ייעוץ בנושא כיבוד הורים

זוגיות

גרים אצל אמא שלו!

הבעיה היא שאנחנו גרים עם אמא שלו מאז החתונה.
הקשר של בעלי עם אמא שלו זה משהו שאי אפשר להסביר במילים,בקצרה היא אלמנה והוא הבן האחרון ומזה 10 שנים הם גרים ביחד (השאר התחתנו). הוא בא ממשפחה מבוססת מאוד ואני לא. קנינו בית מכספי חסכונות שלו ללא צורך במשכנתא. לאחרונה הסתיימה הבנייה של הבית ואני מאוד רוצה כבר להיכנס אליו. יש לנו תינוק בן 5 חודשים שזקוק לפינה שלו ( אצל חמותי אין לו פינה,להפך) וכל הזמן בעלי אומר איך נעבור אין לנו כסף לקנות ריהוט וכל מה שצריך.
הבעיה שאני כבר מרגישה חנוקה לגור עם אמא שלו. אין לנו פרטיות. היא כל דבר רוצה לדעת ולהתערב בעיקר בגידול של הילד. כל דבר שקורה לא טוב או שנהרס היא מאשימה אותנו ובעיקר אותי. כל היום עקיצות ולעג עליי. 3 שנים אני סותמת את הפה לא עונה לא משתפת את בעלי כי הוא כמובן יגיד שאני סתם רגשנית.וסתם נפגעת.
אבל אני באמת לט יודעת כבר מה לעשות. אני יושבת בוכה בלילה אין לי חשק לכלום. שמחת החיים שהייתה לי הלכה ונעלמה. ואני מפחדת שבאיזשהו אופן זה יפכע בזוגיות שלי עם בעלי.

להמשך »
התחבטויות

ההורים שלי לא מבינים אותי

רציתי לשאול תמיד כשאני מגיע לבית בשבתות יש לי מריבות עם ההורים שלי בעיקר עם אבא שלי אני לא מצליח להבין אותם והם לא מצליחים להבין אותי מה אני אמור לעשות עם זה??

להמשך »
כללי

הסתרה ושקר בתוך המשפחה

הגיע לידיעתי שאחי ואמא שלי הסתירו ממני ושיקרו אותי, הם עדיין לא יודעים שאני יודע ,אני פגוע קשות ולא יודע איך להגיב לכך שמצד אחד שיבינו כמה נורא מה שעשו איבדתי את האמון בהם ומצד שני לא להגיע לניתוק יחסים חלילה.

להמשך »
כללי

התמודדות יומיומית בלי אמא

אמא שלי נפטרה לפני שנתיים
כל יום זה התמודדות לא פשוטה בכלל
גם המצב בבית. המתח הנפשי. משפחה הכל סיוט אחד
שמתמשך… עכשיו תמיד אני שומעת הרצאות ואנשים
שאומרים לבחור בחיוך ושמחה.
ומשל על כוס מים שאם מחזיקים אותה שתי דקות זה לא כבד
אבל אם מחזיקים אותה שבוע אז זה כבד מאד
כך הצרות שלך. וזה לא ככ מסתדר לי כי זה פשוט תופס לי
את כל היום שאני חושבת על אמא שלי.
ולא מצליחה להנות משום דבר.
גם בימי הולדת. רגעים שמחים, הדמות שלה עומדת לי בראש. ואני מדמיינת את עצמי מתחתנת אז איזה אמא תהיה לילדים שלי? שכל היום עצובה ובדיכאון?
כבר תקופה ארוכה שאני כל היום במיטה… נגררת
ומנסה להרוויח עוד יום בלוח שנה…
אשמח לקבל עזרה. תודה לכם שאתם בכלל קייימים

להמשך »
כללי

תקועה בשידוכים בגלל אמא שלי

אני בחורה בת 25 בשידוכים כבר חמש שנים ומרגישה תקועה.

אני חשה שאחד החסמים הרציניים שיש בי בשידוכים ובמחשבות על נישואין נובעים מכך שאמא שלי שתלטנית מאד, גם כלפינו הילדים וגם כלפי אבי.

יש הרבה ביקורת מצידה, החלטות שהיא עושה בשבילי,אוירה לא נעימה בבית. הזוגיות של הורי בכי רע..

כמובן שגם על השידוכים שלי היא מאד משתלטת והיא זו שמחליטה עם מי אצא ואת מי לפסול מיד.

אמא שלי לא מאפשרת חיי אהבה, עינה צרה בי כשאני עם חברות.כל משהו שיש לי ושהיא לא קשורה אליו לצנינים בעיניה.

והמצב לא הולך ומשתפר עם הזמן. אני ממש אובדת עצות בענין, ומפחדת נורא, שככה אני אף פעם לא יצליח להקים בית. ותמיד חולפת בי המחשבה, איזה בחור ירצה בי, כשהרקע כ"כ מורכב. אני מאד מפחדת, עד כדי שכבר אין לי כוח לחשוב ולהרגיש, מפחדת שאני נכנסת למין יאוש, או אפאטיות, או מה שלא יהיה, טוב, זה לא מיטיב. אשמח מאד לתגובה, הנושא בוער לי ורגיש מאד. כמובן שלא הצלחתי בכמה משפטים לבטא את מה שמרגיש לי, ואת המצב המלא, אני סומכת שתצליחו להבין גם מה שלא נכתב

להמשך »

לקבל כסף על מצווה?

לפני כשבועיים ביקשו ממני קרובי משפחה לבוא ולישון עם סבתא רבא שלי בזמן שהם מטיילים בח"ול, הסכמתי כי ראיתי בזה הזדמנות להכיר אותה יותר ולבקר אותה ולעשות מצווה. ישנתי אצלה כמעט שבוע וזה הצריך שאקח מזוודה ואעבור לעיר שלה. לא הייתה לי בעיה עם זה בכלל. כשהם חזרו הם הביאו לי מעטפה והבהירו לי שאקח למרות שלא רציתי להסכים. לקחתי כי לא היה לי נעים ואחרי זה גיליתי שיש בה הרבה כסף. ועכשיו לא נעים לי בכלל כי אני לא מרגישה שעשיתי מצווה וזה מרגיש לי לא טוב. רציתי לתרום את זה אבל כשאמרתי את זה לסבתא רבא שלי היא לא רצתה לשמוע בכלל והבהירה שאקח לעצמי.

אני לא יודעת מה לעשות, כי אני יודעת שהם לא יסכימו לקחת את זה והם גם ביקשו שלא אספר להורים כי הם יודעים שהם לא היו מסכימים שאקח.

להמשך »

לא מבינה את הקב"ה

אבא שלי הוא אדם מדהים
אבל אמא שלי זה כבר סיפור אחר היא אישה קשת יום אפשר לשמוע ממנה רק שלילות דברים רעים ביקורת על כל העולם מעולם לא קיבלנו ממנה את מה שצריך לקבל מאמא … כסף מעולם לא היה חסר אבל חוץ מזה וגם על זה לא שוכחת לומר תודה חוץ מזה באמת אין שום תמיכה מצידה אלה ההפך … כתוצאה מזה היא גדלנו כילדים חסרי ביטחון עצמי תלותיים מנוצלים וכו… ב"ה בשנים האחרונות התחלתי לטפל בעצמי כי הבנתי שגם אני מאוד תלותית והולכת בדרך אחותי … והבנתי דברים שלא הבנתי פעם על עצמי ובכלל היום אני לא כועסת על אמא שלי אני מרחמת עליה לחיות כל היום בשלילות כזאת זה דבר נורא .

להמשך »

אמא שמבקרת ללא הרף

יש לי קושי עם הורי. הם מאוד משתדלים לעזור ולתת ואני באמת נעזרת בהם כדי לצאת לעבוד יום בשבוע או כשאחד הילדים חולה. אמא שלי עוזרת לי לנקות ומבשלת. באמת עזרה גדולה שעליה אני בהודיה וכל הזמן חושבת איך אעזור גם להם כשיגיע הזמן.
הבעיה הקשה היא התקשורת שמעייפת אותי, מערערת אותי, מעציבה אותי וגורמת לי למחשבות קשות על הורי.
מהרגע שהם נכנסים ועד שהם יוצאים, אמא שלי בעיקר לא מפסיקה לבקר אותי, מביעה רגשות של אכזבה וכעס וזלזול. לפחות היא יודעת שאם הגדולה חוזרת מהמסגרת היא צריכה להפסיק אבל גם את הגבול הזה היא לפעמים עוברת. ומול התינוק זו האנרגיה בינינו.
כשאני מנסה לדבר איתה על זה, היא מצידה מרגישה לא מוערכת על כל מה שנותנת. הם אנשים קשים כלפי כולם, לא רק כלפי. כל כך עצוב לי שלפני שהם באים אני ממש במתח ולא רגועה. איך אני מתנתקת ועדיין מכבדת?

להמשך »

חיים לא פשוטים

אני אישה בת 34, נולדתי להורים בעלי מיעוטי יכולת. כלומר חסרי השכלה ואפילו ילדים בנפשם. אבי ז"ל נפטר לפני שנים ונותרה רק אימי שכרגע בעלת נכות לאחר התמודדות עם מחלת הסרטן וניתוח שכמעט הסתיים במוות על שולחן הניתוחים.
בנוסף המשפחה חוותה עליה בניגוד לרצונה של האם משום הלחץ מצד משפחת האב.
עליתי לארץ כילדה ומאז הרגשתי שאיבדתי את הורי וגדלתי לבדי וכל ההתמודדויות שלי למשך השנים היו לבד ללא עזרה וללא תשומת לב מצד הורי. אבי עלה שנה אחרינו ונורא התגעגעתי אליו כי גם לא ניתן היה לדבר איתו טלפונית ושעלה לא הפגין שום חיבה אפילו ללא אמר שלום היה עסוק במה שקרה לו בדרך כעס על משהו שאני לא יודעת מהו.
במשך השנים אמי הייתה עסוקה בלהתמודד עם העליה הכפויה והארץ החדשה אליה הגיעה תרבות ושפה חדשים . סבתי אימה נשארה בחו"ל – לדעתי זה היה מקל עליה עם היא הייתה נשארת איתה או לחלופין עולה איתה היא הייתה נעזרת בה.
כאמור הורי לא היו פנוים לתפקד כהורים לא אבי ולא אימי. ובגיל 16 התחילו להגיע הצעות שידוכים ואימי לא הייתה מספיק חזקה לומר להם לא! היא עדיין קטנה והחלה ללחוץ עלי לצאת. שיחקה עם רגשותי. גם לא עזר שאמרתי שאני רוצה ללמוד לימודי המשך. אומנם נתה לי לסיים תיכון אך לאוניברסיטה לא הייתה תמיכה והיה לי נורא קשה כל הסיטואציה. אני בעצמי הייתי מסננת אותי למשל אם הייתי שומעת על פער גילאים והייתי אומרת לה לא היא לא הייתה מוכנה לקבל את זה. הייתה אומרת לי צאי ואחרי כמה פגישות תסיימי את זה.
או למשל יצאתי עם בחור ואחרי מספר פגישות גיליתי ששיקר לי ורציתי לסיים את הקשר לא נתנה לי לסיים אותו ואמרה לי להמשיך וככה יצאנו למשך חצי שנה עד שנקשרתי והתרגלי אל הבחור ורק אחרי חצי שנה שגילתה שהוא קמצן ונפגשה עם הוריו הבינה שהוא לא בשבילי ואמרה לי להיפרד ממנו.
אומנם היא לא אילצה אותי אך כשהיא היא אמרה לי מה לעשות או לא לעשות בהקשר לדברים האלו זה נאמר ברוך וכאילו הבעת אכפתיות/חיבה לכן היה קשה לסרב כי חיפשתי את זה כל השנים.
לאחר שנפרדתי מבחור עימו יצאתי חצי שנה היא הכירה לי את בעלי הנוכחי. שכל העת רציתי להיפרד ממנו בשל גובהו אך כל המשפחה כולל אחי ואחותי אמרו לי להשאר איתו כי הוא מצא חן בעיניהם.
לאחר כתקופה של חצי שנה החלו הכנות אירוסים וחתונה ובתוך הלחץ הזה נוכחתי להכיר אותו טוב יותר וראיתי שהוא לא קשוב אלי ומעשה שדנו בו שעה שלמה למה לא לעשות הוא עשה בסוף. חזרתי עצבנית מאוד הביתה ואמרתי לאימי שאני לא רוצה אותו והוא ממש מעצבן. היא אמרה בסדר אך למעשה לא עשתה כלום. בדיעבד התברר לי שהיא התייעצה עם אחותי והיא אמרה לה שאני אוהבת אותו אז שתאפשר לי להתחתן איתו.
ראיתי שזה המצה ואין לי מקום בבית התחתנתי מחוסר ברירה וגם נמאסו עלי כל משחקי הרגשות של אימי כלפי.
איפשו גם פחדתי שתפריד בינינו כי גם נקשרתי אליו ואולי אהבתי אותו כי מילא לי חוסרים של אבא.
מאז ועד היום ידש לי המון בעיות הלכנו לטיפולי זוגיות, טיפולים פרטיניים ומה לא נורא קשה להסתדר איתו הוא איש קשה שיותר מעניין אותו המשפחה שלו ופחות ממני.

להמשך »
דילוג לתוכן