שהרי אין ספק שהקב"ה לא סתם ברא אותך עם נשמה כל כך מיוחדת.

הוא ללא ספק יצר עבורך שביל מיוחד, והוא רצה שתעבוד אותו דווקא דרך השביל הזה, ודווקא בצורה הזו, ושתפתח את האישיות שלך בצורה שהכי מתאימה לשורש נשמתך.

הייתי מציע לך לעשות רשימה של המעלות והחסרונות שלך, ורשימה נוספת של הדברים שמתחשק לך לעשות, ללמוד, ולהתקדם בהם.

כמו כן תעשה רשימה של הערכים שאתה מחובר אליהם ומאמין שהם נכונים ונצחיים, ושאתה מרגיש שהם אלו שיתנו לך חיים מלאי משמעות.

לאחר מכן תוודא שאתה פועל בכיוון של הגשמת הערכים והמשמעות שלך.

כל זה יגרום לך להבין ולהתחבר הרבה יותר טוב למי שאתה. לעצמך.

ברגע שתבין מי אתה, תהיה שלם עם האישיות שלך, ותהיה לך אישיות ברורה שאתה מרגיש שהיא אכן מי שאתה – תוכל למצוא זוגיות עם האישה שבאמת תתאים לך, והאישה הזו תרצה מאד דווקא את האישיות שלך – אחרת היא לא זו שנועדה לך.

תרשה לי לתמצת לך שוב את דבריי – והפעם בצורה של 4 עקרונות תורניים:

1. יש לנשמתך תפקיד מיוחד.

2. הנשמה שלך נבראה בצורה שתואמת את תפקידה המיוחד.

3. ממתינה לך בת זוג משמים.

4. בת זוגך אמורה להיות תואמת (בצורה זו או אחרת) את נשמתך המיוחדת.

מאחל לך המון הצלחה! החיים שלך היו מלאי סערות, ואני בטוח שבזכות על הסערות שעברת, רכשת המון ידע שיכול לסייע לאחרים. תשמש במתנות שהקב"ה שלח לך!

ישראל ג.

[email protected]>

שתפו בפייסבוק, באימייל או הדפיסו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גם לך יש שאלה מציקה?

הגיע הזמן שיקשיבו לך!

יש לך מה להוסיף? זה בדיוק המקום:

תגובה אחת

  1. כאחד שהתחתן בגיל מאוד (!) מבוגר (מבוגר יותר מגילך), ומזדהה מאוד עם הרבה מהדברים שרשמת, אני יכול לומר לך שזה אפשרי לחלוטין להתחתן בגיל מבוגר, ושלכל אחד יש מישהי שיכולה להתאים לו, אם רק ירצה, ישתדל ויתפלל.

    שיהיה המון בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

"אקשיבה שלום, איך אפשר לקבל עדכונים ותשובות נוספות?"

תשובה: בכל דרך שרק תרצו!

באימייל? הזינו את כתובת המייל שלכם!
בוואצאפ? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בטלגרם? לחצו כדי להצטרף לקבוצה!
בפייסבוק? לחצו על לייק לדף!
דילוג לתוכן