ייעוץ בנושא צניעות

התחבטויות

נפילות באינטרנט-יש איך לצאת מזה?

כבר מגיל ההתבגרות הבנתי שיש לי ניסיונות גדולים בשמירת העניים. היו חודשים טובים עם קבלות והצלחות והיו חודשים שפחות , וכן בזמן הישיבה גדולה היו ימים כאלו והיו ימים כאלו. התחתנתי , ועדיין כל הנושא של מראה , יופי , ונשים מעניין אותי , כל אשה שעוברת לידי ברחוב אני יסתכל עליה ( אולי זה נורמאלי וכולם עושים זאת , אך אני כותב את המציאות שלי) אני אוהב את אישתי מאוד ויש לנו זוגיות מצויינת היא נראת טוב ומטפחת את עצמה,( בשנה הראשונה היה לנו קשיים כי היא יותר צדיקה ואני פחות והיו מריבות על לבוש וכו' אך למדנו לכבד , להעריך , וב"ה כבר 8 שנים זוגיות מעולה .) אך כל זה לא מונע ממשיך להסתכל על נשים אחרות.

להמשך »

חסימות קשות ביחס לקשר הנישואין

 יש לי בעיה קשה מאד. לא יודעת אם אפשר לעזור לי בכלל!!!!!

אני בת 19, חרדית, צנועה וחסודה, התחלתי שידוכים לפני חודשיים. ומה שחששתי ממנו בעבר אבל לא התעמקתי בו בזמנו צף כעת בעוצמות עצומות.

להמשך »
בינו לבינה

האם נכון להתגרש בגלל דבר כזה?

אני ובעלי אוהבים מאוד אחד את השני, תמיד אהבנו ונהגנו בכבוד אחד כלפי השני.
לפני שנה וחצי מצאתי אתרים למבוגרים פתוחים בפלאפון של בעלי. כשראיתי מה שהיה שם, חשכו עיניי. אנחנו זוג מאוד דתי, לא האמנתי מעולם שבעלי מסתכל באתרים כל כך, כל כך(!!!) לא צנועים. חשוב לי לציין שלא חיטטתי לו בפלאפון אלא חיפשתי אטרקציות לילדים בגוגל וזה פשוט היה פתוח.
הייתי נורא נסערת כשגיליתי את זה, הרגשתי גועל ממנו. כשדיברנו על זה הוא ממש התנצל ונשבע שלא יגלוש בזה שוב.. היה אתר אחד שהיה פתוח על צ׳אט חי ובעלי נשבע שזה אתר שקפץ לו והוא ממש לא גלש בזה..
מאז, בקושי רב, ניסיתי להשיב את האמון שאבד בנינו, ניסיתי לשקם את הבית בעיקר בגלל הילדים ואכן, אפשר להגיד שהצלחנו מעט לגשר ולשוב לקשר הטוב שהיה בנינו.
חשוב לציין, שבמהלך כל השנה וחצי האלו תמיד שאלתי וביקשתי ממנו שיידבר איתי על הכל, שנהיה כנים אחד עם השני, גם אם לפעמים אני לא אוהב את הדברים שיהיו לו להגיד או לספר לי ונראה היה שהוא מאוד משתדל.

אתמול, זה שוב קרה. שוב מצאתי אתרים לא צנועים (בלשון המעטה) פתוחים בפלאפון שלו. הרגשתי שבזבזתי את הזמן שלי כל השנה וחצי האלו. תמימה, מושפלת וכואבת על האמון שנתתי בו.
מה עליי לעשות כעת?

להמשך »

רוצה להבין את הטעם לקושי במצווה

אני נשואה באושר ב"ה כשנה וחצי, ובאמת רוצה להבין יותר את הטעם של מצוות הטהרה.את העניין של ספירת שבעה ימים.
מה העניין של ה7 ימים דוקא?? אשמח לתשובות מכל רובדי התורה, דרש, רמז, פשט וסוד.
הפשט לבד לא יתישב על דעתי.

להמשך »

בחורה חרדית מעניינת גבר חילוני??

השכנה שלי היא אישה מאוד חביבה וממש התחברנו.
אני מדגישה שהיא אישה לא דתיה אך בשאיפות שלה ובעומק וחכמת חייה היא שמה בכיס הקטן הרבה חרדיות מבית.
התחברתי אליה מאוד וגם לילדים שלה.
אני ממש לא בקטע של ביביסטר וכזה רק שכשהיא ביקשה הרגשתי שזה כבר משהו אחר.
ויצא שהגעתי לביתה מס' פעמים כדי לעזור לה וכו..

כיוון שזאת משפחה חילונית ואני בחורה חרדית אז יש קונפליקט מסויים,
ובקטע הזה אין בעיה הם מכבדים ואני מכבדת.
מה שקורה שבעלה הרבה בבית ומסתובב ומקפיץ אותי לבית וכו… והאמת שאני מרגישה די בנח.
ברור לי שאם זאת היתה משפחה חרדית אפילו קרובה אלי משפחתית, לא הייתי מרגישה ככה.
כי בכל אופן?!
ועכשיו לשאלה:
התחושה שלי שהוא בנא"ד שמכיר ורואה נשים בסדר גודל של אדם חילוני כיום, בלחיצת כפתור ובהנף יד.
אז בדיוק אני יעשה לו את זה???
ממש לא נראה לי!

להמשך »

איך להגיד לאשתי ש….

אני נשוי באושר יש לי שלושה ילדים בלי עין הרע
אני אוהב את אשתי
אבל פחות אוהב איך שהיא נראית ומתלבשת.
היא לא מוכנה ללבוש בגדים שאני אוהב, אלא רק דברים ממש "צנועים"
זה מאוד מפריע לי.
זה מציק לי לראות נשים אחרות חרדיות גם שמתלבשות יותר יפה ממנה
אין מה לדבר איתה בנושא הזה
היא ממש אטומה בזה
מעבר לזה היא מאוד פתוחה איתי, ואנחנו אוהבים מאוד.

אבל קשה לי עם זה שהיא לא רוצה שמלה כזאת, או נעליים כאלו, ואורך פאה כזה או אחר.
אני נמצא בחתונה רואה חברים הולכים עם ליידי, ואשתי נראית טוב, אבל יכולה הרבה הרבה יותר וד"ל…

להמשך »

רצון להינשא מתוך בחירה נכונה

אני בן 24 . רצונותיי וחובותיי במחשובותיי ניתונים אך ורק ליישום משימה זו, ושוב אינני רואה צורך בכלום, עד ליישום משימה זו, הכל פשוט אינו רלוונטי, אך הגעתי למצב מייסר זה אשר כל מחשבותיי ניתונים אך ורק לרעיון זה.
אתחיל בכמה וכמה מחשבות אשר מסתבכות והופכות להיות מורכבות מרגע לרגע, אני שומר מצוות, בחיי הרגשתי דבקות וקרבה גדולה לבורא העולם, בתפילותיי, מחשבותיי, בתורתו הקדושה אשר מוציאה אותי ממוות נפשי לחיים מלאי זיו ואור, פשוטו כמשמעו, אך בחלוף הזמן ייצרי מעולם לא הפסיק ולו לרגע, תמיד רציתי ותמיד נמשכתי לבנות המין השני, סוקרנתי מהן, רציתי מאד, ולהפתעתי תמיד מצאתי מפלט בבית המדרש אל מול התורה, בכוחה היה לעלות אותי אל מול כל קשיי ורצונותי, מיותר לציין שאני נכשל רבות בשמירת הברית, אך ותמיד היה האך הזה, כי התורה בדרך פלאית לגמרי הייתה שם להבין את ליבי השבור, ובעידוני העידונים מאחה את השברים הרבים, וכך כל פעם כמעגל שאינו נגמר אני חי, בתפר הזה של שני העולמות.
ומכאן נובעת באופן טבעי השאלה הנדרשת, האם אינך רוצה להתחתן ולקיים מעשה זה אשר הופך למצווה של בורא העולם?
וכאן בדיוק אני חיי, אינני יודע, רוצה אשה, קשר אמיתי אשר אינו מבוסס על רגשות נעלמים, קשר המבוסס על אימון הנבנה אם השנים, קשר של אמת, אך ובצד השני, האם אני מסוגל להתחתן? האם רק משום שאינני רוצה או מסוגל מספיק לנצח את יצריי אצטרך להתחתן, הרי חתונה איננה אפיזודה שנגמרת בבוקר למחרת או בערב של אותו יום, זוהי בחירה לחיים, והאם רק משום שאני נופל ומתחרט במעגל שאינו נגמר אצטרך לבחור בחתונה, מה אגיד לאשתי, לא רציתי זאת אלא ייצריי אלצוני, האם חתונה איננה מגיעה ממקום אחר, מקום של בניית המשפחה מתוך אהבת אמת, או רצון אמת לקרבה של חיים, אשר אני מאמין כי קיים בתוכי אך איננו מופיע אל הפועל, האם יש בידי היכולת האמיתית של קרבה רק לאישה אחת, האם אהיה מסוגל להתחייב ולהשמר לאישה אחת ויחידה, הרי מכיר אני את ייצריי, ורצונותם שלהם, הם אינם מסתפקים רוצים ויירצו לטעום מכל העוגה ולהשאירה שלמה, ואולי ארצה לממש רצון זו עוד לפני החתונה וכך אדע ואטעם מכל העוגה?

להמשך »
הלכה

למה לא מלמדים הלכות צניעות באמת?

רק בהלכות צניעות זה שונה. אני אומרת "הלכות צניעות" כי עד לפני מספר ימים לא ידעתי שיש כאלו הלכות כתובות… ידעתי בפירוש שיש תקנון ויש חומרות ויש אסור ואסור וחובה ותקנות ומקובל ולא מקובל אבל אין שום קיצור שו"ע שממנו לימדו אותנו הלכות צניעות. ותהיתי אולי אין הלכות כאלו? למה מלמדים רק "תקנון" ולא הלכה מנהג וחומרה כמו בכל ההלכות האחרות?
אז בדקתי קצת והנה מתברר לי שיש הלכות! לדוגמא גרביים- התקנון תמיד דיבר על עובי וצבע ואף פעם לא דיבר על ההלכה הבסיסית. אז מצאתי- יש חובה לכסות את השוק. לפי רוב הפוסקים מדובר בחלק שמהברך עד הקרסול אבל לפי דעת המשנה ברורה מדובר על החלק שעד אחרי הברך. כך שלפי דעת המשנה ברורה חובה לכסות את הרגל עד אחרי הברך אבל לא חובה ללבוש גרביים ולכסות מתחת הברך והלאה וגם אם הולכים לפי דעת רוב הפוסקים שיש לכסות עד הקרסול הרי שכף הרגל לא חייבת להיות מכוסה בכלל לפי שום דעה. אלא מה- צריך לעשות לפי מנהג המקום ואם באותו מקום נוהגים בצורה מסויימת לחומרה יש לנהוג לפי כך. וזאת רק דוגמא. למה לא מלמדים את זה ככה? למה שכל בת לא תהיה זכאית לדעת מה היא מקיימת מעיקר הדין ומה כחומרה או מנהג? זה כ"כ הכעיס אותי כי אני מכירה מקרוב מקרים של כאלו בנות שאמרו " אני לא הולכת לפי התקנון אז אני אלך איך שאני רוצה" והולכות לא לפי ההלכה אפילו הבסיסית והמקלה. אם הם היו יודעות שזה בסדר הלכתית ללכת עם ג'ינס ובלי גרביים רק שישמרו שלא יראו את הברך הם לא היו מגיעות למצב של " הכל או כלום"
אם היו אומרים לנו לדוג' בפסח שכל החומרות הם איסור כרת חלילה היו מגיעים למצב של " ממילא אני אוכלת שרויה אז אני יכולה לאכול גם לחם" וכו'

להמשך »

רוצה לשכוח מה שראיתי

לפני כתריסר ימים נתקלתי במהלך סידור ארונות הבית של אימי ז"ל בספר לא מוכר. אני לא הכרתי את התועבה אבל לא חשדתי שלאימי היו כאלה שיקוצים בביתה אז עלעלתי בספר מתוך סקרנות כיוון שהשם היה לא ברור במטרה להבין אם עלי לשמור אותו או לא. לאחר מספר עמודים נתקלתי בתיאורים של טומאה שלא האמנתי שאדם יכל לכתוב. מיותר להגיד שמיד זרקתי מידי את הספר הטמא ועזבתי את הבית. לאחר בקשת עצה מהרב שלי הוא הפנה אותי לאתר זה בתקווה וכאן אמצא את העצה שאותה אני מחפש. אני לא מסוגל להוציא את הטומאה הזו ממחשבותי. אני צריך עזרה כבוד הרב. אני צריך עזרה בלשכוח את הדברים אשר ראיתי אשר כבר חודש אני מנסה לשכוח. בבקשה עזרה! תודה, יעקוב.

להמשך »
דילוג לתוכן