איך אדע באמת שזה הזיווג שלי?

אין אחד או אחת בחיים שהגיעו לצומת דרכים בחיים עוצרים ושואלים את עצמם האם זה הזיווג שלי? האם זה מה שבורא עולם מזמן לי? האם זה הזיווג שייחלתי לעצמי משורש נשמתי? ומכאן עולה השאלה איך אדע באמת שזה הזיווג שנועד בשבילי? הכרתי בחור מאוד חמוד שנפגשנו כבר במשך ארבעה פעמיים רואים שישנה כימיה אחרת לא הייתה היענות מ-2 הצדדים מעולם לא יצא לי לצאת עם בן אדם במשך 4 דייטים רצופים ואילו היו גברים שזה הסתיים בדייט אחד בלבד ולא נשמעו ולא נראו לאחר מכן. כרגע לא הצלחתי לפענח אותו אני מנסה להשיל כמה שיותר שכבות על מנת לבוא ולדעת עליו ממבט ראשוני הוא נראה גבר שמאוד מכבד אבל יש לבטים נוספים כיוון שאני רוצה לדעת האם הוא הזיווג הראוי לי על איזה נקודות עוד עליי להתייחס?! חשוב לציין כי הוא אחד שאוהב את הבית ואת הפינה שלו וזה קצת לא מוצא חן בעייני

תשובה

יקרה,
השאלות שלך נכונות וטוב שהן נשאלות.
בשלב ראשון ראוי לעשות הפרדה בין השמים והארץ. כתוב בתהילים "השמים שמים לה' והארץ נתן לבני אדם". אנו יכולים להתפלל ולבקש, אך ברור שמה שה' ירצה הוא יעשה, נסכים או לא. מצד שני ה' נתן לנו את הארץ ליישב אותה ולהקים עוד ועוד בתים. זה התפקיד שלנו, לחפש שידוך ולממש אותו בלב שלם. האם את מעט מערבבת בין מעשי הקב"ה למעשי בני אדם? מה הקשר בין מה שמוטל עליך לבין מה שמוטל על הקב"ה?
השאלה שעליך לשאול את עצמך, היא לא אם זה השידוך שלך, אלא, האם הבחור מוצא חן בעינייך ומתאים לך.
הוא יוצר אתך תקשורת טובה. הוא חמוד והצלחת לפגוש אותו כבר 4 פעמים. לא הגדרת ברור מה גורם לך להרגיש שהוא כזה. מה מושך אותך אליו? המראה שלו? התשובות המכבדות שלו? ואולי, אני מעיזה לומר, דווקא החלק שלא כל כך מוצא חן בעינייך, אהבת הבית והמקום שלו? גם כאן לא פרטת במה זה מתבטא. האם הוא קשור מדי להורים? לאחים שלו? ואת מרגישה מעט נזנחת? אך זה עצמו יכול להיות סימן של נאמנות ויכולת יצירת קשר. אם הוא נאמן להם? יש לו את זה. האם הוא מראה בזה שהוא יהיה נאמן גם לך? אם כך, זה דבר חיובי. ומצד שני אם הוא מדרג אותם כ א' ואותך כ ב', אולי את חוששת שכך זה יישאר?
ומה באשר לזה שאינך מצליחה לפענח אותו ועליך להשיל שכבות? כמו בצל? האם את מרגישה שהוא קצת מסתורי או שומר על סודות בפנייך? אולי כי את עוד לא אשתו? ומצד שני אם יש לך תחושה שהוא מסתיר ממך דברים, האם זה נותן לך הרגשת חוסר אמון כלפיו?
ברור שאינך יכולה לסגור שידוך בלי שתרגישי שלמה אתו. האם יש אפשרות שתעלי את הדברים ותשאלי אותו עצמו על כך? או אולי, האם יתכן שכדאי לך להעמיק את הברורים, כי את לא שקטה?
הבסיס הראשון לשידוך הוא האמון. אם יש אמון – אפשר לעשות שידוך. אם אין? האם יכול לצאת מזה שידוך? מה דעתך? נסי לשתף אותו במחשבותיך. אם גם הוא בראש אחד אתך ומעוניין בך, הוא יסביר את עצמו. ואם ההסבר הגיוני ומתקבל על דעתך, אין לי ספק שתרצי להתקדם אתו לקראת שידוך.
מאחלת לך שתעשי את הבחירה שלך בלב שלם.
בהצלחה רבה
הניה

התשובה עזרה לך?
לא עזרלא משהועזר ליתשובה טובהתשובה מעולה!
שולח...
כדאי לשתף את התשובה, לשלוח למי שזה יכול לעזור, או להדפיס
בפייסבוק
בטוויטר
בדוא"ל
להדפיס
אם חשוב לכם שהתשובה תגיע לאנשים נוספים, אפשר
דילוג לתוכן